Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

iza_1611 21:22, 30 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Jeszcze raz zerknęłam na Twoje fotki i przypomniałam sobie o Twoim szpalerze z róż (te niskie różowe) super to zrobiłaś.

też sobie kiedyś tak zrobię będzie równie ładnie jak u Ciebie
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
JulkAd 22:02, 30 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Anita1978 napisał(a)

Zmykam do chwastów, bo mnie zarosną!


Normalnie rosną u mnie szybciej niż inne rośliny, Ty też tak masz? A chwastnica w trawniku mnie wręcz dobija. Niby wygrywam z nią, a co wyjdę to ona tam jeszcze w trawie rośnie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Anita1978 00:54, 31 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
JulkAd napisał(a)


Zmykam do chwastów, bo mnie zarosną!


Normalnie rosną u mnie szybciej niż inne rośliny, Ty też tak masz? A chwastnica w trawniku mnie wręcz dobija. Niby wygrywam z nią, a co wyjdę to ona tam jeszcze w trawie rośnie

To normalne,że rosną A chwastnica- u mnie jest pierwsza klasa
____________________
ogródek Anity
Anita1978 01:07, 31 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
iza_1611 napisał(a)
Anitko masz fantastyczny ogród...

Widziałam już sporo zdjęć ogrodów ale takie cudo w 1 rok!!!
Kobieto jak Ty to zrobiłaś?
Nie przesadzam, super ogród!

Napisz mi proszę czy sama robiłaś projekt czy zleciłaś go komuś?
I napisz jak możesz jak zrobiłąś te rabaty, chodzi mi o to czy zdjełaś trawę, posadziłaś roślinki i posypałaś korę? Napisz mi, bo ja nie bardzo wiem co zrobić po wsadzeniu pięciorników...
posypać korę? Napisz ja Ty to zrobiłaś


Do robót cięzkich- była ekipa, po kolei:
-nawiezienie ziemi
-odchwaszczenie całego terenu
-wyrównanie terenu
-wyznaczenie rabat( są nieregularne-falowane)
-glebowgryzarka
Jeśli chodzi o nasadzenia na rabatach- to obwódka z różnych tuji, potem jakieś trójki co jakiś czas- z iglaków, jakieś świerki, jodły- najpierw większe, potem mniejsze, jakieś liściaste, kwitnące i pachnące- np jaśminowce, bzy, itd. To co mi się podobało
Ogólnie - najpierw większe dzrewka, potem jakieś krzewy, jakieś płożące, zadarniajace. A byliny i kwiaty dosadzałam na wiosnę. Róże częściowo sadziłam jesienią, częściowo wiosną teraz. I ogólnie- co pójdę do szkółki, to coś przyniosę
Rabaty były najpierw odchhwaszczone, przekopane, posadzone rośliny, rozłożona linia kroplująca, potem agrowłóknina i kora.I jest obwódka z piaskowca.
Wiem, że wiekszość jest przeciw agro - ale ja na razie ją mam, bo działka jest w szczerym polu i wszystkie chwasty do mnie przywiewa
A róże okrywowe to the fairy
p.s. trawnik z rolki- bo miałam już doświadczenia z sianiem trawy i były nieudane
P.s.2. i nie sadź za dużo naraz- wszystko naprawdę szybko sie rozrasta-u mnie przez ten rok wszystko sporo urosło na wiosnę










-
____________________
ogródek Anity
monteverde 02:55, 31 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Anitko masz mnóstwo pytań od odwiedzających to ja tylko pochwalę za nasadzenia jeżówki też b. lubię, wszystkim powiem,że róże najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, jakby co podam namiary, do powojników też pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Moniika 07:42, 31 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777

Hej Przepiękne te jeżówki ... pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
iza_1611 18:01, 31 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Anita1978 napisał(a)

Anitko masz fantastyczny ogród...

Widziałam już sporo zdjęć ogrodów ale takie cudo w 1 rok!!!
Kobieto jak Ty to zrobiłaś?
Nie przesadzam, super ogród!

Napisz mi proszę czy sama robiłaś projekt czy zleciłaś go komuś?
I napisz jak możesz jak zrobiłąś te rabaty, chodzi mi o to czy zdjełaś trawę, posadziłaś roślinki i posypałaś korę? Napisz mi, bo ja nie bardzo wiem co zrobić po wsadzeniu pięciorników...
posypać korę? Napisz ja Ty to zrobiłaś


Do robót cięzkich- była ekipa, po kolei:
-nawiezienie ziemi
-odchwaszczenie całego terenu
-wyrównanie terenu
-wyznaczenie rabat( są nieregularne-falowane)
-glebowgryzarka
Jeśli chodzi o nasadzenia na rabatach- to obwódka z różnych tuji, potem jakieś trójki co jakiś czas- z iglaków, jakieś świerki, jodły- najpierw większe, potem mniejsze, jakieś liściaste, kwitnące i pachnące- np jaśminowce, bzy, itd. To co mi się podobało
Ogólnie - najpierw większe dzrewka, potem jakieś krzewy, jakieś płożące, zadarniajace. A byliny i kwiaty dosadzałam na wiosnę. Róże częściowo sadziłam jesienią, częściowo wiosną teraz. I ogólnie- co pójdę do szkółki, to coś przyniosę
Rabaty były najpierw odchhwaszczone, przekopane, posadzone rośliny, rozłożona linia kroplująca, potem agrowłóknina i kora.I jest obwódka z piaskowca.
Wiem, że wiekszość jest przeciw agro - ale ja na razie ją mam, bo działka jest w szczerym polu i wszystkie chwasty do mnie przywiewa
A róże okrywowe to the fairy
p.s. trawnik z rolki- bo miałam już doświadczenia z sianiem trawy i były nieudane
P.s.2. i nie sadź za dużo naraz- wszystko naprawdę szybko sie rozrasta-u mnie przez ten rok wszystko sporo urosło na wiosnę


Super! Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienia...pracy miałaś coniemiara...
Ja jestem dopiero na początku tej drogi, ale i tak chciałabym już mieć wszystko gotowe
Napisz mi jeszcze Anitko gdzie jeździsz na "zakupy ogrodnicze"?
Ja często przejeżdzam przez Piotków to chętnie bym zajrzała, bo podobnie jak Ty lubię coś przywlec ze szkółki
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Anita1978 18:30, 31 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Najlepiej przyjmują się u mnie rośliny ze szkółki przed Bełchatowem- jadą od Piotrkowa na Bełchatów. Tam jest taka szkółka i centrum po prawej stronie zaraz przed Bełchatowem- na pewno zauważysz Właśnie tam kupuję te róże okrywowe, które tak Ci sie spodobały- wiosną były po 9zł-bardzo ładne sadzonki- rozrosły się masakrycznie
A z ogrodem- powoli
Ja jedynie iglaki kupowałam większe od naszego znajomego, który ma swoją "plantację"
Ale kupowaniu roslin trudno się oprzeć- wiem coś o tym -sama wczoraj kupiłam 6 powjników- promocja była
Z niezawodnych roślin polecam jeszcze hortensje-ale bukietowe- np. niezawodną limelight-szybko sie rozasta-moja w tamtym roku miała4 gałązki a w tym ze 20 i kwitnie pieknie
____________________
ogródek Anity
iza_1611 19:53, 31 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Faktycznie jest tam takie duże centrum ogrodnicze...
W zesłym tygodniu gdy przejezdałam miałam nawet wstąpić, ale ja jak idę gdzieś do ogrodniczego to zawsze coś kupię, a później sadzę "na siłę" bo jak na razie brak mi konkretnego pomysłu na ogród.

Prawdopodobnie w przyszłym tyg będę jechała tamtędy, więc wstąpię do tego centrum ogrodniczego bo te róże nie dają mi spokoju po prostu tak mi się podoba ten Twój szpaler! Jak dużo ich masz i najważniejsze pytanie Anitko jak szeroko je posadzić - doradź proszę.
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Anita1978 08:28, 02 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Nie jest ich dużo-7, po prostu tak urosły od wiosny, sadzić tak co pół metra-jesli chcesz mieć gęsto
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies