Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ani ogród dla leniwych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ani ogród dla leniwych

Agania 09:25, 26 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Na świerkach musiałabyś zauważyć najpierw galasy zniekształacajace gałązki, to takie niby szyszki,z których wylatują latem dorosłe latające osobniki mszyc, żeby znowu składać jaja na modrzewiach, ja u ciebie na zdjęciach galasów nie widzę?

Musisz sprawdzić naocznie czy nie ma galasów, Mazan ci dokładnie zdjagnozuje chorobę

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:31, 26 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
lojalna_ napisał(a)
Wczoraj byłam u Ciebie napisałam posta i go wcieło.

Moje swierki zaatakował ochojnik troche uszkodzenia gałezi i igiel wygladaja inaczej , nie ma takiego rdzawego koloru. Jest watek na ktorym mozna zapytac o chorobe wczoraj Ci tez go wkliłam....zaraz to zrobie tylko poszukam mysle ze jak tam zadasz pytanie i wrzucusz fotki to Danusia i inni ogrododownicy pomoga.

Ten kolor czesto pojawia sie gdy drzewa maja sucho ale opawiam sie ze uCiebie to cos powazniejszego . Zaraz wracam z linkiem do watku


Jolu ochojnik świerkowo-modrzewiowy nie występuje na świerkach kłujących, panoszy się na świerkach pospolitych, to są drzewa powszechnie występujące w Polsce obok modrzewi, dlatego też populacje tych mszyc są takie kłopotliwe.

Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
lojalna_ 09:36, 26 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Tak tak na pierwszy rzut oka widac ze to nie ochojnik

Tylko skoro nie znam innego watku zawsze mozna zapytac tam a potem Danusia moze przeniesc pytanie lub storzyc nowy tematycznie watek mysle ze tak szybciej rusza odpowiedzi niz tylko zapytanie u Ani w watku ....warto spróbowac
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kitek81 15:00, 26 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
zaglądam i pozdrawiam, mam nadzieję, że świerki odratujesz!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
muza 11:24, 29 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
lojalna_ napisał(a)
Tak tak na pierwszy rzut oka widac ze to nie ochojnik

Tylko skoro nie znam innego watku zawsze mozna zapytac tam a potem Danusia moze przeniesc pytanie lub storzyc nowy tematycznie watek mysle ze tak szybciej rusza odpowiedzi niz tylko zapytanie u Ani w watku ....warto spróbowac

Jolu spróbowałam i dostałam błyskawiczna odpowiedż . Będę rwiosną ratować świerki . Pozdrawiam
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 12:36, 29 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Agania napisał(a)
Na świerkach musiałabyś zauważyć najpierw galasy zniekształacajace gałązki, to takie niby szyszki,z których wylatują latem dorosłe latające osobniki mszyc, żeby znowu składać jaja na modrzewiach, ja u ciebie na zdjęciach galasów nie widzę?

Musisz sprawdzić naocznie czy nie ma galasów, Mazan ci dokładnie zdjagnozuje chorobę

Pozdrawiam cieplutko

Aganiu , Mazan zdiagnozował chorobę i wiem już co robić teraz i na wiosnę .Dzieki za podpowiedż . U nas dzisiaj - 6 i słońce . Pozdrawiam słonecznie
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 07:37, 30 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
kitek81 napisał(a)
zaglądam i pozdrawiam, mam nadzieję, że świerki odratujesz![/quoteBociusiu

Ja także
____________________
Ani ogród dla leniwych
yolka 19:36, 30 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Muzo Aniu nie zmarzłaś? bo nieżle u nas mrozi, ale przynajmniej było słoneczko. Jutro wszystko jedno jaka pogoda - pracuję /: Miłego tygodnia
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Agania 13:46, 01 gru 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
muza napisał(a)

Aganiu , Mazan zdiagnozował chorobę i wiem już co robić teraz i na wiosnę .Dzieki za podpowiedż . U nas dzisiaj - 6 i słońce . Pozdrawiam słonecznie


Zazdroszczę ci tego słoneczka, wczoraj u nas było mroźno i wiało, ale to na szczęście nie Ksawery tak jak w tamtym roku o tej porze.

Życzę ci powodzenia ze świerkami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
muza 19:15, 01 gru 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
yolka napisał(a)
Muzo Aniu nie zmarzłaś? bo nieżle u nas mrozi, ale przynajmniej było słoneczko. Jutro wszystko jedno jaka pogoda - pracuję /: Miłego tygodnia

Zmarzłam i owszem , właśnie grzeję się z eM przed kominkiem zapraszam
____________________
Ani ogród dla leniwych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies