Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

popcorn 15:52, 03 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Anito piękne zdjęcia jesienne!
A kopce - brr
____________________
Mój nowy ogródek
krisec 16:07, 03 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
anipla napisał(a)
Witaj Krzysztof
ech...dojrzały...chciałabym ogarnąć jakoś ten ogródek, ale dopóki moje młodsze dziecię nie podrośnie i nie przestanie mieć smaka na wszyskie rzeczy jadalne i niejadalne (nawet podgryzał igły sosnowe)to niezbyt dużo mogę zrobić , ale powoli małymi kroczkami dam radę...muszę dać radę)
Pozdrawiam


Anipla. Jasne"dasz rade" moje motto powoli małą łyżeczką.Moja córeczka podjadała mi kiedyś korę z rabatki. Pozdrowionka Dla Was.
____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
anipla 23:05, 04 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Klamber napisał(a)
Witaj Anito, powiem Ci że umnie turkucia zatrzęsienie, tępie go od kilku lat i nie daje to żadnego efektu. Mam zamiar ogrodzić warzywnik zakopując blachę w koło ale będzie mi ona przeszkadzać gdyż musiała by wystawać około 10 cm żeby to nie przelazło. Teraz wszystkie rabaty tak ogradzam ale przed trawa, bo zakopana jest równo z nią. Oczywiście trawa i tak przełazi ale nie tak jak bez obrzeża i o wiele mniej roboty. Turkucie truje takimi granulkami od ślimaków, sypię 3 do dziury i za godzinę idę z wiaderkiem i mzbieram od 10 do 30 i tak w koło, przypomina to walkę z wiatrakami, Piękne zdjęcie floksa i świetnie zrobiłaś kwitnącą hoste. Pozdrawiam

Witaj Robercie
O jejciu....a ja się zastanawiałam co lepsze w ogrodzie - teraz wiem że krecik to dobrze że tata u siebie wyłapał (miejmy nadzieję) wszystkie zanim się rozmnożyły.Przykre jest to ,że niszczą Twoją ciężką pracę ....Pewnie już znasz tą metodę(pewnie nie działa,ale może..) zakopać obornik (najlepiej koński) na głębokość do 1m. Co 2 tygodnie aż do zmarznięcia ziemi i na wiosnę odkopać obornik i przeszukać . Turkucie podobno chowają się tam przed zimą....tak sobie myślę że ta metoda może działać przy kilku sztukach a nie przy takiej ilości jaką Ty posiadasz -jak zostanie jedna i złoży jaja -to walka z wiatrakami- tak jak napisałeś.
Pozdrawiam ,Anita
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 23:13, 04 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Marzena2007 napisał(a)
Anitko fajnie, że do nas wróciłaś Ja teź mam dostęp tdiowy do netu, wiem co to za ból

Pomijając ginięcie zasięgu to jeszcze dochodzi prąd - jak tylko jakieś drgnięcie napięcia to już trzeba to pudło na strychu resetować ....może doczekam się kiedyś światłowodu który jest już na ulicy równoległej i jakoś nie mogą dociągnąć do mnie choc obiecują od 2 lat...
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 23:55, 04 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
halina_zawitkowska napisał(a)
Witaj Anito !!! piękne zdjęcia jesienne gratulacje .Codo kretów to spróbuj wkładać psią sięrść do norek u mnie pomogłoPsinę musiałam uśpić to dopiero mi dadzą i krety i nornice.Kretów nie mam a nornice pogryzione zostawiają mi koty z bloku obok w prezencie .Mam pytanie miałaś kłopoty z uaktywnieniem podpisu jak to zrobiłaś bo ja chińske kombinacje wyczyniam i nic .Jak znajdziesz chwile proszę o odpowiedż.Pozdrawiam

Witaj Halinko
Dziękuję za radę- zobaczymy może i u mnie się sprawdzi.
Widzę że podpis już działa (nie zdążyłam Ci pomóc, ale na szczęście ktoś mnie ubiegł i nie musiałaś długo czekać), mnie pomogła Karolina (Popcarol- dziękuję).
Dziękuję za pochwałę ....chciałabym kiedyś nauczyć się dobrze robić zdjęcia ....
Pozdrawiam i lecę z rewizytą.
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
boguslaw_r_ 12:02, 07 lis 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj, znam ten ból z internetem na tyle że zrezygnowałem z takich usług po 2 latach, dość miałem czekania na otwarcie strony do tego przerwy w dostawie prądu, czekam na kablowe połączenie (na razie 2 lata) korzystam w pracy (jak czas na to pozwala).
Piękna działka zdjęcia super, szczególnie zbliżenia pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Bogdzia 21:31, 07 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie miałam pojecia ze możesz miec takie problemy z internetem . Tzn nie masz wogóle tam linii telefonicznej telekomunikacji? ??????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anipla 00:31, 08 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Witajcie,Bogdzia,Boguś
Działka będzie kiedyś piękna -mam nadzieję- z Ogrodowiskową pomocą.Dziękuję za pochwałę,bardzo mi miło.
Tp jest,nawet mieliśmy kiedyś,ale zrezygnowaliśmy ze stacjonarnego tel i musielibyśmy płacić za łącze (wtedy 36 zł)żeby mieć net -czyli 36 plus abonament za internet,poza tym wiecznie kradli kable (nawet w gazecie pisali jak to złapali 2 gangi ,jeden z nich składał się z ojca i syna
W tej firmie (teraz)opłacało się i cały czas (prawie 3 lata)było ok, tylko od jakiegoś czasu są jakieś cyrki czekam z niecierpliwością na światłowód ...mam nadzieję że w przyszłym roku dojdą do mnie ale to pewnie tylko nadzieja
Dziękuję za odwiedziny
pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 15:07, 08 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Witajcie
Wczoraj padał deszcz,wiało okropnie i było bardzo nieprzyjemnie.
Dzisiaj wyskoczyłam na chwilkę i powiązałam juki,wyrwałam jednoroczne i pofociłam troszkę.
Zimno i nieprzyjemnie... Krecik znowu kopiec wykopał ,czosnek muszę kupić i go poczęstować.
Co do krecika to jak popatrzyłam na turkucie Roberta i pędraki Bogusia to wolę mieć krecika..Fotki wieczorkiem .
Pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 09:25, 09 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Obiecane fotki (z lekkim
Ostatnia fotka gazanii błyszczącej przed wyrwaniem -

Juka- w tym roku nie kwitła ...pewnie za rok...
poobcinać te suche liście przed czy po zimie?



____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies