Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ani ogród dla leniwych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ani ogród dla leniwych

muza 20:39, 14 mar 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
maria47 napisał(a)
Aniu witam Cię serdecznie z Bydzi. Jam tu "nówka", "nierdzewka" więc poruszam się powoli.
Kocham większe połacie chociaż mój ogródek z tych "chusteczkowych", pewnie dlatego
Gratuluję ekstra formowanych zakupów

Odnosnie hortensji z własnych doświadczeń:
- możesz trzymać dalej w wodzie aż puszczą korzonki (ja dodawałam troszkę węgla drzewnego do wody, nawet ten węgiel w tabletkach z apteki, tylko nie całą ale cząstkę)
lub
- w ukorzeniacz i do doniczki na parapet (dodatkowo robię czapeczkę foliową)
lub
- w ciągu sezonu robię sobie odkład z gałązki która wiem, że będzie się pokładać, przysypuję ziemią i czekam do wiosny

Aniu te najdłuższe gałązki przytnij (moje są na 3-4 oczka) aby się badylek wysilał przede wszystkim na tworzeniu korzonków

Pozdrawiam serdecznie
. Mario pięknie dziękuję za wyczęrpujące info hortkowe czekam na twój wątek , bo chętnie będę tam zaglądać . Chusteczkowy ogródek to fajna nazwa dla wątku a twoje ogrodowe doświadczenia poprostu bezcenne macham ogrodowiskowo.
____________________
Ani ogród dla leniwych
Gabrysia_ 20:44, 14 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Widzę nowe nabytki
Ja moje patyki też trzymałam w wodzie aż do wypuszczenia korzonków,później przeniosłam do doniczki z ziemią,nie dawałam w ukorzeniacz ,jesienią wsadziłam do ziemi i widze ze żyją
____________________
ziele 20:35, 13 paź 2014


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Proszę, zajrzyj do wiadomości. Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
FrancoPolo 21:40, 11 lis 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam. Odpowiedz masz w moim wątku. Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
muza 03:55, 14 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Witam ponownie Ogrodowiczan mnie nie było w swoim wątku , bo u mnie działo sie niewiele ale w moich ulubionych ogrodach ogrodowiskowych bywam systematycznie choć cichaczem . Swoje roślinki , chociaż nie mam ich zbyt wiele "tofam" i podziwiam , bo dają oczom i sercu tyle radości. To tyle słów na wejście. Poszukam i wkleję troche obrazkowego pisma z tu i teraz i przed chwilą z mojego dla leniwych ogrodu
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 04:26, 14 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
[ jesień 2014
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 05:16, 14 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Chopin listopadowa porą iwrzosy pod sosną , oby przetrwały , bo niestety cześć mi wypadła moje ulubione zestawienie trawa i sunday Fraise rh i brak ekipy sprzątającej coby nie było ze u mnie tak porządnie jest i zdjęcie z września ulubione słońce ,żurawki red barony i vanilki
____________________
Ani ogród dla leniwych
yolka 08:05, 14 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ania, tak pięknie u Ciebie, chcę więcej oglądać, mam nadzieję, że nie umkniesz znowu na tak długo. Pozdrawiam i będę zaglądać częściej
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
FrancoPolo 11:14, 14 lis 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
muza napisał(a)
Małgosiu dzięki za odwiedziny zaraz biegnę z rewizytą. Wklejam fotkę mojego zawstydzonego modrzewia. Codziennie pracując w garkuchni patrzę na bidulka . Chciałabym cosik wysokiego abym mogła każdego ranka spoglądać na zielony obraz ujęty w ramy okienne. Moze faktycznie buksikowa albo cisowa kulka szczepionka na pniu. Uśmiecham się ( nie wiem gdzie na tablecie są znaczki z uśmiechiętym buziolem ?????)
Witam. Tak trochę dopiero chodzę po Twoim ogrodzie i fajnie sobie radzisz, piękne nasadzenia z wyczuciem smaku. A moje pytanie bo stanąłem na zdjęciu z tym modzerzewiem czy on nadal tak wygląda w tym roku?. Jeśli tak to ja bym go poprzycinał żeby się zagęścił.Pozdrawiam
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
lojalna_ 11:46, 14 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Piekne zdjecia jesienne bardzo ładnie u Ciebie przerwa spora była wiec zakupy juz chyba posadziłas

Bede zagladac , inspirujesz pomysłami

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies