Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna - Pinus

nebel 19:30, 16 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465


Ale jeśli będziesz cierpliwa i będziesz te sosenki uszczykiwać w miarę równomiernie przez najbliższe dwa lata pięknie się zagęszczą.
Sosna uszczykiwana jest dużo piękniejsza - w Japonii nawet duże sosny w ogrodach są uszczykiwane - robią to grupy kobiet (?) przez wiele dni.


Magja, dzięki.
Interesuje mnie własnie takie zajęcie przy moich roślinach, ale brak mi wiedzy i potrzebuję pomocy
____________________
Ogród Nebel
Moniika 21:13, 30 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witam Cię Ewo serdecznie!
W związku z tym, że miałam dziś ogromną przyjemność obejrzeć Twój cudny ogród na żywo, muszę się z wszystkimi Ogrodowiczanami podzielić swoimi spostrzeżeniami U Ewy w pięknym, zadbanym, robiącym ogromne wrażenie ogrodzie rosną śliczne sosenki i sosny!!! Oczywiście również wiele innych pięknych okazów roślin, w tym róż, liliowców i lilii, bukszpanów i zachwycającej lawendy ale skoro wątek o sosnach . Ewa dba o nie bardzo i widać, że wie czego chce w sprawie ogrodu- czyli ma coś czego mi bardzo brak - plan i pomysł. Chociaż osobiście poświadczam, że tam jest tak uroczo, że żadne zmiany nie są konieczne bo i tak już teraz jest pięknie... Serdecznie Cię Ewo jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję za przemiłe przyjęcie !! Monika
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
nebel 21:54, 30 lip 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Moniko, bardzo dziękuję Ci za te mile slowa i wsparcie na wątku "sosny" bardzo mi zależy na tym, aby ten temat sie rozwinął, bo chciałabym nauczyć się jak najwięcej o tym co można robić z tymi roślinami. A niestety na rynku nie ma zbyt dużo literatury, z której można byłoby korzystać.
Ja Tobie również dziękują za nasze dzisiejsze, przemiłe spotkanie. Do następnego
P.S.
pamiętaj pozdrów ode mnie forumowiczów
ewa
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 22:43, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sosny uszczykujemy w fazie "ołówka", kiedy nie ma jeszcze igieł wykształconych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 22:16, 31 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Danusiu a kosodrzewine tez tak sie uszczykuje?
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Artrax 23:02, 31 lip 2012

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Że się wtrącę - Dotyczy to wszystkich sosen(wiem że nie do mnie to pytanie, ale nuda robi swoje ) Pozdro for all
____________________
boguslaw_r_ 16:31, 28 wrz 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witam na Twoim wątku który to odnalazłem dopiero przed chwilą, przeczytałem uważnie i teraz wiem czego oczekujesz,
Ja przed 8 / 9 laty nie wiedziałem że sosna kwitnie, że ma kwiaty. Natomiast zawsze podobały mi się szczególnie na skraju lasów, te najbardziej powyginane, poobgryzane w przeszłości przez sarny, i smagane wiatrem, to moja fascynacja którą to udało się przenieść do mojego ogrodu, który jest specyficzny i nie każdemu się podoba z racji małej ilości różnego rodzaju kwiatów, a to właśnie iglaki nie tuje są moim i mojej żony wyzwaniem które realizujemy z powodzeniem, i to są nasze kwiaty, które trzeba dostrzec.
Bardzo chętnie podzielę się tym co sam do chwili obecnej poznałem i czego się nauczyłem, na początku miałem " nauczyciela" który nas ukierunkował i trochę nauczył ale wyjechał do Australii i niech tak pozostanie. A to dla tego że swoją wiedzę którą posiadał i mi przekazał nie chciał abym się z nikim dzielił, co było powodem naszego rozstania, również stąd mój początek mojego forum który założyła i uruchomiła Nasza miłościwie panująca Danusia, której jestem bardzo wdzięczny.

Twoje sosenki są bardzo piękne i tak rób dalej , musisz wiedzieć na początek jedno, wszystkie piękne sosny, jodły czy świerki szczepione rosną bardzo wolno i nie trzeba przy nich nic robić, od czasu do czasu, raz w roku ,tylko usunąć uschnięte igły , natomiast pozostałe należy odpowiednio prowadzić uszczykiwanie pozwala bardzo spowolnić przyrost a rośliny karłowacieją i pozwalają na bawienie się nimi w pozytywnym znaczeniu, nie zrażaj się tym że jest to długotrwały proces dla wytrwałych a trwający wiele wiele lat, takie rośliny oddadzą Ci i wynagrodzą swoim pięknem , podziwem i zazdrością innych. może na dziś wystarczy po niedzieli odezwę się a jeśli masz pytania to pytaj kobieto damy radę.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
nebel 00:28, 18 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Bogusiu,
widzisz dopiero dzisiaj odwiedziłam ten wątek!!! Zaglądam do Ciebie i tam znalazałm wiele interesujących mnie informacji, za które jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.
Od razu się zorientowałam, że Twój stosunek do natury jest bardzo zbliżony do mojego. Cierpliwość i obserwowanie tego co wokól nas sie dzieje to lubię!!!
Mój ogród nie jest piękny, estetyczny i uporządkowany - wręcz przeciwnie.
I dlatego obok 15-letnej 'sośnicy', która ma mniej więcej 0,7m wyskości i która jest moją 'ulubienicą' rośnie jakaś trzmielina
Bardzo Ci dziekuję za wszystko co napisałeś, przeczytałam z wielką uwagą - jak wszystko co piszesz
Proszę o więcej....
ewa
____________________
Ogród Nebel
boguslaw_r_ 15:53, 18 lut 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj w miarę możliwości pomogę, zainteresuj się szkółkami które oferują szczepione bardzo piękne okazy, drogie ale zawsze można znaleźć fajne okazy i cieszyć się ich wzrostem, i pięknem a nie koniecznie drogim, pozdrawiam bardzo serdecznie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gosiniak 20:05, 18 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Nebel czy ty masz swój wątek,? strasznie mnie zainteresowałaś swoim ogrodem i tą sośnicą, ja również bardzo lubię sosny, inne iglaki również, pokazuj swoje okazy
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies