Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

Lena 08:35, 30 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Aga,to mi wygląda na TEN
Pagodowy "Variegata" - tylko czemu opisali Elegant...
Popatrz tutaj wynalazłąm ze strony U.K. i wygląda że masz prawidłowy.Ma takei pomarszczone liście jak ten w Łapczycy a dereń biały bardziej sztywne - tak mi się wydaje

http://www.ornamental-trees.co.uk/ornamental-trees-c18/flowering-dogwood-trees-cornus-trees-c35/cornus-controversa-variegata-tree-p29

Kosodrzewiny winny mieć troche słońca,ale skoro to strona pół.wsch. to i tam dociera
Bardzo fajnie wyglądają na tej rabacie i trzy szt. nadają klasy
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
gusiarz 09:14, 30 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Lenko witaj . Właśnie oglądałam Maję w Ogrodzie z udziałem Danusi. Mąż już spisał mnie na straty - że mnie to ogrodowisko zupełnie wkręciło.

A może są dwie odmiany derenia o liściach obrzeżonych. W Ł. był i eleg. i varieg.
Elegant. miał liście biało-zielone, a varieg. żółtawo-ziel. i elegant. rośnie wyższa. Tak mówił sprzedawca, pamiętasz? Chyba, że ja coś źle zrozumiałam, co jest bardzo możliwe
Na razie dereń zostaje. Jeśli to nie będzie to drzewko to w przyszłym roku będę polować dalej.

Ale powiem Ci, że szkółka B to trochę mi podpadła. Prosiłam o coś na pniu, do cienia, co nie marznie. I to miała być ta kosodrzewinka. Czyli do cienia nie bardzo jest. Ale musi tam przeziomwać, bo
mam ją właśnie w planach na rabatkę przed domem przy wejściu. Jest to miejsce słoneczne latem rano i popołudniu. Mam tam funkie - trochę jednak mają sucho i tawułka jap., ale jej też coś nie bardzo idzie. Zimą pustką świeci. Chcę wszystkie roślinki przenieść w inne miejsce.

Zostaną kosodrzewinki, przed nimi dokupię kulki buxlubcis po lewej wzdłuż schodków, ścianka cięta jak schody z buxa i po prawej chcę zrobić za i przed magnolią taki winkielek z buxa. Z a/pomiędzy kosodrzewinkę posadzę jakiś trawy. Może turzycę Praire Fire lub rozplenicę. Pomiędzy kulki cebulowce

Ale sie napisałam. Pozdrawiam - dodałaś mi otuchy z dereniem
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Lena 10:03, 30 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Te derenie różnią się ,bo tak jak pisałam i pamiętam z wyglądu w Łap. to pagodowy ma takie"omdlałe" liście..hihihi
Poczekamy zobaczymy ale raczej to TO!
Fajnie kombinujesz z nasadzeniami
Ja mam też kłopoty przez "ogrodowisko" - dziś rano mi mleko wyskipiało
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
MilenaP 19:09, 30 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Hej Agnieszka, zajrzałam i urzekły mnie Twoje trawy. Uwielbiam miskanty
____________________
Milena - zielonastrefa
gusiarz 09:00, 01 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Hej Milenko - ja byłam przed chwilą u Ciebie. Ja też uwielbiam miskanty. Chcę kupić morning light - ale nigdzie ich nie ma w okolicy...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 09:06, 01 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Lena napisał(a)
Te derenie różnią się ,bo tak jak pisałam i pamiętam z wyglądu w Łap. to pagodowy ma takie"omdlałe" liście..hihihi
Poczekamy zobaczymy ale raczej to TO!
Fajnie kombinujesz z nasadzeniami
Ja mam też kłopoty przez "ogrodowisko" - dziś rano mi mleko wyskipiało


Ja raz przypaliłam pierogi.... długo musiały się gotować hihihi
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
magnolia 10:41, 01 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
może zadzwoń do szkółki, nich Ci potwierdza że to na bank pagodwy. Nie znam padgodowego Elegant ale to nie znaczy że go nie ma. jak będą kręcić, spytaj o nazwę łacińką. Powinien być Cornus controversa
____________________
gusiarz 10:47, 01 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Na moim dereniu znalazłam szczepienie - dobrze to czy źle? Tak wygląda: noga czerwona, a górna część brązowa:


Co posadzić pod tym drzewkiem, żeby fajnie się komponowało? Chyba coś ciemnozielonego, co nie będzie odwracało uwagi.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
magnolia 10:56, 01 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624


Ten liść wygląda jak derenia pagodowego- inaczej unerwiony jest, tak gęsto jak pogodowe, zupełnie nie jak d. biały.

Co do szczepienia- nie wiem jak są hodowane derenie pagodowe, na czym są szczepione
Za to wiem że poniżej szczepienia nie zostawiaj mu żadnych gałązek.
____________________
gusiarz 11:07, 01 paź 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
magnolia napisał(a)
Co do szczepienia- nie wiem jak są hodowane derenie pagodowe, na czym są szczepione
Za to wiem że poniżej szczepienia nie zostawiaj mu żadnych gałązek.


Dzięki za informacje Magnolio. A co podadzić pod nim?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies