Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

mysza 21:56, 03 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Pod ścianą domu stoją doniczki z roślinkami , które w pośpiechu wykopałam . Chciałam je ocalić przed posiekaniem przez glebogryzarkę .Zima długo trzymała i na niektórych nie było w ogóle liści , więc wkładałam do doniczek korzenie o podobnym do siebie wyglądzie


to lubczyk , dziś widać pierwsze listki




z melisą było łatwo , trudniej z miętą , domyślałam się że to ona po miejscu w którym rosła




przywrotnik w tym roku posadzę w donicy na tarasie razem z zielistką



grubosz też powędruje do donic , a do towarzystwa wybiorę mu jakąś żurawkę


____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
tyna 19:16, 04 kwi 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
mam duże zaległości ostatnio...
nie wiedziałam, że już tak zaawansowane prace u Ciebie
powodzenia
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 20:35, 04 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
shrekol napisał(a)
Tak bo to chyba pod dużym ciśnieniem, ale jeśli tak chlapie to trzeba dać na elementy, które można zachlapać folie tak jak to zrobiła Danusia w ogrodzie z wodospadem gdy malowała pergolę

Ale Przemek spostrzegawczy jesteś. Powiesiliśmy, bo jakby komuś się chlapnęło, to koniec świata, po pieniądzach...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mysza 14:59, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Mam u siebie tawułę w różnych odmianach i wielkościach . Przycinam je na wysokość 15 - 30 cm w zależności od odmiany . Wszystkie puszczają już listki , największa jeszcze w pąkach , ale miniaturka to się rozpędziła .



Podobno tej najmniejszej nie przycina się , a ja ją dziś ciachnęłam , żeby przekonać się jak będzie i ona rosła po cięciu . Nie zrobiłam fotki przed , ale pokarzę pojemnik ze ścinkami






____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 15:23, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Ja eksperymentuję z roślinami , patrzę które dobrze sobie radzą i są niekłopotliwe , przynajmniej w moim ogródku . Mam pewien pomysł nasadzeń od furtki do drzwi wejściowych


wybaczcie brak zdolności malarskich


Ta ciemniejsza zieleń to trawa , okrągłe kształty to rośliny różnych wielkości ale w formie kul - bukszpan , ostrokrzew , kosodrzewiny jeszcze nie wybrałam, to też zależy pewnie co akurat spodoba mi się w szkółce.Natomiast żółty i podłużny kolor na rysunku to tawuła najmniejsza odmiana lub cyprysik , który też rośnie u mnie w bardzo słonecznym miejscu i świetnie sobie radzi .Ta realizacja jest na najbliższy czas . Cała działka ma 2500m2 i trudno mi zaplanować cały ogród ale ogromną przyjemność sprawia mi planowanie go po kawałeczku , mam do tego specjalny zeszyt ))
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 16:05, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597


Pierwsza noc zielistki poza domem , niech się hartuje a ja podpatruję jak będzie jej w duecie z przywrotnikiem . Dziś byłam w szkółce ogrodniczej po ziemię i próchnicę , wiele na raz nie zapakuję więc powoli zwożę to i owo .



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
monteverde 18:43, 06 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no niestety czasami trzeba się nadźwigać) poobserwuję Twój eksperyment z tawułką)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mysza 19:39, 06 kwi 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Bardzo proszę Aniu , podpatruj , ja też jestem ciekawa jak będzie wyglądała .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
shrekol 19:57, 06 kwi 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Z mojego doświadczenia wydaje mi sie, że dla tawuł wręcz wskazane cięcie ale może się mylę Poobserwujemy co z nią będzie u Ciebie Gosiu
____________________
monteverde 22:28, 06 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ona w górę raczej nie idzie, bardziej na boki)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies