Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

reni 12:41, 21 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Witaj, taras powalający... a i reszta ciekawa
____________________
Ogród... reni
popcorn 12:48, 21 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
jak noga? Jak M idzie z trawnikiem? Fotki obiecalas a tu nic
Ladny domek, ladna okolica - pokazuj co tam tworzycie!
i zdrowia!
pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
romka 14:57, 21 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Ewunia a powiedz co Ty byś tym rosahumusem chciała podlewać?
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
KasiaWB 16:46, 21 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
due napisał(a)

Co do dachówki to Tegalit Brasa, mi też się bardzo podoba i z niej też jest zrobiona podmurówka domu.


ach czyli "moja" dachówka tą właśnie planujemy i mamy wycenę to temat nieogrodowy więc bardzo Cię proszę napisz mi na priv jak się sprawdza oraz ewentualne uwagi dzięki!


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
due 23:26, 22 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Nareszcie mogłam do Was wrócić i nadrobię zaległości. Przyjechali do mnie znajomi, którzy się mną zaopiekują, bo M musiał dziś wyjechać do W-wy na badania. Teraz więc siedzę sama w łóżku i przeglądam moją ulubioną stronę.
Najpierw witam wszystkich nowych gości i zapraszam na przyszłość.
Justyna Do twojej rady się zastosuję, bo też o tym myślałam, ale na razie jestem unieruchomiona więc nie dam rady.
Romka Ja to bym podlała tym wszystko, bo wszędzie pod spodem jest glina,ale najpierw chyba poczytam o tym preparacie. Podpowiedz mi na co można a czego lepiej tym nie podlewać.
Karolina Noga niestety ma się nie najlepiej wg mnie ale byłam dziś u lekarza i powiedział, że lekkie drętwienia mogą być bo nią nie ruszam - zalecił mi masaże na rehabilitacji i ćwiczenia. Zobaczymy. Jeśli chodzi o trawnik to zaraz wstawię zdjęcia, ale myślę że M sprawił się bardzo dobrze, a jak wyjeżdżał to był zły, bo gdyby nie musiał tam jechać to do soboty wszystko by przekopał,a do niedzieli zjeździł glebogryzarką i mógłby rozprowadzać nawodnienie - a tu d...
Kasiu To dobry wybór a więcej napiszę Ci na priv.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
Diana 12:50, 23 sie 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Ewuniu strasznie mi smutno z powodu twojej nogi mam nadzieję że szybciutko wyzdrowiejesz.
Wspaniale że masz takich znajomych, którzy chętnie pomogą jak to mówią przyjaciół poznaje się w biedzie........
Trzymam kciuki za twoją nóżkę i czekam na nowe fotki
pozdrawiam cieplutko
due 13:17, 23 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Wczoraj próbowałam jeszcze wstawić kilka zdjęć, ale niestety mój internet coś szwankuje i ciągle zrywa połączenie. Zobaczymy może dzisiaj się uda.
Najpierw to co zrobione na obwódkach.
Najpierw przed wejściem i frontem domu, tu już jest wszystko co być powinno. O przepraszam jeszcze cebule - dużo, dużo różnych cebul i kamień.

Pod cyprysikiem zawilec japoński, a z tyłu widać naszą design'erską wycieraczkę - prawda że ładna
Rabatka przed domem uzupełniona o iglaczki płożące.

Niestety na zdjęciu nic nie widać, ale jak będę sama robiła to postaram się o lepsze.

Tu trochę lepiej.
Druga strona chodnika. Prawie pusta, nic mi nie przychodzi do głowy niestety

Może macie jakieś pomysły. Tam jest raczej cień, a w prześwitach muru będą cyprysiki Ivonne, ale to dopiero na jesień, bo kopane z ziemi. Na końcu tej rabaty jest rh czerwony, floks i moje ulubione naparstnice (przypominają mi dzieciństwo).

Idziemy dalej, róg działki na przeciw okna kuchennego, widać go reż z wykuszu jadalni. Dlatego ma być kolorowo, ale nie chodzi tylko o kolorowe kwiaty, ale drzewa i inne roślinki.

Oczywiście w prześwicie będzie cyprysik Ivonne, z tyłu na ogrodzenie ma się rozkładać Glediczia trójcierniowa i ma zasłonić ten okropny śmietnik sąsiada, przed nią jest jałowiec, choina kanadyjska i magnolia. Pod jałowcem będą duże a wręcz ogromnie kamienie dlatego na razie związany sznurkiem żeby się nie kładł na ziemię.
Galdiczja kupiona ze względu na kolor liści, podobno ma szybko rosnąć ale na razie tego nie widać ,stoi w miejscu i ani drgnie.

Oto ona, a na dole mój jałowiec przesadzony z doniczki, w której stał na tarasie - na reszcie odżył Na nim ma się piąć powojnik Golden Tiara (już posadzony ale tu go nie widać).

Jest też sumak octowiec, który zaczyna się przebarwiać i kilka niewielkich iglaków w tym białobok.n Tam też planowany jest buk czerwonolistny już wysoki bo 4 - 5 metrowy i żółty klon szczepiony na pniu, ale to też na jesień bo z wykopane prosto z ziemi. Na razie rosną u ogrodnika ale są zarezerwowane. Obwódka będzie obsadzona żurawką o czerwonych liściach a za nią ma być trawa żółta lub biało - żółta ale nie wiem jaka może rosnąć w takich warunkach.Podpowiedzcie jaka jest mało wymagająca i będzie tam rosła (oby nie za duża bo wszystko inne zasłoni) Stanowisko jest tam słoneczne do godz.14-15 a potem będą ją cieniowały drzewa.
A tak w ogóle czy ktoś zna trawę o czerwono brązowych liściach, widziałam ją kiedyś gdzieś w ogrodzie, ale wtedy jeszcze nie myślałam o swoim ogródku, na którym będę mogła ją posadzić. Choć coś mi świta, że widziałam coś takiego jak trawa o takich liściach jak przeglądałam wątek Marzeny 2007 zaraz tam skoczę. Na razie idę, przepraszam kuśtykam na taras na kawę, znajomi właśnie wrócili z Rewy. Potem do Was wracam i pokażę jaką kulę przed wyjazdem skonstruował mi małżonek i wręczył ze słowami "Oto prawdziwy obraz polskiego NFZ".
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
romka 13:49, 23 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
cześć Ewciu!
teren wokół domu niesamowicie Ci pięknieje!!! w przelocie tu weszłam więc przeczytałam tylko pobieżnie i zdjęcia pooglądałam wieczorkiem nadrobię
rosahumus to nie jest nawóz, ma kwasy humusowe, czyli związki które są katalizatorami procesów glebowych, naprawia więc glebę, nie wolno nim pryskac po roślinach, bo ma kolor brązowy i przepala liście a podlewać można nim wszystko, ja zawsze zanim coś posadzę robię oprysk na glebę, podlewam nim kwiatki, znaczy ziemię wokół nich..... dobra gleba piękne rośliny!
jak słyszałaś o nawozie z dżdżownic kalifornijskich do kwiatków domowych, to to jest coś podobnego, tyle że trochę inny sposób otrzymywania

poczytaj na necie dużo o nim jest! i jest naprawdę super!

zdrowiej!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
romka 13:50, 23 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
a sumaka posadziłaś w jakiejś klatce??? to cholerstwo sie tak rozrasta!!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
siaaska 13:58, 23 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Wpadłam zaciekawiona tytułem i zostanę na dłużej Będę podglądać
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies