Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Pokaż wątki Pokaż posty

Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Dorka 17:27, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Witam gorąco,

Do tej pory wydawało mi się, że Ogrodowisko będę tylko podglądać, czytać i zachwycać się Waszymi ogrodami ......................... i oczywiście jak już będę mądra i zaczerpnę inspiracji to uporządkuję swój ogród. Stało się jednak inaczej. Niestety nie umiem poradzić sobie sama, dlatego próbuję prosić Was o pomoc.
Pragnienie posiadania pięknego ogrodu towarzyszy mi od 7 lat. Rozpoczynając byłam pełna entuzjazmu i zapału ale po jakimś czasie okazało się, że to wcale nie jest takie łatwe.
Zaczęłam dawno temu od Gardenarium, o którym dowiedziałam się z TVN Meteo, potem dowiedziałam się o Ogrodowisku. Stwierdziłam, że z taką pomocą założenie ogrodu będzie proste ................... ależ się pomyliłam
Coraz bardziej zaczęłam zatracać się najpierw w Gardenarium a teraz w Ogrodowisku. Siedzę godzinami, dniami, ...... i zamiast mieć mnóstwo pomysłów mam galimatias w głowie. Mąż i córki najpierw się ze mnie śmieli, że wyszkolę się na ogrodnika ale po długim czasie okazało się, że ani nie jestem ogrodnikiem ani nie mam pomysłów co do ogrodu. Takie uczucie jest straszne kiedy naprawdę mam zapał do pracy i pustkę w głowie.
Zaczęłam i ............... stanęłam w miejscu.

Będąc pod ogromnym wrażeniem Waszych zjawiskowych ogrodów liczę, że uda mi się podyskutować z Wami na temat mojego.
Prawdopodobnie duży potencjał tego ogrodu mnie przerósł









Pozdrawiam serdecznie
____________________
Dorota Białołęka
Tess 17:34, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, Dorko (jestem przed Danusią, głowy mi może nie urwie)

Ile masz tego ogrodu ?
I kiedy fotki robione (pora roku)? Teraz?

Bo jeśli teraz, to nie masz tam pięter
I podsadzeń w różnych kolorach. Ogród jest zielony - w różnych odcieniach, ale zielony.

Ale jest nieźle. Mały lifting i będzie super
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
beta 17:51, 25 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Cześć Dorotko

ogród zielony, a jakże

troszku innego kolorku by się przydało,poza tym ale chyba nie jest źle

może nie powinnam nic doradzać, bo sama mam taki problem jak Ty-im więcej siedzę na forum tym mniej wiem
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Dorka 18:37, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Witam Was kochane i dziękuję za przygarnięcie kropka

Zdjęcia robiłam dziś, ogród ma około 450m i tak jak słusznie zauważyłyście jest monotonny Jak próbuję coś wybrać, to okazuje się, że w jedno miejsce chciałabym posadzić 10 roślin i ku mojemu zdziwieniu okazuje się, że tak się nie da
____________________
Dorota Białołęka
Tess 19:15, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dorka, które widoki widać z tarasu? Głupie pytanie, pewnie wszystkie

Nie myślałaś o jakiejś wysepce na tym wielkim trawniku?

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
iza_1611 20:12, 25 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Witaj Dorotko...

ja mogłabym się podpisać obiema rękami pod tym co Ty napisałaś we wstępie....

Ja mam taką karuzele w głowie od 2 lat a rezultatów na działce nie widać - ogród mam podobny do Twojego czyli cała masa trawy.......bo już sama nie wiem co mam tam zrobić.

Ja zdecydowałam się dołączyć do forum....wczoraj także jestem "świezutka" i wiele Ci nie doradzę ale spójrz na mój wątek a zobaczysz jaki fantastyczny projekt dziewczyny mi zrobiły na komputerze
EXTRA!
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Dorka 21:12, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Teresko, wklejam swoje wypociny tak to wygląda teraz. Myślałam właśnie o tym, żeby wkomponować sporą altanę z jednej strony i zastanawiam się czy zrobić jakąś wysepke o której piszesz, czy jakoś zabudować tego wielkiego sumaka ?

____________________
Dorota Białołęka
beta 21:20, 25 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
iza_1611 napisał(a)
Witaj Dorotko...

ja mogłabym się podpisać obiema rękami pod tym co Ty napisałaś we wstępie....

Ja mam taką karuzele w głowie od 2 lat a rezultatów na działce nie widać - ogród mam podobny do Twojego czyli cała masa trawy.......bo już sama nie wiem co mam tam zrobić.

Ja zdecydowałam się dołączyć do forum....wczoraj także jestem "świezutka" i wiele Ci nie doradzę ale spójrz na mój wątek a zobaczysz jaki fantastyczny projekt dziewczyny mi zrobiły na komputerze
EXTRA!

Iza, a gdzie Twój wątek?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
waska 21:36, 25 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Ale piękny sumak ja w tym roku podejmuje kolejna próbę posadzenia go
Nie dał rady z mrozem a potem był jakiś chory no i dzieci go dobily

Będę zaglądać
I wydaje mi się że Danusia wsadzi trawy i zurawki już czekam na jen opinię
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Dorka 21:38, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Witam Cię Izuniu,
faktycznie na początku uśmiała się sama do siebie jak przeczytałam Twój początek jakbym siebie słyszała i dokładnie tak jak Ty mam komputer zawalony wklejonymi zdjęciami i tekstami i sama się w tych plikach gubię. I gdy znów znalazłam jakiś ciekawy pomysł i chciałam go wkleić do jednego ze swoich plików i w gąszczu tych plików nie mogłam już tego znaleźć ............. powiedziałam dość i znalazłam się tu.
Muszę przyznać, że też masz potężny teren !! i bardzo się cieszę, że wiesz już co masz robić, bo podejrzewam, iż spadł Ci ogromny kamień z serca i z pewnością odblokowałaś się
____________________
Dorota Białołęka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies