Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna - Pinus

Sebek 14:26, 03 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na pewno usuń tą uschłą, żeby zarodniki grzybów czy owady nie przeniosły się na obie pozostałe.... Uważnie obserwuj te ocalałe i w razie czego pryskaj.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
smile2 18:25, 03 maj 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 8
dzieki, to moze byc glupie pytanie: ale, czy zaszkodzi jesli spryskam czyms przeciw grzybowym "na zapas" - mam Topsin. Nie bedzie mnie znow przez 2 tygodnie, wolalabym uniknac sytuacji, ze znow bedzie za pozno...
____________________
boguslaw_r_ 11:51, 06 maj 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi.
Sosny w zasadzie nie potrzebują oprysków ,to że ona uschła to musiała być albo źle wykopana, albo zarażona, wykopać, spalić, zapomnieć,, sosny uwielbiają wodę, jedno wiadro wody 2 razy w tygodniu i będą rosły, potem same sobie dadzą radę, Pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
smile2 13:24, 21 maj 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 8
hmm, za porady wszystkie dziekuje.

Z najnowszych wiesci to niestety sasiadujaca sosna tez wyglada tak sobie

Zakupilam nowa sztuke i podczas przygotowywania miejsca pod sadzenie znalazlam mnóstwo takich zwierzaków:


poszlam z nimi do ogrodnika i dowiedzialam sie ze to pedraki chrabaszcza i ze nic skutecznego na ten problem nie moze mi sprzedac...

Macie moze jakies pomysly jak zaradzic? Znalazlam w sieci np srodek o nazwie DURSBAN 480 EC oraz Biomass Sugar.

____________________
boguslaw_r_ 14:41, 21 maj 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj sam z tym walczę od roku.
Walka trudna te środki które podajesz nie są do końca skuteczne, podobno najlepszą metodą jest wybieranie ręczne, tak uczyniłem zbierając kilka tysięcy sztuk, z czego ptaki miały wiele radości,
zniszczyłem całkowicie trawnik, (glebogryzarka, grabie) po drodze był Rundap i Dursban,
Na wiosnę wygrabiłem ok 50 szt. Posiałem trawę a ptaki i tak jeszcze znajdują i wygrzebują duże dorodne okazy. Planuję latem oprysk, powtórka w przyszłym roku, co z tego będzie nie mam pojęcia, na pewno się nie poddam zbyt dużo pracy nas to kosztowało, walka na śmierć i życie.
Pozdrawiam serdecznie, nie poddawaj się.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
smile2 14:50, 21 maj 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 8
dzieki, to zabieram sie za walke!
____________________
Loosiuu 12:16, 25 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Znacie może jakiś ekologiczny sposób na zwalczanie Borecznika sosnowego, poza zbieraniem oczywiście? Larwy zaatakowały moje sosny i chciałbym je jakoś uratować bez chemii, ponieważ na tych sosnach często siedzą ptaki. Już pozbierałem dużo, ale jeszcze się pojawiają i nie wiem czy ma sens takie zbieranie...
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
boguslaw_r_ 12:49, 25 cze 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Najlepszym ekologicznym sposobem są właśnie ptaki, ale czasami jest tych larw tak dużo że sobie nie poradzisz,
jest taki środek confidor, gdy wszystko zawiedzie spryskaj, powtórz za 3 tygodnie powinno pomóc.
pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Loosiuu 13:18, 25 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ok, dzięki. Na razie nie widać nowych larw. Wczoraj trochę pozbierałem i dzisiaj jeszcze poszukam. Nie było ich dużo, ale wolę być przygotowany
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Kanutka 12:16, 29 sty 2014


Dołączył: 04 lis 2013
Posty: 37
Dawno nikt w tym wątku sie nie udzielał, ale może mi ktos odpowie, mianowicie czym zastąpić sosny w projekcie. Pewien projektant rozrysował mi ogród i jest w nim aż 6 sosen, a ja sie boję, że wyrosną one wielkie i potem będzie problem z usunięciem, więc zamiast nich chciałabym wsadzic coś innego.
Tylko co?

W projekcie mam (przepisane ze spisu gatunków):
Pinus nigra "Piramidalis" -sosna czarna 3szt
Pinus "Waterei"-sosna 2szt
Pinus nigra-sosna czarna 1szt

Pomoże mi ktoś? Byłabym bardzo wdzięczna
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies