Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Pokaż wątki Pokaż posty

Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Dorka 21:44, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Jeśli chodzi o sumaka to fakt, jest piękny ale musisz uważać, ponieważ jest bardzo ekspansywny i jak będziesz sadzić to należy obłożyć go jakąś blokadą korzeniową. Ja mam jego odnogi na całej działce i jest to ogromnie kłopotliwe !!
____________________
Dorota Białołęka
Diana 21:52, 25 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
witam Dorotko
ależ masz miejsca.........super
I coś co ja bardzo uwielbiam i sama nie mam duże dorodne drzewa !!!
Dodasz troszkę koloru i będzie odrazu inaczej
Dorka 22:05, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Witaj Diana
no widzisz jaki to paradoks, dużo miejsca - to jest to co przyczyniło sie do tego, że nie umiem tego terenu zagospodarować ale nie poddam się
dzięki za słowa ciepłe słowa
____________________
Dorota Białołęka
Diana 22:11, 25 lip 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Dorotko powolutku, powolutku i będzie ślicznie Ja cały czas uczę się cierpliwości przy ogrodzie nie zawsze mi to wychodzi, ale nie ma sposobu że drzewo urosło w miesiąc więc czekam cierpliwie i uczę się spokoju..........
Sama też mam mętlik w głowie,sadze i sadze i ciągle czegoś brakuje.......niby wszystko wiem jak chce , ale nie da sie tak zrobić raz i koniec!!!no chyba że inni potrafią - zazdroszczę im
Gardenarium 22:45, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem mocno spóźniona, a tu dyskusja już trwa
Trzeba wyprowadzić linię trawnika i posadzić rośliny, które rozświetlą tę przestrzeń. Na pewno hortensje Limelight i żurawki. Hosty też
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorka 23:14, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Diana napisał(a)
Dorotko powolutku, powolutku i będzie ślicznie Ja cały czas uczę się cierpliwości przy ogrodzie nie zawsze mi to wychodzi, ale nie ma sposobu że drzewo urosło w miesiąc więc czekam cierpliwie i uczę się spokoju..........
Sama też mam mętlik w głowie,sadze i sadze i ciągle czegoś brakuje.......niby wszystko wiem jak chce , ale nie da sie tak zrobić raz i koniec!!!no chyba że inni potrafią - zazdroszczę im


Masz rację mówiąc o cierpliwości, ale najgorszym odczuciem jest brak pomysłu i dlatego próbuje czegoś nauczyć się od Was
____________________
Dorota Białołęka
Dorka 23:22, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Gardenarium napisał(a)
Jestem mocno spóźniona, a tu dyskusja już trwa
Trzeba wyprowadzić linię trawnika i posadzić rośliny, które rozświetlą tę przestrzeń. Na pewno hortensje Limelight i żurawki. Hosty też


Dobry wieczór Danusiu,
Bardzo się cieszę, że tak szybko zagościli na moim wątku ludzie o dobrym sercu
Szczerze mówiąc, to moje zagmatwanie zaczęło się od tego, że próbowałam stworzyć taki ogród, który byłby ładny o każdej porze roku. Druga kwestia jest taka, że uwielbiam rośliny o których wspomniałaś tylko, że są to rabaty połączone i nie wiem jak je rozdzielić.
____________________
Dorota Białołęka
Gardenarium 08:34, 26 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie te rabaty są zbyt "chude" trzeba je pogrubić nieco, ale do tego jest potrzebny precyzyjny rysunek z wymiarami, tak jak ten powyżej, ale "lepszy" bardziej precyzyjny, czyli w skali. Musisz pomierzyć działkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tess 09:30, 26 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dorka, tak sobie myślałam o Twoim ogrodzie.

Czy byłaś w ogrodzie Ani z Zielonego Wzgórza?

Tam jest fantasytyczny instruktaż, jak zrobić z takiego, jak Twój ogrodu prawdziwe cudeńko Wprawdzie tamtą przemianę w czarodziejski sposób wyczarowała Danusia, a my, zwykli śmiertelnicy, ani marzyć nie możemy by takie cuda tworzyć, ale...

Obejrzyj tamten ogród - Twój może być tak samo piękny
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Dorka 12:11, 26 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Gardenarium napisał(a)
Wg mnie te rabaty są zbyt "chude" trzeba je pogrubić nieco, ale do tego jest potrzebny precyzyjny rysunek z wymiarami, tak jak ten powyżej, ale "lepszy" bardziej precyzyjny, czyli w skali. Musisz pomierzyć działkę.


Absolutnie masz rację Danusiu, rabaty muszą być szersze i to sporo. Mam miejsce, więc nie musze się ograniczać załączam mój szkic - 1 kratka = 1 m.
Moim marzeniem jest altana i chyba muszę jakoś zabudować spód pod sumakiem. Zastanawiam się też, gdzie mogłabym zrobić mały kącik z wodą (coś podobnego jak Ty proponujesz np. kamień).

____________________
Dorota Białołęka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies