Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Podlewanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Podlewanie trawnika

Gardenarium 21:53, 27 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli schnie to lepszym wyjściem jest podlanie nawet w upał niż wysuszenie go na wiór. Czy to trawnik świeżo zasiany czy położony z rolki? Czy to trawnik już stary istniejący?

Jest taki punkt "krytyczny" trawnika, że wyraźnie matowieje, kładzie się lub ma ciemniejszy kolor wbrew pozorom (u mnie tak okazuje braki wody), wtedy leję bo do wieczora to już przy upale nie będzie co ratować, a jak luniesz wodą nawet w słońcu, odżyje do rana. Wieczorem trzeba poprawić, jak trochę się ochłodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
j_damian 00:52, 03 lip 2021

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Dzieki
zenek 17:21, 08 lip 2021

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 25
Jeszcze dopowiem, że zawsze warto się przygotować na założenie trawnika (nawiezienie lepszej ziemi, zastosowanie nawozów, albo nawet wmieszanie w ziemię próchnicy). W ten sposób będzie miała większe możliwości chłonące i zatrzyma więcej wody dla trawnika (nie będzie wymagał tak częstego podlewania). Warto zwrócić na to uwagę szczególnie, że są zakazy podlewania (w moich okolicach niestety mamy suszę i nie można podlewać niczego, no chyba, że ma się zmagazynowaną deszczówkę). Ja się przygotowałem jak mogłem - stosuję też środek florahumus, który robi dużą robotę uzupełniając w glebie kwasy humusowe.
zenio1719 14:32, 22 lip 2021

Dołączył: 01 lip 2021
Posty: 8
Witam,

Mój trawnik 1500 m2 z racji tego że jest na terenie łatwo przypuszczającym wode wyglądał marnie, miałem mnóstwo chwastów koniczyny itp itd.

Dwa tygodnie temu opryskałem trawnik Starane 333, następnie wykonałem system nawadniający, później to zeschnięciu chwastów zrobiłem aeracje trawnika, zrobiłem dosiewke wraz z nawozem startowym. Wszystko to przysypałem warstwa kompostu która rozgrabiłem grabiami po całej działce.

Moje pytanie teraz jak powinienem ustawić w początkowej fazie wzrostu dosiewki system nawadniający aby było to jak najbardziej efektywne? Podlewam do tej wieczorem po 10 min każdą sekcje oraz nad ranem po 15 min wszystko. Czy powinienem podlewać jeszcze w trakcie dnia tak, aby była wilgoć całą dobę? Jeśli tak to ile i o jakich godzinach? Z góry dziękuję.
Gardenarium 19:55, 22 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W jakim wieku jest trawnik, ile razy już był koszony i jak wygląda?
Zdjęcia poproszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zenio1719 07:53, 23 lip 2021

Dołączył: 01 lip 2021
Posty: 8
Trawnik ma dwa lata. Nic do tej pory z nim nie robiłem bo nie chciałem przedobrzyć


Gardenarium 22:20, 23 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wolne placki trzeba dosiać tymi samymi nasionami..

Podlewaj tylko raz dziennie, bo trawa będzie się korzeniła zbyt płytko, gdy ma wodę ciągle. Potem będzie mało wytrzymała na suszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vitalpro 09:08, 03 mar 2022

Dołączył: 31 maj 2021
Posty: 5
O podlewaniu trawnika z rolki i nie tylko, bo taka sama zasada jest w przypadku tradycyjnie sianych trawników warto poczytać na stronie producenta trawników

[]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies