Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu dniem swym zmęczona przysiadam na chwilę

due 14:03, 14 wrz 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Witam wszystkich. Niestety przerwa trochę potrwała i jeszcze chwilę potrwa, bo zmieniam dostawcę usług internetowych. Korzystając z wolnej chwili w pracy zaglądam tutaj. Na szczęście w moim wątku nie było dużego ruchu, ale u Was pewnie trochę straciłam. Z tego co pamiętam to Diana, u której lubię przebywać, wyjechała. Czy już wróciła i wstawiła jakieś słoneczne fotki? Zaraz do niej skoczę. Oczywiście do Moniki również ale ostatnio jak tu byłam to też nie za bardzo się udzielała. Wiem, wiem wszystkim brakuje czasu.
A co do mojego ogrodu to wiele się w nim dzieje i następne zakupy poczynione. Cebulki już zaprawione czekają na sadzenie. Posadzę w weekend jak będzie pogoda. Kupiłam 6 pustynników himalajskich, po dwa żółte, czerwone i białe, niestety nie za bardzo wiem jak posadzić te ośmiorniczki, a na wątku o cebulowych nic o nich nie ma. Brak wiedzy ): Pomóżcie, bo to chyba najwyższy czas na ich sadzenie.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
grembosia 16:18, 14 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Wpadam z rewizytą, ślicznie już masz.
Wiem co to znaczy wyłączyć się z prac ogrodowych z powodów zdrowotnych, też ostatnio doskwiera mi kręgosłup i nie mogę się schylać ani dźwigać. Ale z Twoją nogą już w porządku?
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 16:32, 14 wrz 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Co do agrowłókniny (tak ją znienawidziłam, że spokojnie mogę powiedzieć za Danusią- szmata), to tak to niestety u mnie wygląda. Też wiązałam z nią wielkie nadzieje, ale szybko przekonałam się, że to bajer, który nic nie daje, a dodatkowo szkodzi.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Moniika 21:56, 14 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
due napisał(a)
Witam wszystkich. Niestety przerwa trochę potrwała i jeszcze chwilę potrwa, bo zmieniam dostawcę usług internetowych. Korzystając z wolnej chwili w pracy zaglądam tutaj. Na szczęście w moim wątku nie było dużego ruchu, ale u Was pewnie trochę straciłam. Z tego co pamiętam to Diana, u której lubię przebywać, wyjechała. Czy już wróciła i wstawiła jakieś słoneczne fotki? Zaraz do niej skoczę. Oczywiście do Moniki również ale ostatnio jak tu byłam to też nie za bardzo się udzielała. Wiem, wiem wszystkim brakuje czasu.
A co do mojego ogrodu to wiele się w nim dzieje i następne zakupy poczynione. Cebulki już zaprawione czekają na sadzenie. Posadzę w weekend jak będzie pogoda. Kupiłam 6 pustynników himalajskich, po dwa żółte, czerwone i białe, niestety nie za bardzo wiem jak posadzić te ośmiorniczki, a na wątku o cebulowych nic o nich nie ma. Brak wiedzy ): Pomóżcie, bo to chyba najwyższy czas na ich sadzenie.

Hej Kochana!! Faktycznie nie mam czasu za bardzo... na internet ostatnio pokaż co u Ciebie! Ja też kupiłam trochę cebul , teraz tylko białe sadzić w weekend nie będę bo mamy rocznice ślubu i jestem czym innym zajęta postaram się posadzić je w przyszły weekend w przyszły weekend na Kolibkach festyn dary ziemi - będà z pewnością rośliny ja się wybieram ! A Ty ???? Pozdrawiam serdecznie M ps Jak noga ?
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
due 22:50, 15 wrz 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Grembosia Miło Cię gościć, a pięknie to tu chyba nigdy nie będzie, straciłam już nadzieję ): -nie dość, że z nogą miałam kłopot to ciągły brak czasu, bo wszystko trzeba nadrabiać.

Monika Dziś taka brzydka pogoda, że jedynie kilka cebulek posadziłam. A u Ciebie te kilka to pewnie moje całe zakupy, czyli jakieś 150.

Niestety na dary ziemi się nie wybieram, bo w sobotę idę na koncert a potem na bankiet, a w niedzielę to tam już prawie nic nie ma.

Z nogą już lepiej, ale jeszcze czeka mnie rehabilitacja.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
due 23:27, 15 wrz 2012

Dołączył: 09 sie 2012
Posty: 51
Jak już napisałam w moim ogrodzie trochę się zmieniło, ale niestety zdjęć nie ma czasu zrobić. Pokażę więc wcześniejsze, żeby można było porównać co się zmieniło jak wstawię teraźniejsze.
Obwódka przy tarasie:
A to druga strona, ugór, który chyba nigdy się nie zmieni, bo tam strasznie mokro po deszczu, choć M tam między tymi kamieniami studzienkę z odprowadzeniem wody do gruntu zrobił. Nie mam pomysłu co tam sadzić, żurawka i liliowce jednak świetnie sobie radzą

Są też lilie ale wymagają przesadzenia, bo jak widać marnie rosną, mam nadzieję, że nie gniją. Teraz najlepiej rosną tam chwasty.
Przed oknem tarasowym;róża kaskadowa, dwa clematisy i dwa cisy, na których mają się oplatać. Do tego dwa barwinki, dzwonki karpackie i dużo cebul tulipanów, ale ich widok dopiero na wiosnę.

Na koniec moja kwitnąca czarna trawa, fachowo to chyba konwalik.


Jeszcze tylko proszę o radę mam 14 trzmielin żółto-zielonych i żółto białych mają być na obwódkę, ale z czym je posadzić. Jutro zrobię fotkę tych rabat, na których będą posadzone, myślałam o jakichś iglaczkach ciemno zielonych formowanych na stożki i coś muszę dodać dla koloru.
____________________
Ewa http://www.ogrodowisko.pl/watek/2219-tu-dniem-swym-zmeczona-przysiadam-na-chwile
Efffa 00:16, 03 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam! Takie piękne zdjęcia a tu cisza!!!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies