Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Ewcia88 16:04, 02 sie 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Ja sądzę że tam donice będą
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Ozz 16:14, 02 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Tess napisał(a)

Obstawiam, że trawnik
Ciekawe, z czego



Ha! Dobry ogrodniczy nos wyczuwa zamiary! Faktycznie - pierwszy plan był taki by było tam coś na kształt trawnika i w tym celu została zakupiono odpowiednio niska gęsiówka (taka okrywowa), ale potem plan ewoluował i jeszcze jest w niestabilnej fazie pomysłów

Desek przyciąć niestety nie mogę - są ,,pożyczone" .

Poza tym jestem bladą i dumną posiadaczką sześciu plastikowych skrzynek balkonowych - bardzo już wysłużonych, w dodatku przechodnich i w gustownym, charakterystycznym brązowym kolorze

Skrzynki owe skutecznie zakrywają ,,luki" w nawierzchni (może po prostu kiedyś dotnę tam jeszcze jedną deskę? Bo teraz trochę krzywo stoją...).

Myślę tylko jakby im ową ,,brązowość" trochę upiększyć - ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
Tzn w odratowywaniu starych, brzydkich, brązowych skrzynek?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 16:40, 02 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Na dowód - gęsiówka co miała być trawnikiem!

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
agata_chrosc... 17:21, 02 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No bardzo jestem ciekawa co będzie dalej! Jeszcze kilka lat temu też byłam posiadaczką takiego dokładnie "ogródka". Jak raz przywiozłam petunie z Holandii to mi mało do mieszkania się nie wprowadziły, bo miejsca na balkonie im zabrakło! Będę śledzić z zapartym tchem! Pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
Ozz 17:55, 02 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
W takim razie przedstawiam bohaterów opowieści (prócz wymienionej gęsiówki, która wciąż jest na wygnaniu w doniczce):

Dzwonek marketowy (tzn z marketu ) - jak już odchorował swoje plebejskie pochodzenie, tułał się ze mną od dwóch lat po różnych balkonach, zimując w domu (z czego nie jest zadowolony)


Pogromczyni łąk, pól i donic - rogownica kutnerowata. Drugi rok ze mną - wytrzymała ,,złe" traktowanie, pozostawienie samopas w doniczce na zimę po czym jeszcze zakwitła. Jednym słowem królowa i wojowniczka w jednym.


Oraz ostatni długodystansowiec - winobluszcz zaroślowy. Usilnie stara się zostać zielonym parawanem od strony sąsiadów (dużej ilości sąsiadów). Rośnie i zimuje niestrudzenie, zasadzony ze szczepki na jałowej glebie, raz po raz powoduje u mnie wyrzuty sumienia za brak uwagi i dokarmiania.


Ze stałych bywalców muszę jeszcze wymienić rumian, który nie przetrwał co parwda zimy, ale porozsiewał się obficie tu i ówdzie, oraz wciąż wędrującą sadzonkę fiołka, który potrafi nawet z doniczki do doniczki jakimś cudem się przemieścić.

Tyle na razie jeśli chodzi o ,,starych" towarzyszy niedoli. Ich tegoroczna konkurencja... wkrótce.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
JulkAd 18:03, 02 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Witaj OZZ, wiem, że masz ciekawe pomysły, więc już się wpisuję i będę tu zaglądać
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Ozz 18:07, 02 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Mój podstawowy problem jeśli chodzi o urządzanie ogrodu (każdego) - to nadmiar pomysłów

Wbrew pozorom nie jest to dobra cecha - zanim się człowiek zabierze do realizacji pierwszego, już przychodzą mu trzy kolejne i co tu począć...


Czekam oczywiście na porady i miażdżące krytyki
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
JulkAd 19:14, 02 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ty Ozz czekasz na porady?, dla mnie to właśnie Ty masz genialne pomysły
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Moniika 19:41, 02 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej! Tez będę kibicować!!! Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Ozz 19:52, 02 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
To ja już mam uszy czerwone...

dziękuję wszystkim za podtrzymanie na duchu, bo jak zobaczyłam po raz pierwszy mój "wielki" balkon to ręce załamałam.

Wrzucę trochę zdjęć na zapas przed urlopem, bo boję się, że po powrocie zastanę tu wielkie pobojowisko niestety.

Dla wszystkich kibicujących na osłodę z mojej mikro-grządki


A najciekawsze, że od jakiegoś czasu krzaczki kwitły na potęgę, a owoców ni ma i ni ma... jakież było moje zdumienie kiedy okazało się, że dojrzałe owoce (i tylko dojrzałe!) podbierał nam sąsiad gołąb... nie wiedziałam, że mają takie urozmaicone menu
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies