Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

anipla 15:23, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Gardenarium napisał(a)
Zurawki nie muszą być pierścieniem, mogą być wachlarzem, tak jak poprowadziłam przerywaną linią, bukszpan 15 - 20 cm od brzegu trawnika, albo bliżej i tak trzeba ciąć.


Dwa kontrastowe kolory, moja drukarka źle drukuje.





Dziękuję Szefowo

Wachlarzem jest lepiej ,inaczej, podoba mi się , a te inne inspiracje to jak jak popatrzę jeszcze to zwariuję ,niby taka mała rabata a tyle można zrobić.

A jakby trawki posadzić na tej 3 z lewej i tak jak linia pod hortensjami a reszta w żurawkach 2 lub 1 kolorze ...albo tak jak jest tylko przejście jakoś wykombinować z trawkami na rabatę boczną i na tych 30 cm bocznej nasadzić trawy w połączeniu z czymś a przed podkładem .coś.????...


____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 15:29, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Gosiniak napisał(a)
Podglądam zmiany, fajnie wychodzi, czy już zdecydowałaś z żurawkami, zależy jaki efekty chcesz mieć, z tym co wymieniłaś to dałabym Electre i Georgie Peach. Ale widzę że Danusia ci w dwóch podobnych kolorach radzi, to też na pewno będzie wyglądać atrakcyjnie, bardziej subtelnie, zależy co lubisz.


Witaj Gosiu ,
to co ja wymyśliłam to nie nadawało się na rabatę bo znowu misz masz wyszedł dopiero Danusia pomysł i sens nadała ...(Dziękuję) Tylko teraz różne wersje trochę zmienione rozważam bo trzeba to połączyć z tą boczną - i to też wyzwanie jest.Pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 15:37, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
irena_milek napisał(a)
Tu się dzieje...ja poczułam wiosnę, muszę podglądać, może i coś mnie się przyda z podpowiedzi


Witaj
Irenko mnie od tego patrzenia już się mózg lasuje ...a tu jeszcze pół ogrodu do przerobienia ,ale na szczęście już mam inne myślenie i jestem otwarta na zmiany (nie wszystko chcę lub mogę zmienić) ale jak widać Ogrodowisko może wszystko- bo już 2 rabaty "zresetowałam" - byle do wiosny...i jedna zaakceptowana - gdyby się cos jeszcze nie zmieniło
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Milka 15:43, 08 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
nie dziwię się, że mózg się lasuje..ja też tak mam, a dziś po artykule Danusi o iglakach, to już bym leciała na ogród, zrywała darń, robiła kwadraty i sadziła wrzosy, bukszpany i thuje Danica!!

będzie super i jaką frajdę będziesz mieć!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anipla 15:54, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
popcarol napisał(a)
wow ale się napracowałaś Anitko!
linia numer 5, bukszpanom zrobić kanciki myślę 10 cm od brzegu trawnika będzie ok, jak urosną wykantujesz więcej z trawnika
Wachlarz jak Danusia pisze będzie super! Podkłady nr 3 wylatują moim zdaniem?

dalej w bok nie wiem o co chodzi?

pozdrawiam
Karola



Karola ,linia nr 5 łączy 2 podkłady które muszą zostać bo tam jakieś rury , od nawadniania i kable do lampek(kiedyś będą idą i tam jest do obsadzenia ok 30 szer. taki kwietnik lub wielka donica jak kto woli ,bez dna ...dlatego bukszpan jest nie od rogu domu tylko od podkładu , ten ukośny może wylecieć i zamiast niego trzeba uformować i obsadzić rabatę (przed tym podkładem, co musi zostać)tak żeby pasowała do tej rogowej ...ona jest teraz obsadzona (fotki wcześniej były i nawet się wypowiadałaś) ale wielki bałagan jest i lepiej jakby ją od nowa zaprojektować , a te rośliny które tam są wysadzę ,potem zrobię listę i może da się coś z tego sklecić..
Pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 16:04, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Juzia_G napisał(a)
Może tak?



Hej Juzia
teraz jest prawie tak samo i to jest połączone kamieniami i wygląda to niezbyt, Danusia poradziła zaokrąglenie i od razu lepiej w wyobraźni , a od podkładu do podkładu bo- napisałam Karoli powyżej, i wtedy jakaś całość wyjdzie ,ale dzięki może coś jeszcze wymyślisz....
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 16:08, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Irenko ja już się cieszę ,bo teraz to mam tak wszystko wymieszane i taki sajgon że na wiosnę jak się wezmę z Waszymi radami to lepiej żeby M na to nie patrzyłale wkońcu wszystko będzie miało swoje miejscei zacznie wyglądać

O iglakach jeszcze nie czytałam ,bo wczoraj zasnęłam przy czytaniu szkrabom na dobranoc ,a dziś od rana się zalogowałam ,a mały tak mi dał popalić że nie mogłam do kompa dojść zbytnio ale mam zamiar w nocy nadrobić, jak nie usnę znowu
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Gosiniak 16:10, 08 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dobrze że Danusia z tymi kolorami wyjaśniła, ale masz inspiracji, będzie pięknie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
anipla 16:13, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Tym bardziej że właśnie tu chciałam żurawkową
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 16:43, 08 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
C z tańców zaraz wróci - mus się zająć - do wieczorka, jak nie zasnę
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies