Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

monteverde 01:12, 21 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nie wszyscy dobranoc
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Moniika 07:11, 21 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
due napisał(a)
Nikt mnie nie odwiedził,bo wszyscy gadają o zakupach i spotkaniu - szkoda że mnie tam nie było.

Zdjęć więcej na razie nie wklejam,bo nie jestem w stanie chodzić i ich robić, a mój M kopie pod trawniki nie za bardzo ma czas. Obiecał, że zrobi jutro kilka fotek to wrzucę.


Niektórzy rano do pracy wstają .
Piękny skalniaczek i "kwiaty egzotyczne" od Panów Majstrów też piękne mieli fantazję..
Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia . M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
beta 08:29, 21 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Fajny ogród sie zapowiada, więc wpisuje sie jako podglądająca

a czy ta agro konieczna?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
nieszka 08:51, 21 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj! Super się zapowiada! będę podglądać.
Ciekawe połączenie róż i rododendronów.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 08:54, 21 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Różyczka Double Delight śliczna. Muszę sobie ją kiedyś koniecznie sprawić
Ale właśnie przeczytałam że wrażliwa na choroby i zimno jest...
Piękne te róże ale roboty z nimi strasznie dużo...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
due 10:30, 21 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Beta i Nieszka Witam was serdecznie i zapraszam na dalsze zwiedzanie.

Ewelinka i Romka Dziewczyny a czy tym rosahumusem to mogę jeszcze w tym roku podlewać, bo to już prawie jesień a i rośliny dopiero posadzone. Ziemia wymieniona na głębokość 50 cm, a jak sadziłam rośliny to i tak dawałam ziemię odpowiednią do ich wymagań. Szczególnie starałam się w stosunku do róż, mieszałam ziemię ogrodową z torfem i korą iglastą, sprawdzałam ph i dopiero do tego sadziłam. Tak jak napisała Nieszka przy nich jest trochę roboty i są kapryśne, ale za to jakie piękne. Co do double delight to ona jeszcze nie taka chorowita ale nie polecam barkarole ani china girl strasznie podatne na czarną plamistość. Właściwie to wszystkie łapią tego grzyba dlatego co 2 tygodnie pryskam na przemian talstarem i amistarem. Nie wiem jak to będzie w zimę ale na pewno wszystkie będę zabezpieczać.

Beta Agro konieczna nie jest ale chwastów znacznie mniej, bo się przez nią nie przebiją, na to oczywiście wysypię kamień, a po jakichś 3 latach agrowłóknina i tak przegnije ale w ziemi nie będzie chwastów, trzeba będzie pielić tylko siewki.

Monika Wiem, wiem ale teraz nie pijamy razem kawy i właściwie tylko to możemy pogadać. Patrzyłam na zdjęcia z Waszego wyjazdu i nic się nie zmieniasz. Jak się wyleczę to musimy się spotkać. Pozdrów dziewczyny w pracy.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
due 10:49, 21 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
monteverde napisał(a)
Cześć Duo, właśnie przeczytałam wszystko do końca bardzo mi się podoba u Ciebie począwszy od tarasu i skończywszy na ogrodzie, fajne plytki wokół domu możesz napisać jakie różemasz na różance przy domu? pozdrawiam sedecznie

Aniu Róż ogólnie mam dużo, bo te przy domu to dopiero ćwiartka tego co kupiłam. Ale na różance mam:
z rododendronami jest na przemian Double Delight i Gruus an Aachen,
idąc w stronę wykuszu Reine des Violettes i Pease,
przy wykuszu Barkarole i Marie Anoinette.
Aktualnie mają dużo pąków cyknę Ci zdjątko jak będą w pełnym rozkwicie.


A to moja China Girl miałam 4 ale jedną już zeżarła plamistość.

I rabatka z lawendom, Rosanną i powojnikiem Maksymilian Kolbe. Nie wiem jak będzie wyglądało to zestawienie jak będą kwitły, bo Rossana jest różowa, powojnik delikatnie fioletowy a lawenda jak widać.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
KasiaWB 12:08, 21 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj, bardzo ładny domek (co to za dachówka? bardzo w moim stylu), a ogród również ciekawie się zapowiada, zresztą przy takiej pasjonatce, to nic dziwnego dużo pracy już wykonaliście. Ja bym jednak z agrowłókniny zrezygnowała, jak jeszcze kamienia nasypiesz to niezłe klepisko się zrobi pod spodem. Przyglądam się cisom przy tarasie, bo to chyba cisy? one mają tak rosnąć osobno czy planujesz je ciąć aby stworzyły formowany ekran? bo jak ma być strzyzony, to trzeba bliżej siebie posadzić,aby chociaż się stykały i docinać równiutko
Pozdrawiam, będę zaglądać
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
due 12:34, 21 sie 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Dzięki, dzięki Kasiu Wiem, że co do kładzenia agro są dwie szkoły jedni są za a drudzy przeciw. Ja na początku należałam do tej drugiej grupy, ale jak mi wyszły chwaściory na rabacie różanej, to i przeszłam na "ciemną stronę mocy". Zobaczymy jak to będzie, czas pokaże.
Przy tarasie są cisy, dobrze mówisz, ale nie będą przycinane mają strzeliście iść do góry, bo z tamtej strony i tak mam mur i nic nie widać z ulicy. Co prawda teraz tam jest prześwit na bramkę, która będzie w następnym roku, ale będzie ona bez żadnych prześwitów. Po resztą ta droga jest naszą i sąsiadów drogą wewnętrzną i jak ją utwardzimy to ma być zamknięta, jednak na razie jeszcze budowy trwają.
Co do dachówki to Tegalit Brasa, mi też się bardzo podoba i z niej też jest zrobiona podmurówka domu.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
justi 12:38, 21 sie 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam sie Bardzo fajny masz tytuł wątku i fajną rabatkę. Lawendy to bym nawet dała więcej, żeby się taka obwódka- wałek zrobiła
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies