Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

Megi 18:47, 25 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Ja mam zamiar z nasion rozsiewac pola za płotem, skoro o tą ziemię i tak tylko ja dbam, to będzie rosło to, co sobie wymarzę, reszta niech patrzy
____________________
Welka 22:08, 25 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Żurawki bardzo ładne, duży ich wybór mieli i po ile? Chyba i ja kiedyś sie tam przejadę
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 23:03, 25 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Po 10 zł wszystkie kolorowe, Palace Purple po 5 zł i coś zielonego też po 5, zastanawiam się, czy przy większej ilości (zapomniałam zapytać) cenę możnaby zbić do hurtowej, ale to już musiałyby być naprawdę duże zakupy i uzgodnione z właścicielką

Natomiast wiem, że w przyszłym roku będą nowe odmiany, bo oferta się rozszerza. Dzisiaj do kupienia były Berry Smoothie, Delta Dawn , Marmalade, Electra, Electric Lime, Obsidian, Palace Purple, coś zielonego, Autumn Leaves, Southern Comfort i tiarelka Sweet Tea. A przynajmniej to mi się rzuciło w oczy Na pewno będę tam wracać, mają zdecydowanie największy wybór bylin w okolicy.
____________________
kaisog1 23:08, 25 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A ja nie mogę Obsidiana dostać....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Welka 23:09, 25 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Połowę z tych które wypisałaś mam, ale połowy nie ta żuraweczka sweet tea mnie kusi, choć i tak będę zamawiać u swego przez internet, wiec bardziej opłaci mi się zamówić też ją, ale warto wiedzieć, że mają am duży wybór
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 23:21, 25 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Gosiu, Obsidiany mają, co widać na moim zdjęciu, miałam brac tylko jasne, ale się nie oparłam

Widziałam Twoje żurawki Ewelino, ja bardzo polowałam na Delta Dawn i Electric Lime w dobrej cenie, więc się udało, Sweet Tea ma mieć różowe kwiatostany, więc się skusiłam, a Obsidiany same wskoczyły do kartonu, nawet nie zauważyłam, tak byłam zapatrzona w werbenę
____________________
Welka 23:29, 25 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Obsidiana mam, Electric kupiłam w zeszłym roku w OBI, jakieś liche było od początku i zimy nie przetrwało, a Sweet Tea jest śliczne nawet bez kwiatków
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
monteverde 00:08, 26 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Hej Megi przyszłam obejrzeć zakupy, są po prostu wypasione, znam tą szkółkę i wiem,że maja dobry towar cieszę się,że Ty się cieszysz, a do Ewelinki i Gosi powiem ,że oni będą w Starym Polu we wrześniu także będziecie mogły podjechać i kupić , chociaż Ewelinka ma bliżej niż Gosia to może podjechać do Wipsowa
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Welka 00:30, 26 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
monteverde napisał(a)
Hej Megi przyszłam obejrzeć zakupy, są po prostu wypasione, znam tą szkółkę i wiem,że maja dobry towar cieszę się,że Ty się cieszysz, a do Ewelinki i Gosi powiem ,że oni będą w Starym Polu we wrześniu także będziecie mogły podjechać i kupić , chociaż Ewelinka ma bliżej niż Gosia to może podjechać do Wipsowa


We wrześniu rozpoczyna sie moja podstawowa pasja, więc wszelkie wyjazdy mi się ograniczają
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 00:50, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Ewelina, zdradź co za pasja ?

Z zakupami zawsze można na zbiorówkę się umówić, wiem, że będą też na początku września na targach w ODRze w lesie miejskim, zawsze to bliżej niż do Wipsowa, chociaż ode mnie jest ok,30 km, więc można przeżyć taką podróż raz na jakiś czas

Zmykam spać, bo dzisiaj wykonałam kawał roboty. Na szczęście wpadli moi rodzice z odsieczą ogrodową, więc na koniec pracy udało się jeszcze wykarczować obumarłe drzewo w miejsce którego zagościł buk "Rohan Obelisk", poza tym odbyło się ogólne pielenie i przycinanie za sprawą rąk mojej mamy, natomiast tata pomógł w posadzeniu 3 Rh i wyznaczeniu ostatecznego kształtu nowej rabaty. Prawie po ciemku poprzymierzałam jeszcze żurawki, trawy i inne maleństwa do piątkowego sadzenia, bo jutro pora na relaksik i oderwanie od ogrodu.

Poza tym czekam na dostawę kory i już się cieszę na myśl o jej rozrzucaniu no ale trzeba to zrobić, póki jest chwila wolnego i dziecię poza domem. Przynajmniej ze spokojną głową pojadę po wszystkim na zasłużony odpoczynek
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies