Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

anipla 13:56, 03 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Gardenarium napisał(a)
Co do podniesionej rabaty a usunięcia kamieni to nic trudnego. Nie musisz usuwać ziemi, żeby wyjąć kamienie. To nic nie przeszkadza. Narysuję Ci przekrój skarpy i jak to uformować.

A w prosty sposób zobacz jak to wygląda na rysunku





myślałam że ziemia będzie spadać ale bukszpany będą i to zasłonią,a do trawnika eko borda dać?
super
postanowione - kamienie wylatują - a M się przyzwyczai myślę i lepiej kosić będzie
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
popcorn 14:01, 03 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Trawnik pewnie wystarczy ciąć nożem do kancików... ekobordy raczej przy żwirku lub korze, a tu ani jednego ani drugiego...
kiedy będzie wiosna? pogrzebałabym sobie w ziemi...
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiniak 14:13, 03 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Obeszłam i podziwiałam, piękne fotki cykasz. I zmiany na wiosnę jak ja to kocham
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
anipla 14:28, 03 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Gosiniak napisał(a)
Obeszłam i podziwiałam, piękne fotki cykasz. I zmiany na wiosnę jak ja to kocham


Witaj Gosiu , dziękuję i zapraszam -czym większy doping tym więcej sił...i lepsze efekty ...
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 14:39, 03 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Masz rację Karola, o tym nie pomyslałam ...
nóż do kancików mam tzn. pseudo nóż bo to łamak do lodu- ale jest niezbyt bo nie ma boków zaokrąglonych...prawdziwy mam zamiar kupić w tym roku., a na gwiazdkę dostałam (zażyczyłam )sekator od Danusi,ale aż szkoda go używać, a teraz muszę na następną okazję na Danusiowe nożyce do bukszpanu linka mężowi podesłać
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Bogdzia 15:47, 03 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anitko żurawki zawsze były do kupienia w sklepie internetowym Florini ,www.Florini.pl i oni są z Łodzi z Łagiewnik więc można przyjechac i samemu zabrac. Zawsze mieli nowe odmiany i ładne rośliny ale wiem że trzeba dośc wcześnie zamówic bo schodzą jak ciepłe bułeczki.Patrzyłam dziś, jeszcze nie ma wielkiej oferty ale pewnie niedługo będzie , można zadzwonic i poprosic żeby Cię zawiadomili kiedy będą miec. Ceny mają przecietne jak wszędzie a rośliny ładne.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anipla 01:22, 04 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Dziękuję Bogdziuzapomniałam o nich.
Florini ma dobrą opinię , pamiętam że często tu na forum był polecany, na dzień dzisiejszy mają 2 odmiany z tych polecanych przez Danusię . Cieszę się bo u K były tylko bordowe i to takie mało wyraziste kolory,przytłaczające raczej ...a ta rabata ma się do mnie uśmiechać
(dziwię się że nie mają "kolorówki"ale pytałam kiedyś o citronelkę to powiedziała że nie chcą im licencyjnych sprzedawać żeby nie produkowali sami -szkoda )
Jeszcze Karolina dała namiary i Marzenka pisała kto ma sprawdzonych dostawców ,więc jak tu nie będzie to i tak będę je mieć
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Urszulla 01:44, 04 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Poczytałam...jak Danusia poradziła nie ma co kombinować inaczej

Polecam zagłębić się w realizację:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=165
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anipla 10:22, 04 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Witaj,dziękuję za link- poczytam.
Kombinowałam ale najlepiej będzie to rozgrzebać i od nowa uformować -tak jak Szefowa radzi
już pogodziłam się z tą myślą
Pozdrawiam
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 00:30, 07 sty 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Gardenarium napisał(a)
Z ogrodem musisz nauczyć się w najważniejszych miejscach nie używać roślin które ja nazywam "śmieciowatymi". To może tak brzydko zabrzmi, ale one takie są np. powojniki. U mnie powojniki znakomicie się mają np, w bluszczu na murze. kiedy nie widać tego "kołtuna" bo jest ukryty w bluszczu. No i rosną bujnie a towarzyszą im równie bujne róże.

Tutaj u Ciebie to najważniejsze miejsce, trzeba go pokazać wyłącznie z najlepszymi roślinami i zainwestować w niezawodne gatunki i jak najwięcej zimozielonych.

Żurawki dziewczyny kupują też w necie, nie wiem, zapytaj na pw Monteverde, ona chyba kupuje najwięcej.
Polecam odmianę bardzo atrakcyjną
np. Georgia Peach

albo Berry Smoothie
ładna jest też Elektra
ta jest też fajna i widoczna Autumn Leaves

Nie sadź bardzo ciemnych bordowych bo smutne są i ich nie widać na rabacie, chyba że w zestawieniu z żółtym.

Hortensje muszą być posadzone w bardzo dobrą glebę (wykop wielki dół i nawal tam kompostu z obornikiem granulowanym np. nie sam torf jaki jest w sklepach (ja daję tą sławną próchnicę .

Żywopłocik też posadź jeden bukszpan przy drugim i od razu dotnij, żeby było jak brzytwa




____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies