Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Enya73 12:11, 09 lis 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witam!
Przyszłam się przywitać z kolejną moją imienniczką A sądziłam kiedyś, że to rzadkie imię
Ładne zdjęcia robisz Masz oko
Będę Ci kibicować na wiosnę Pozdrawiam serdecznie
Anita
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
ewalm 13:23, 09 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
anipla napisał(a)




Zobacz Anitko, u Ciebie mchy prawie takie same jak te moje : ) Aż się uśmiechnęłam. Też okrągłe poduszeczki na murku przy ogrodzeniu. Nieodmiennie mi się podobają, specjalnie tam chodzę popatrzeć. Tylko mój sąsiad ogrodzenie ma nie takie ładne, zwyczajna siatka i bardzo już zarośnięta różnościami.

Bardzo ładne zdjęcia, zwłaszcza hosta i berberysy.



____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:47, 09 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Tawuła Anitko, to tawuła, nie tawułka. Na pewno to wiesz. Na forum często tawuły nazywane są pieszczotliwie tawułkami, ale to mylące, bo tawułka to całkiem inna roślina.
____________________
Ogródek na trzy lata
anipla 09:16, 10 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Witajcie
Dziękuję że zaglądacie

Karolino - padnięta jest Gazania błyszcząca

liście juki powyrywam - faktycznie wstrętnie wyglądają - C była w szkole a S położył się spać więc tak na szybko chciałam coś zrobić i wyszło że 2 razy mam robotę...

berberys jest jadalny tylko nie bardzo wiem jak sie do niego zabrać zerwać to zerwać ale podobno trzeba go wypestkować (a tego jakoś nie nie mogę sobie wyobrazić) chyba że jakoś inaczej można go przetworzyć?)

hosta-wysiać nasiona - ok tylko jak? przysypać ziemią czy nie ?może wiesz jak? jak nie to muszę poczytać ..

fotki - dzięki, lubię... przez ogrodowisko mało śpię i ostatnio zauważyłam że więcej fotek mają moje rośliny niż dzieci...to mi się porobiło...


Ewo- haha dobrze napisane " prawie" ja bym powiedziała że baaaardzo prawie... moje to jakieś mini mini poduszeczki ( dopiero narastają ) u Ciebie są piękne (dzięki za fotki) chciałoby się na nich położyć i odpocząć....jak znajdę fotkę z Kruklanek (5lat temu bo w tym roku już krzaków narosło) to pokażę jak pięknie wyglądał las - bardzo nierówny teren pokryty mchem - cudo

Tawuła - dziękuję już poprawiłam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 09:38, 10 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Enya73 napisał(a)
Witam!
Przyszłam się przywitać z kolejną moją imienniczką A sądziłam kiedyś, że to rzadkie imię
Ładne zdjęcia robisz Masz oko
Będę Ci kibicować na wiosnę Pozdrawiam serdecznie
Anita


Witaj,dziękuję i zapraszam

Co do imienia to było rzadkie.... A jako ciekawostkę napiszę że w mojej podstawówce ( na 8 klas po 3 i 4 z jednego rocznika) były tylko 3 Anity....jedna była dużo starszą siostrą mojego kolegi z klasy 2 to ja a 3 w mojej klasie.. ciekawie się złożyło, więcej Anit przez wiele lat nie spotkałam teraz jest już więcej....
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
popcorn 09:54, 10 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Boskie foty! Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
ewalm 15:06, 10 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
anipla napisał(a)


moje to jakieś mini mini poduszeczki


No ale urosną przecież , a to chyba te same gatunki co tu u mnie. Dlatego prawie takie same.Takie zgrabne okrągłe poduszeczki. Jedne ciemniejsze i bardziej solidne i drugie delikatniejsze, trochę srebrzyste. Te akurat rosną na podmurówce sąsiada, a że tu jest bardzo wilgotno to każdy murek pokryty jest mchami i porostami, ale na przykład gazony w moim ogródku pokrywają się całkiem innym mchem, żywozielonym i nie robi poduszeczek.
____________________
Ogródek na trzy lata
anipla 03:26, 11 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Dalsza część jesieni ....



____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 03:35, 11 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Czy ktoś wie jak nazywa się ten kwiatek???




Poziomka - pewnie ostatnia






Rozchodnik okazały od Karoliny (dziękuję) jeszcze ma piękne kolory


____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 03:47, 11 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Rzut okiem.....





i odwrotnie....






Wyrwałam winobluszcz (zbyt ekspansywny był)i teraz myślę wsadzić clematisy..zobaczymy






Rh - chyba mu dobrze w tym miejscu



____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies