Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Bogdzia 15:36, 12 lis 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Teraz dopiero doczytałam że się umawiacie. Oczywiscie zaproszenie do mnie ciągle aktualne tylko zawiadomcie mnie zebym była w domu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anipla 22:55, 12 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Bogdzia napisał(a)

W tym przed torami nie spotkałam ostatnio kaczek :





Kaczki pływały w rzeczce obok stawu szkółki K. (rodziców). W okresie lęgowym po stawie Pańswta K. pływają całe rodzinki .
Pozdrawiam


Nie znam tego miejsca a ze u państwa K są kaczki to wiem . Tam jest jeszcze o wiele większy skarb którego tylko raz udało mi się zobaczyc: prześliczny zimorodek- klejnocik jak z bajki.Bedziesz musiała mi kiedys pokazac tą rzeczkę.A w tym koło torów bywają kaczki wczesną wiosna a potem gdzies znikaja.Nigdy nie miałam aparatu by tam zrobic zdjęcia a Ty widze zrobiłas. Ja tamtedy nie chodzę tylko przejeżdżam samochodem to na zrobienie zdjecia mam jedynie czas jak stoimy bo jedzie pociąg ale wtedy na ogół nie mam aparatu. Pozdrawiam serdecznie.



Miałaś szczęście z tym zimorodkiem -będę bardziej uważna to może uda mi się spotkać.

Czy jest możliwe żeby sójka zjadła 5 żołędzi w całości czy może innego ptaka widziałam ?(wydaje mi się że to sójka)

Ja też tam jeżdżę samochodem raczej z dziećmi dlatego żeby zrobić to zdjęcie pojechałam specjalnie w tym celu bez dzieci.-miejsce mało bezpieczne a przy okazji stania w korku jakoś się nie składało.... hmm...tylko szkoda że dopiero po 10 latach mieszkania tutaj jak mi się uda to zrobię fotkę jak będzie słonko


Ja do Ciebie jadę jak ta sójka....ale tak myślimy z Karoliną że wiosną pewnie dotrzemy
Jak to Juzia pisze - Odpozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 23:08, 12 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Zdjęcie w podobnym klimacie : miejsce w Puszczy Boreckiej okolice Kruklanek (pozdrawiam Cię Justynko) - niestety fotka nie oddaje piękna tego co moje oczy zobaczyły


____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
betysia 06:24, 13 lis 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
anipla napisał(a)
Słonko świeciło biedroneczka postanowiła wyjść na spacer









Witaj Anitko....zagladam sie przywitac i podziekowac za odwiedzinki u mnie...
...poczytalam, poogladalam...i mialam wielki problem aby wybrac sobie zdjecie...pokazalas tyle ladnych rzeczy...ale biedronka skradla serduszko moje...cudnie to uchwycilas!!!!!

p.s
spacery z Wami po waszych zakatkach...bezcenne...wlasnie pisalam w watku u Beatki,ze odkad tu jestem z wielka radoscia i tesknata patrze na kazde pojedyncze zdjecie naszego pieknego krajobrazu...i tesknie...

Cudownego dnia, pelnego radosci, zyczliwosci i duzoooo slonka zycze!!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Juzia 11:06, 13 lis 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38432
anipla napisał(a)
Zdjęcie w podobnym klimacie : miejsce w Puszczy Boreckiej okolice Kruklanek (pozdrawiam Cię Justynko) - niestety fotka nie oddaje piękna tego co moje oczy zobaczyły




Anitko musisz mi napisać gdzie to jest....bo choć mieszkam na mazurach od urodzenia to mało widziałam swoich okolic Jakoś tak zawsze się szukało czegoś dalej......

Pozdrawiam!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 11:15, 13 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko wiosną może Cię odwiedzimy? Ale byłoby super!!

Anito fotki robisz niesamowite; biedronka wymiata; a okolice Kruklanek - Józia/Justynko ale masz tam pięknie! Trochę strasznie, ale pięknie!
____________________
Mój nowy ogródek
anipla 15:46, 13 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Betysia , Karolina - dziękuję za miłe słowa


Justynko - to jest tak jak pisał w wierszu „Wieś” Stanisław Jachowicz.:
„Cudze chwalicie, swego nie znacie, Sami nie wiecie, co posiadacie”.

Znam wiele takich miejsc gdzie nie byłam bo są blisko i sobie mówię że muszę tam kiedyś pojechać...i tak z dnia na dzień ...bo to blisko i nie ucieknie ...(tak wyszło mi ze zdjęciem które po 10 latach mieszkania dopiero zrobiłam)..Jak pojedzie się gdzieś dalej to zwiedza się na maxa bo nie wiadomo czy jeszcze będzie nam dane to miejsce zobaczyć.

Widzisz w tym roku nie wypaliło ale może za rok Cię obwiozę po tych miejscach.Wcześniej napiszę gdzie są.
Twoja okolica jest wyjątkowo piękna i za każdym razem jak tam jestem odkrywam nowe piękne miejsca, myślę że jak dzieci podrosną to więcej będziemy mogli zobaczyć
Są takie miejsca w Puszczy że ciągnie mnie za wszelką cenę - już kiedyś nogi bym połamała jak weszłam na teren lasu zniszczonego przez trąbę( wszystkie drzewa połamane jak zapałki i powyrywane z korzeniami) to niezbyt równy teren ale za to jaki klimat...na czubek zwalonego mostu kolejowy w Kruklankach też musiałam się wdrapać -(zejść było trudniej )żeby zobaczyć okolicę z wysoka i obfocić.Wstawię kilka fotek (pewnie dopiero wieczorem jak towarzystwo uśnie)
pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Juzia 15:53, 13 lis 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38432
Na moście byłam....w liceum....hehe... na piwaku
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
anipla 16:08, 13 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Biedronki pochowały się na zimę ale jak 15 .10.poczuły słonko to wyszły z ukrycia żeby się poopalać
Widok był niesamowity: południowa ściana w biedronkach - takiej ilości biedronek i do tego tak różnych w życiu nie widziałam- nawet nie wiedziałam że takie są .Jak zaczęło słonko zachodzić to i biedronki czmych pod podbitkę dachu - nawet nie wiedziałam że mam pod dachem biedronkowo

tu kawałek ściany dla zobrazowania zagęszczenia




____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 16:27, 13 lis 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375



____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies