Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Madzenka 14:57, 31 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wszystkiego naj naj naj w nowym roku, żeby najgorszy dzień w nowym roku był taki jak najlepszy dzień w starym roku!!!! Szczęścia w tym szczęsliwym 20....13 roku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 01:18, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anipla napisał(a)

A ja się wypowiem też tutaj co do rabatki. Juzia ma rację ale pod warunkiem, że będzie to miskant Garcillimus, tylko on jest w stanie przebić się przez hortensję.

Moim zdaniem trzeba rozebrać kamienie, zaokrąglić ładnie rabatku, w samym środku tej ćwiartki koła co powstanie posadzić w jeden dołek obie hortensje. Phantom bliżej ściany bo jest wyższa, mniejszą z przodu. Otoczyć je bukszpanową obwódką, a po brzegu między trawnikiem a bukszpanikiem dać obwódkę z zurawek, najlepiej żółtych lub pomarańczowych.

Trawa zginie, szkoda jej tam.


co do rabatki to trafiłaś Danusiu bo chciałam tu żurawki ale jeszcze chciałam wtrynić inne badyle .
co do kamieni to murowane , jak będzie trzeba to rozbiorę )...pewnie teraz kombinuję,ale może je obsadzić z przodu na trawniku bukszpanem albo cisem i ciąć ...żeby nie było ich widać ....?

boczna rabata to misz masz całkowity tu są zdjęcia i opisy i bazgroły...(przepraszam za wykonanie)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2028-ogrod-przydomowy-na-zmiany-gotowy?page=21

to brązowe to podkłady kolejowe - ich nie chcę (nie mogę) ruszać
ta część przy ścianie jest wyższa o podkład

Na tej rabacie zostawiłabym clematisa, lilie i róża po prawej i lawenda - pewnie Danusia wszystko wywali -ale to już będzie siła wyższa
no dobrze bo misz masz mam już nie tylko na rabatach tylko w wypowiedziach też
pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość - mam nadzieję

a to tak na szybko




Kamienie usuń, koniecznie bo wyjdzie "kaszana"

Rabatka musi być zaokrąglona nie tak na prosto.

Bałagan wywal i zrób jasno i przejrzyście, Lilie może i mogą gdzieś tam być, ale kobito lilie to kwitną tydzień a potem schną im badyle i co to będzie za efekt na samym wejściu. ?

Zrób z roślinami takimi jak Ci napisałam, radykalnie i dużo bukszpanu jeden przy drugim w obwódce, żurawki też dużo z przodu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anipla 01:30, 03 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Danusiu ,
ten róg to już wiem, tylko muszę pomyśleć jak to zrobić bo ta rabatka jest sporo podniesiona - sama kiedyś w niewiedzy i nie wiem po co włanymi rencami kurka ziemi nawiozłam.... i przez to teraz sucho i wiecznie wodę lać trzeba...przez to jest dodatkowa izolacja ściany zrobiona na pewnej wysokości i jakbym tą ziemię chciała wybrać to trzebaby było dotynkowanie zrobić a na to M się nie zgodzi ...
i teraz kamienie wylecą to muszę coś wykombinować, jak myślisz Danusiu może stopniowanie podkładem albo podkład kolejowy pociąć ,postawić w pionie żeby można było zaokrąglić rabatkę i wtedy z tą boczną by się w jedna całość łączyło ?



tylko nie mam pojęcia co na tej bocznej powsadzać...
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 01:55, 03 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Kochani , przepraszam że tak ogółem :
dziękuję Wam :
-że zaglądacie
-za rady i pomysły
- za życzenia które odwzajemniam
-za namiary kto ma namiary na żurawki
-ogólnie za pomoc i że jesteście
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 01:58, 03 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
tak sobie myślę że muszę zrobić listę roślin które rosna w misz maszu w całym ogrodzie i są do przesadzenia bądź wywalenia i listę z roślinami których się nie da i /lub nie chce przesadzić i wtedy łatwiej będzie coś wytworzyć...
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
popcorn 08:47, 03 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Anitko wiosną przybądź do mnie, to pojedziemy po żurawki. Tanie jakieś nie są, po 8 zł, ale duuże, można je od razu podzielić Przy drodze z Pabianic na Rzgów I czasem moja babka na targu ma takie zwykłe, bordowe, kupiłam u niej dużą donicę za 12 zł i podzieliłam na 5

Z rabatką zrób jak Danusia mówi, na bocznej może to samo posadź?
____________________
Mój nowy ogródek
anipla 09:48, 03 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Jak będę się wybierać tak jak ostatnim razem to na wiosnę pewnie dotrę
Po żurawki pojadę z miłą chęcią .Blisko i na żywca można zobaczyć,a u mnie tylko w odcieniach czerwieni widziałam ,kolorowe u jednego sprzedawcy były ale za masakryczne pieniądze po badylku w doniczce...
Co do rabatki to tak zrobię tylko teraz mam problem z wysokością jak ją zredukować i jednocześnie obsadzić bukszpanem żeby nie było tej redukcji widać...hmm?
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Gardenarium 10:10, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z ogrodem musisz nauczyć się w najważniejszych miejscach nie używać roślin które ja nazywam "śmieciowatymi". To może tak brzydko zabrzmi, ale one takie są np. powojniki. U mnie powojniki znakomicie się mają np, w bluszczu na murze. kiedy nie widać tego "kołtuna" bo jest ukryty w bluszczu. No i rosną bujnie a towarzyszą im równie bujne róże.

Tutaj u Ciebie to najważniejsze miejsce, trzeba go pokazać wyłącznie z najlepszymi roślinami i zainwestować w niezawodne gatunki i jak najwięcej zimozielonych.

Żurawki dziewczyny kupują też w necie, nie wiem, zapytaj na pw Monteverde, ona chyba kupuje najwięcej.
Polecam odmianę bardzo atrakcyjną
np. Georgia Peach

albo Berry Smoothie
ładna jest też Elektra
ta jest też fajna i widoczna Autumn Leaves

Nie sadź bardzo ciemnych bordowych bo smutne są i ich nie widać na rabacie, chyba że w zestawieniu z żółtym.

Hortensje muszą być posadzone w bardzo dobrą glebę (wykop wielki dół i nawal tam kompostu z obornikiem granulowanym np. nie sam torf jaki jest w sklepach (ja daję tą sławną próchnicę .

Żywopłocik też posadź jeden bukszpan przy drugim i od razu dotnij, żeby było jak brzytwa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:22, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do podniesionej rabaty a usunięcia kamieni to nic trudnego. Nie musisz usuwać ziemi, żeby wyjąć kamienie. To nic nie przeszkadza. Narysuję Ci przekrój skarpy i jak to uformować.

A w prosty sposób zobacz jak to wygląda na rysunku



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:29, 03 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
oo, ale super! Danusiu jesteś wielka!

Anitko u nas jest producent żurawek, ma tylko żurawki w wielkiej szklarni, na pewno coś wybierzesz

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies