Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Pokaż wątki Pokaż posty

Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Sonka 08:56, 27 lip 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Witaj Dorotko, czyli mamy podobny problem, ja też próbuję od kilku lat tworzyć ogród i jakoś mi nie wychodzi, choć chłonę wiedzę z tego portalu wszystkimi zmysłami, i nie tylko stąd ... ładne , duże drzewa masz a to już baaardzo dużo, pozdrawiam i życzę pięknego ogrodu...
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
kasik778 13:43, 27 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Dorka napisał(a)
Witam gorąco,

Do tej pory wydawało mi się, że Ogrodowisko będę tylko podglądać, czytać i zachwycać się Waszymi ogrodami ......................... i oczywiście jak już będę mądra i zaczerpnę inspiracji to uporządkuję swój ogród. Stało się jednak inaczej. Niestety nie umiem poradzić sobie sama, dlatego próbuję prosić Was o pomoc.
Pragnienie posiadania pięknego ogrodu towarzyszy mi od 7 lat. Rozpoczynając byłam pełna entuzjazmu i zapału ale po jakimś czasie okazało się, że to wcale nie jest takie łatwe.
Zaczęłam dawno temu od Gardenarium, o którym dowiedziałam się z TVN Meteo, potem dowiedziałam się o Ogrodowisku. Stwierdziłam, że z taką pomocą założenie ogrodu będzie proste ................... ależ się pomyliłam
Coraz bardziej zaczęłam zatracać się najpierw w Gardenarium a teraz w Ogrodowisku. Siedzę godzinami, dniami, ...... i zamiast mieć mnóstwo pomysłów mam galimatias w głowie. Mąż i córki najpierw się ze mnie śmieli, że wyszkolę się na ogrodnika ale po długim czasie okazało się, że ani nie jestem ogrodnikiem ani nie mam pomysłów co do ogrodu. Takie uczucie jest straszne kiedy naprawdę mam zapał do pracy i pustkę w głowie.
Zaczęłam i ............... stanęłam w miejscu.

Będąc pod ogromnym wrażeniem Waszych zjawiskowych ogrodów liczę, że uda mi się podyskutować z Wami na temat mojego.
Prawdopodobnie duży potencjał tego ogrodu mnie przerósł









Pozdrawiam serdecznie


już u ciebie jest bardzo łądnie, zgadzam się z Danusią, że jasne żurawki i hortensje pięknie ci rozświetlą ogród
____________________
Dorka 15:12, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Becia, Ty mnie nie podpuszczaj teraz to dopiero zaczyna się pod górkę najgorszy etap prac w ogrodzie to właśnie kopanie w ziemi w moim przypadku poszerzanie rabat, jak z tym się uporam to sadzenie roślin dopiero będzie przyjemnością
____________________
Dorota Białołęka
Dorka 15:17, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Madzioskoczek napisał(a)
Dorotko uważam, że masz przepiękną działkę!! Już jest zielono a teraz pokolorujesz go barwnymi nasadzeniami i będzie cudnie
pozdrawiam


Masz słuszność Madzia, brakuje w nim koloru zdecydowanie, tym własnie muszę się zająć ponieważ uważam, że kolor w ogrodzie jest podstawą
____________________
Dorota Białołęka
Dorka 15:20, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Sonka napisał(a)
Witaj Dorotko, czyli mamy podobny problem, ja też próbuję od kilku lat tworzyć ogród i jakoś mi nie wychodzi, choć chłonę wiedzę z tego portalu wszystkimi zmysłami, i nie tylko stąd ... ładne , duże drzewa masz a to już baaardzo dużo, pozdrawiam i życzę pięknego ogrodu...


Witam Cię równie serdecznie myślę, że jak będziemy trzymać się razem to stworzymy piękne ogrody również życzę Ci wytrwałości i pomysłów
____________________
Dorota Białołęka
Dorka 15:24, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
już u ciebie jest bardzo łądnie, zgadzam się z Danusią, że jasne żurawki i hortensje pięknie ci rozświetlą ogród


absolutnie potrzeba u mnie rozjaśniacza

Zajrzałam do Ciebie i muszę przyznać, że też masz ogromny i .......... właśnie kwiecisty ogród
Powiedz mi proszę, co to jest za drzewo liściaste które masz uformowane na wzór bonsaia ?
____________________
Dorota Białołęka
Dorka 16:13, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Chciałam Wam przedstwaić również mojego psa, który też próbuje pomagać mi w kopaniu ogrodu

____________________
Dorota Białołęka
Gardenarium 16:14, 27 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż więcej zdjęć pieska w wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/281-cztery-lapki-nasze-zwierzeta-domowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorka 16:37, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Nawet nie zauważyłam, że taki wątek jest - dziękuję już się dopisuję
____________________
Dorota Białołęka
Dorka 17:46, 27 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Gardenarium napisał(a)
Prawa strona mi nie wyszła, ale wszystkie rabaty należy poszerzyć żeby zmieścić niższe piętro.



Danusiu, podpowiedz mi proszę w kwestii nasadzeń przy świerkach.
Zastanawiam się nad posadzeniem przed nimi (berberysy, paprocie, funkie, wrzosy/wrzośce, barwinek). Wydaje mi się, że te własnie będą pasowały ale nie wiem w jakich kompozycjach.
____________________
Dorota Białołęka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies