Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grembosiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Grembosiowo

grembosia 17:27, 10 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Borbetka napisał(a)
Oj, czosnki kuszą, ale nie wiem co bym miała zrobić, żeby mieć na nie kasę no .... żeby ta plama czosnkowa u mnie w ogrodzie widoczna była . Wczoraj na giełdzie byłam, kupiłam 2 paletki czegoś tam, postawiłam przy drzwiach i ledwo to zauważyłam. Oglądałam latarenki, serduszka wiszące, wianuszki, coś tam kupiłam, ale w domu schowałam. Tak se myślę, że może do starości nazbieram tyle, żeby oko cieszyło z daleka.
Grembosiu, Twoja Italia mnie urzeka. Cegła na murze domu, zakątek i płot, jakby cieplej było u Ciebie. Mam takiego sąsiada pod lasem, co podobnie ma. Wielkie dzbany z takimi innymi roślinami w nich. Chyba je chowa gdzieś zimą hmmm. Ale tu nie o nim.
Podoba mi się tutaj, co więcej gadać mam.


Dziękuję, Borbetko.

Rzeczywiście, tak jest z roślinami, żeby był szybki efekt, nie można żałować..., gdyby nie ta kasa...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
grembosia 17:28, 10 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
irena_milek napisał(a)
CZosnki w ogrodzie zawsze super wygladają ale co 3 lata jednak zamierają, zwłaszcza olbrzymie


No i co, do wyrzucenia???
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
makkasia 17:35, 10 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
czosnki mam u siebie od 6 lat - napisałam o nich więcej u Marzenki. Z kilku cebul mam około... nie liczyłam ale jakieś 40-50. Nie trzeba kupować dużo od razu po roku podwajają swoją ilość, ja je wykopuję raz na 2 lata ale można co roku Irenko nie zamierają jeśli się je wykopuje
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Milka 17:37, 10 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
grembosia napisał(a)


No i co, do wyrzucenia???

no moje po prostu po 3 latach znikły, niby tak jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
marzena 20:29, 10 wrz 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
poczytałam o czosnkach...
moje sprzed 2 lat też jakby zamierały, takie niepozorne urosły, natomiast posadzone w tamtym roku były ok
ale może trzeba z nimi jakoś specjalnie postępować?
____________________
marzena O....!
grembosia 21:27, 10 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Może to zależy też od odmiany...

Piszą, że co 2-3 lata należy zmieniać miejsce, polecają też, zeby wykopać po przekwitnięciu, osuszyć i wsadzić na jesień.
Ale z tego co mi wiadomo, Lenka nic takiego nie robi i cały czas cudnie u niej kwitną.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
AniaK 22:25, 10 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
No to zaszalałaś z tym główkowatym, pięknie będzie, tylko to malutkie cebulki, więc nie sadź za głęboko. One u mnie z roku na rok podwajają swoją ilość. Jak w tym roku posadzisz 80, to co to będzie w przyszłym. Super.
Ale miałam też białego giganta i zanikł mi po pierwszym roku, musiałam dokupić. Nie wiem od czego to zależy.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
grazyna 23:23, 10 wrz 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
O czosnkach poczytałam Zostawiam pozdrowienia
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
kasiek 15:42, 11 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ja też dołaczyłam w tym roku do czosnkowych maniaków Mam nadzieję że nie będą szybko zamierać. ja dałam 10 zł za 5 szt z Obi chyba.

Ściana z murem wręcz filmowa - obłęd - jak z angielskiego ogrodu!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
justi 19:26, 11 wrz 2013


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Mi czosnki nornice zjadły albo jakieś inne stworki. Już ich nie kupuję, bo te najładniejsze to po kilkanaście zł za jedną cebulę. Ale podziwiać lubię
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies