Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 23:35, 20 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)
Współczuję zalań bardzo Na pocieche mogę Ci tylko powiedzieć , ze to sama woda, wsiąknie i nie będzie, u mnie w zeszłym roku przy powodzi trzy razy nam muł zostawiało, teren podniosło nad rowem o 20cm i teraz najniżej mam w podwórku i w warzywniku. Marna pociecha, ale co innego mogę Ci powiedzieć, rośliny się pozbierają, u mnie stały w wodzie dwa tygodnie prawie i całkiem straciłam tylko słoneczniczki szorstkie reszta się odbudowywała z czasem
Syluś wiem co u ciebie się działo u mnie to pikuś. Ziemia u mnie piaszczysta woda szybko wsiąka .Strat nie mam w roślinach ale zielska nie mogę opanować tak rośnie szybko.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 23:37, 20 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
JoannA napisał(a)
Przekażę Mireczko
Ale możesz u niej w wątku też skrobnąć jakieś słówko. Napewno przeczyta i się ucieszy.

Tak zrobię
Dobrej nocy Jaosiu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
JoannA 23:39, 20 cze 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dobrej nocy
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
ElzbietaFranka 23:46, 20 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Mirka napisał(a)

Tak zrobię
Dobrej nocy Jaosiu




O której Hani piszecie. Anabell?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:51, 20 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Mirka współczuję tego zalewania. Wiem co to znaczy też tak kiedyś miałam. Zrobiłam melioracje wewnętrzna i już mnie nie zalewa. Trzeba robić trawnik ze spadkiem , albo ziemi nawiew.
Mam prawie wszystko posadzone na wzniesieniach a trawnik ze spadkiem.
Po tej suszy zeszłorocznej teraz wiosna żeśmy rynny pootwierali i nam płynie na trawnik tam niech wsiąka.

Te horty bardzo dorodne wszystkie będą kwitły. Ta o ciemnych pędach to wanilia zielone to mogą być różne jak zakwitną będzie wiadomo.



Spokojnej nocy

Elu u mnie piach i woda szybko wsiąka.Hortek mam ze 20 sztuk i wszystkie mega pięknie kwitną z.
Teraz to szukam już tylko kolekcjonersko Hortensji.
Ostatnio kupiłam Wims Red.Ciekawa jestem czy zakwitnie.m

Po tygodniu chyba troszkę urosła
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 23:52, 20 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)




O której Hani piszecie. Anabell?
Tak
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 23:54, 20 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Mirka napisał(a)
Syluś wiem co u ciebie się działo u mnie to pikuś. Ziemia u mnie piaszczysta woda szybko wsiąka .Strat nie mam w roślinach ale zielska nie mogę opanować tak rośnie szybko.
A ten problem to też mam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 23:58, 20 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)
A ten problem to też mam

Wiem wiem jestem u ciebie na bieżąco Sylwia Za dwa tygodnie mam urlop to się za zielsko wezmę
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zawitka 09:53, 21 cze 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Jak dobrze że zajrzałam do Ciebie zaraz lecę rwać werbenę iiiiii do wody .powiedz mi czy ta wsadzona z korzeniami do ziemi zakwitnie w tym roku czy na drugi rok .U mnie juz drugi rok werbena przezimowała.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosialuk 10:22, 21 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Werbena zakwitnie w tym roku. Robiłam tą metodą sadzonki gdzieś pod koniec stycznia i już mam kwitnącą na balkonie.
U mnie z zielskiem to samo, nie wiem kiedy ogarnę, bo jak jeszcze w sobotę pada, to wszelkie plany idą spać. Tylko ziemia gliniasta dłużej trzyma i nie da się nic narzędziami porobić. Ręczne wyrywanie zostaje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies