Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna - Pinus

nebel 19:25, 13 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
agata_chroscicka napisał(a)
Nebel, ja zupełnie coś innego miałam na mysli! Pytałam czy masz taką odmianę bo szukam czegoś takiego, ale nie znalazłam jak dotąd. Chodzi mi o nazwę, a nie egzemplarz! Ponieważ masz tak dużo róznych sosen, to może akurat i taką wyprostowaną, kolumnową i może akurat znasz jej nazwę. Wtedy wiedziałabym czego konkretnie szukać. To bardzo miło z Twojej strony, że oferujesz własne sadzonki, ale ja i tak troszkę za daleko mieszkam żeby to było realne. Gdybyś znała nazwę takiej kolumnowej sosny to będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam

Ok,
każdy wpis to dla mnie nowe doświadczenie, dzięki( nie umiem zamieszczać na forum uśmieszków).
Z Twojego opisu nie bardzo mogę się zorientowac czego szukasz, bo moje sadzonki są tak małe, że po prostu nie wiem co mam.
Zrobię, więc tak - zamieszczę w paru postach, wszystkie zdjęcia sosen, a potem będę powoli próbowała ustalić ich nazwy, a może ktoś nam w tym pomoże?
____________________
Ogród Nebel
Pwl 22:04, 13 lip 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ja bardzo lubię sosnę Wejmutkę inaczej zwaną Amerykańską. Jednak nie lubię jak są gęste bo
wtedy stają się zbyt potężnymi drzewami natomiast strzeliste i wysokie to mój typ. Czytałem że
trzeba je sadzić w grupach, wtedy rywalizują o światło i rosną bardzo wysokie. Potem redukuje się
"lasek" i zostawia te najlepiej wyrośnięte
____________________
paweł
nebel 22:38, 13 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Pwl napisał(a)
Ja bardzo lubię sosnę Wejmutkę inaczej zwaną Amerykańską. Jednak nie lubię jak są gęste bo
wtedy stają się zbyt potężnymi drzewami natomiast strzeliste i wysokie to mój typ. Czytałem że
trzeba je sadzić w grupach, wtedy rywalizują o światło i rosną bardzo wysokie. Potem redukuje się
"lasek" i zostawia te najlepiej wyrośnięte

Nie mam pojęcia o czym piszesz - jestem straszną ignorantką w sprawach sosen i nie tylko!!!
Ale intuicyjnie - lubię sosny.
Wolę jodły, ale to są drzewa bardzo trudne w uprawie, więc wybrałam sosny - lubię wyzwania, ale jestem realistką .
Jutro zamieszczę na forum zdjęcia sosen, które posadziłam i mam nadzieję, że wątek SOSNY ma jakąś perspektywę i przyszłości przed sobą, czyli się rozwinie?!
Pozdrawiam.eve
____________________
Ogród Nebel
agata_chrosc... 23:05, 13 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351

Na małych sadzonkach to pewnie będzie trudno się zorientować jak wygląda dorosły egzemplarz, ale można spróbować. A tak z ciekawości - jak kupowałas te sadzonki to brałaś wszystko co mieli w szkółce czy miałas jakąś listę czy jeszcze inaczej?
Jak widac wątek sosny rozwija się
____________________
ogród w Holandi
baraga1904 23:07, 13 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...a co powiecie o sośnie limbie..? mam dwie w ogrodzie...i nie wiem jaki będzie ich los..?
agata_chrosc... 23:10, 13 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Jedyna limba jaką kojarzę to rosnąca w Tatrach nad Morskim Okiem. To przepiękne, wielkie drzewo. Musze do Ciebie wpaść i to zobaczyć
____________________
ogród w Holandi
baraga1904 23:12, 13 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
agata_chroscicka napisał(a)
Jedyna limba jaką kojarzę to rosnąca w Tatrach nad Morskim Okiem. To przepiękne, wielkie drzewo. Musze do Ciebie wpaść i to zobaczyć


...no własnie hihi...ale one maja niecały metr na razie...no to muszę jeszcze sprawic sobie oczko do kompletu...
nebel 23:53, 13 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
baraga1904 napisał(a)
...a co powiecie o sośnie limbie..? mam dwie w ogrodzie...i nie wiem jaki będzie ich los..?

Zrób zdjęcie i pokaż nam to o czym piszesz, jestem bardzo ciekawa
____________________
Ogród Nebel
nebel 22:51, 15 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Czy ktoś ostatnio oglądał program "Maja w ogrodzie"? Pokazano tam ściólkowanie roślin z igieł sosny.
Przepraszam wszystkich, obiecałam zamieścić w tym miejscu zdjęcia moich roślin, ale zorientowałam się, że na forum ważne jest by podawać nazwy roślin, a ja mam pewien kłopot z ustaleniem tego co mam w ogrodzie.
Po za tym zastanawiam sie w jakiej formie zamieść około 30 zdjęć - czy każdą roślinę osobno, czy hurtem, jak leci?
Muszę to przemyśleć, chyba, że ktoś kto ma większe doświadczenie i "obycie" z forum mi podpowie.
Poz.
____________________
Ogród Nebel
nebel 23:27, 15 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
agata_chroscicka napisał(a)

Na małych sadzonkach to pewnie będzie trudno się zorientować jak wygląda dorosły egzemplarz, ale można spróbować. A tak z ciekawości - jak kupowałas te sadzonki to brałaś wszystko co mieli w szkółce czy miałas jakąś listę czy jeszcze inaczej?
Jak widac wątek sosny rozwija się

Nie, nie kupowałm jak popadnie!!
Musze troche przeprojektować swój ogórd. W zeszłym roku zlikwidowałam część swojego trawnika. Do tego mam bardzo nie typową dziłakę, ale żeby nie było zbyt łatwo, to w miejscu, w którym mieszkam od 15 lat 3 razy zmieniano plan zagospodarowania terenu - wiecie o czym piszę?
Do rzeczy- jak kupowałam sadzonki to kupiłam tak, część bardzo malych, wolno rosnących, część srednich i część bardzo wysokich, bo bardzo mi zależy, aby ograniczyć hałaś i kurz, jaki powstał z uwagi na to , że na przeciwko mnie zamiast domków jednorodzinnych powstały wysokie bloki.
To na tyle może mojego "utyskiwania", bo tak to wyszło, mimo,że nie chciałam
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies