Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

13:56, 25 wrz 2017
Bogdzia napisał(a)
Nie napisała jeszcze ze jako prezent do piwonii dostałam cudną ksiazkę o ich uprawie i odmianach, szkoda ze nie mam gdzie sadzic.


a to super ...ksiązką bys sie tez mogła pochwalic )) może ktos odgapi.

PS. zakupy poczytałam ...zadnej rosliny z tej listy nie mam ...chwilowo nawet nie chce miec no może do piwoni dojrzeję ...bo juz mam zwykłe bylinowe ...to moze przyjdzie taki czas na te wypasiki z wysokiej półki cenowej
Kasiek 14:00, 25 wrz 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bozenko zajrzyj do mnie, mam te 180 letnie rh
____________________
Bawarka
Pszczelarnia 14:58, 25 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To ja ze swoimi tulipanami mogę się schować. Krokusy dokupiłaś?

Widziałam u Justyny miscantha 'Rosie' - bajka.

Widzę, że zaszumiało w Twoim ogrodzie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margarete 16:10, 25 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)


Od wiosny miałam zamówione i zapłacone piwonie : dwie itoh-Callies Memory i Scarlet Haeven i jedną zielna Moon of Nippon , a po wizycie u Ciebie postanowiłam wepchnac do ogrodu wiecej traw szczególnie cos z tych najwyższych i zamówiłam: Miskanty Silberspinne, Rotfeder i Yakushima Dwart, oraz z niższych tymotkę muhlenbergię, piórkówke wschodnią Karley Rose i przy okazji czysciec wielkokwiatowy i kocimiętkę Walkers Low. Wszystko juz posadzone.
Jabłonka w tym roku kwitła ale mało i owoców nie zawiazała, niestety równiez prawie nic nie urosła, liczę na to ze sie ukorzeniała i nadrobi wzrost i kwitnienie w przyszłym roku.

Aż i się wierzyć nie chce ze mój ogród cię zainspirował Bozenko
Buzaiki!
Piwoii zazdroszczę - sama bym dokupiła - one u mnie tak fajnie sie rozrastaja i bajkowo kwitną - tylko w sumie któtko więc musze miec i innych roslin sporo odmian żeby nie było smutno...
Zaraz wygooglam sobie ten czysciec i ta kocimietke - jedno i drugie bardzo lubię i u mnie sie ładnie rozrastają ale ja mam takie popularne, dostepne odmiany - dostałam od Jankosi i od kogos jeszcze..
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 20:12, 25 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
To ja ze swoimi tulipanami mogę się schować. Krokusy dokupiłaś?

Widziałam u Justyny miscantha 'Rosie' - bajka.

Widzę, że zaszumiało w Twoim ogrodzie.



W tym roku krokusów kupiłam tylko jedna paczke bo nie wymarzły mi ostatniej zimy i mam w róznych miejscach posadzone do przesadzenia w razie pustych miejsc ale byc moze jeszcze dokupię bo wole je od tulipanów. Widziałam że tez kupiłas tulipany ,ja mało kupuję bo one własciwie jednoroczne u mnie więc tylko zeby mi zal nie było ze inni maja a ja nie to trochę kupuje ale ta ilosc ginie w moim ogrodzie. Traw wysokich dotad nie miałam bo rh juz mi za wysokie urosły wiec nie chciałam żeby wszystko las tworzyło ale pozazdrosciłam Gosi no i kupiłam Na razie posadzone ,,na kupie" a potem cos trzeba bedzie wyrzucic żeby duze kępy mogły rosnąc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:15, 25 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eee_taam napisał(a)


a to super ...ksiązką bys sie tez mogła pochwalic )) może ktos odgapi.

PS. zakupy poczytałam ...zadnej rosliny z tej listy nie mam ...chwilowo nawet nie chce miec no może do piwoni dojrzeję ...bo juz mam zwykłe bylinowe ...to moze przyjdzie taki czas na te wypasiki z wysokiej półki cenowej


Ksiązka ma tytuł ,,Piwonie" autorzy Beata Grabowska i Tomasz Kubala . Nie wiem czy jest w sprzedazy, 218 stron zdjec i informacji, świetna.W tej chwili mam juz 4 piwonie itoh i duzo więcej zielnych , kilka drzewiastych i żadnego miejsca na nowe.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:15, 25 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasiek napisał(a)
Bozenko zajrzyj do mnie, mam te 180 letnie rh


Cudne okazy , dziekuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:19, 25 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)

Aż i się wierzyć nie chce ze mój ogród cię zainspirował Bozenko
Buzaiki!
Piwoii zazdroszczę - sama bym dokupiła - one u mnie tak fajnie sie rozrastaja i bajkowo kwitną - tylko w sumie któtko więc musze miec i innych roslin sporo odmian żeby nie było smutno...
Zaraz wygooglam sobie ten czysciec i ta kocimietke - jedno i drugie bardzo lubię i u mnie sie ładnie rozrastają ale ja mam takie popularne, dostepne odmiany - dostałam od Jankosi i od kogos jeszcze..


Nie wiem dlaczego nie możesz uwierzyc , przeciez bardzo go chwaliłam slicznie masz a miskantów przy tarasie jak widzisz pozazdrosciłam.Kocimiętki wogóle nie chcą u mnie rosnac nie wiem dlaczego (byc może koty je niszcza), moze tym sie spodoba?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 21:42, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Bogdzia napisał(a)


Widziałam Twoje zakupy, swietne. Szczerze mówiac to niedawno puste pole było a teraz nie masz juz gdzie sadzic.

A wiesz jak się cieszę, że już tego lotniska nie mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:47, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Fajny prezent do roślinek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies