Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warmińskie dylematy

Pokaż wątki Pokaż posty

Warmińskie dylematy

monteverde 01:10, 26 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tylko się nie przemęczaj w te upały
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Welka 09:40, 26 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Megi, praca w szkole podstawowej, uwielbiam pracować z dziećmi, uwielbiam dużo mówić, a tu jeszcze za to płacą (mogliby lepiej, ale pewnie to akurat wiekszość z nas mogłaby powiedzieć)
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 17:22, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Ooo, ale fajnie, znam kilku nauczycieli i tych ze starszego i tych z młodszego pokolenia, wszystcy zadowoleni z pracy z dzieciakami, gorzej w kontaktach z rodzicami, bo Ci potrafią być bardzo różni

właśnie zabieram się do koszenia "trawnika", może przed burzą zdążę jeszczze coś dosadzić, bo zbiera się od kilku godzin i w końcu lunie na całego
____________________
Moniika 19:53, 26 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Sliczne zakupy zrobiłeś! Zazdroszcze tych pięknych zurawek!
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Megi 20:29, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Monika352 napisał(a)
Witaj! Sliczne zakupy zrobiłeś! Zazdroszcze tych pięknych zurawek!


Żurawki są fenomenalne i dają taką łatwość zmian w ogrodzie, zwałaszcza jasne potrafią rozświetlić każdy zakątek, po prostu nie da się ich nie lubić

Poniżej na zdjęciach pierwsza przymiarka, zastanawiam się która odmiana będzie najlepsza do dokupienia, a może coś wymieszać, poza tym chwilowo przydaloby się coś za Rh, ale nie mam pomysłu
Trawa jest tymczasowo, dopóki nie wpadnę na nic lepszego (?) nie wstawiłam nigdzie Obsidianów, bo wydaje mi się, że będzie za ciemno, będę wdzięczna za wszytskie sugestie, dodam że na końcu tej roabaty jutro będzie się robiło miejsce dla hortensji, bukszpanowego żywopłociku i miejsca na mój leżak




____________________
kaisog1 20:52, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Trawy oki ale oczywiście znowu nie pamiętam co kupiłaś Bo to nie miskant to pamietam A nie wiem czy duże rośnie. Jak nie duże to wywal stąd i zamień na miskanty.

Poszerzyłabym rabatkę i dała w dwóch rzędach żurawki i nie wiem czemu ale korci mnie żeby było cieniowanie... od jasnego do ciemnego
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Megi 21:09, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Rabata bedzie poszerzona jutro, już się umówiłam z tatą, który mi pomoże. Trawa to carex testacea, przebarwia się na piękny pomarańcz, wysokość ok. 50 cm. Cieniowanie brzmi fajnie, tylko jak to wykonać technicznie ?
____________________
kaisog1 21:13, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
To trawa będzie za mała... Kup trzy miskanty.....
A cieniowanie... po prostu ustaw żurawki od najjaśniejszej do najciemniejszej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Welka 21:14, 26 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Megi, praca z dziećmi jest świetna i potwierdzam, że z rodzicami bywa okropna, ale to dłuuuuugi temat.
Przymiarka elegancja
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Megi 21:17, 26 lip 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Zastanawiałam się jeszcze nad jednym rozwiązaniem, ponieważ mam do przeniesienia z innej części ogrodu ok. 30 wrzosów i wrzośców w 4 barwach gałązek, czy by ich przed Rh właśnie nie wsadzić, a wtedy wszystkie żurawki razem z Obsidianami poszłyby do wsadzenia przed hortensje które będą obok stanowiąc tło dla mojego placyku. Mogłabym razem z nimi wsadzić wtedy bukszpany, a te trawy wsadzić przed Rh. Ale moje wątpliwości nie pozwalają się zdecydować
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies