Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa czerwone dęby

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa czerwone dęby

an_tre 14:22, 28 paź 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
mysza napisał(a)



W tym roku na początku lata , na próbę podzieliłam jedną kępę na 8 sadzonek .
Gosiu w tym roku kupiłam taką samą i mam nadzieję, że w przyszłym rozrośnie się tak pięknie jak twoja i będę mogła ją podzielić na kolka mniejszych sadzonek zimowe fotki śliczne, a te przedstawiające wczoraj takie radosne i kolorowe
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Moniika 14:25, 28 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
mysza napisał(a)

Witaj! Ślicznie u Ciebie! Śnieg mnie zadziwił.... Az tyle go.. Roślinom nie zaszkodzi, przykryl je jak kołderka , gożej jak przyjdzie silny mróz bez śniegu, wtedy koniec ze wszystkimi lawendami.... A tak jak teraz to wszystko powinno byc ok. Pozdrawiam serdecznie znad morza M


Moniko ja martwię się tym ,że może być dość mocno połamana .Mrozy ubiegłej zimy przetrwała , najgorszy jest mokry , ciężki śnieg.
Spadło go sporo , a ja miałam w nocy kursik do Warszawy .Ulice w stolicy były ok. , ale po za nią , w moim kierunku jechało się już gorzej .Wróciłam bardzo zmęczona taką jazdą . Wymianę opon mam dopiero w piątek . Oby do lata .
Ps.Jest wiele nowych osób na forum i mam problem z rozpoznaniem.Moniczko czy Ty to ta dziewczyna od sernika , co piekła Sowa .

A tak ! To ja od sernika
Masz racje za dużo mokrego śniegu to też problem ! O dziwo u mnie słońce i piękna pogoda chociaż zimno pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
mysza 14:44, 28 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Danusiu i ja nie przepadam za nim, ale ma swój urok .
Zbyt wiele jeszcze nie ma w moim ogrodzie do pokazania , ta odrobina zdjęć niech rozwija wątek .
Kiedyś będzie lepiej , a to dzięki temu , że na forum jest tak wiele opisów różnych zagadnień ogrodowych , porad , zdjęć.Mam dużo chęci do pracy i zajmowania się ogrodem , a to już coś . I nie przyszło to samo , ale to ty zasiałaś ziarenko , które kiełkuje .Bardzo i z całego serducha dziękuję za to co robisz .
Siadam do komputera (teraz rzadziej), a po chwili piotrek patrzy i mówi...
-co ty tam się tak uśmiechasz ?
-odpowiadam- a jak myślisz ?
-no tak Ogrodowisko , jakies kawały piszecie?

-nie , mam taką minę , bo są nowe zdjęcia , pomysły itd., po prostu mam ogromną frajdę .
Pozdrawiam Wszystkich i zmykam do kuchni , bo kaczka doszła i obiadu się domagają .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
justi 15:18, 28 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Zawitałam dziś do Twojego wątku, przejrzałam calutki od początku. Zmiany rewelacyjne!
Bardzo mi się podoba domek. Staję też w obronie dębu, pomimo ze śmieci liśćmi ma swój urok. Pewnie jest duży i samemu trudno byłoby go przyciąć, ale można go trochę ograniczyć. Wielka kula na kiju z niego byłaby idealna, albo regularny stożek. Trzeba by chyba do tego wynająć arborystę.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
mysza 12:26, 30 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
justi napisał(a)
Zawitałam dziś do Twojego wątku, przejrzałam calutki od początku. Zmiany rewelacyjne!
Bardzo mi się podoba domek. Staję też w obronie dębu, pomimo ze śmieci liśćmi ma swój urok. Pewnie jest duży i samemu trudno byłoby go przyciąć, ale można go trochę ograniczyć. Wielka kula na kiju z niego byłaby idealna, albo regularny stożek. Trzeba by chyba do tego wynająć arborystę.


Dziękuję za odwiedzinki.
Ja i M. w wyniku dyskusji na temat liściastych zawsze consensus osiągniemy.Teraz po opadach śniegu , jego ciężar na liściach dość mocno poodginał gałęzie i prawie na balkon wlazły .To mi zobrazowało jak to będzie za jakiś czas , trzeba za wczasu trochę go podciąć .
Liście to nie problem , łatwo je zgrabić , są duże i sztywne , jedno pociągnięcie grabiami i jest ok. Gorzej z żołędziami , a dlaczego? Pod dębem nie bardzo rośnie trawa , ziemia piaszczysta i łątwo się w nią wbijają .My i pies przechodząc w tym miejscu też co nieco powgniatamy. Trzeba mocniej grabiami docisnąć i pare razy w jednym miejscu pociagnąć , to i resztki trawnika z korzeniami wychodzą .Co nie wyzbieramy to wiosną kiełkuje .W tym roku jak tylko zaczęły się sypać , a robią to przed opadaniem liści , rozłożyliśmy siatkę o dość gęstych oczkach.Potem tylko ja łapię z jednej strony Piotrek z drugiej i fru do wora , uzbieraliśmy trzy takie po 120L. Ten pomysł sprawdził się .Siatka leżała pod drzewami około trzech tygodni. Zwinęliśmy ją jak zaczęły sypać się pierwsze liście , zaczepiały ogonkami o oczka siatki i już był kłopot .Jeszcze jakieś żołędzie lecą , ale to już pikuś , większość wyzbierana.
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 12:31, 30 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
an_tre napisał(a)




W tym roku na początku lata , na próbę podzieliłam jedną kępę na 8 sadzonek .
Gosiu w tym roku kupiłam taką samą i mam nadzieję, że w przyszłym rozrośnie się tak pięknie jak twoja i będę mogła ją podzielić na kolka mniejszych sadzonek zimowe fotki śliczne, a te przedstawiające wczoraj takie radosne i kolorowe


Jest bezproblemowa , śmieję się że to taka dla początkujących ogrodników .Gdzie ją nie posadzę , radzi sobie i w słońcu i w cieniu .Będzie wtedy różnica w wybarwieniu , ale i tak jest ok.
Zimowy atak nie odpuszcza .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 12:37, 30 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Śnieg nie topnieje.



Szykuję przekąskę dla ptaków

____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 12:40, 30 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Pelargonie padły , przymroziło je.



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 12:45, 30 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Zaskoczył mnie powojnik . Wygląda , że niestraszny był mu mrozik



____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
mysza 12:47, 30 paź 2012

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Kwiaty hortensji zrobiły sie brązowe, za to miskanty jeszcze całkiem dorze wyglądają.



Berberysy pod białą kołderką.

____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies