Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona odskocznia

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona odskocznia

Hogata 09:14, 04 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Mam parę zdjęć z lata, które porobiłam bo jak pomyślałam że jednak będą zmiany w tym roku w ogrodzie to warto to udkokumentować .
Pierwszym narzędziem które kupiłam był szpadelek do robienia kancików rewelacja ( może nie wychodzą mi jeszcze najpiękniejsze ale i tak bardzo mi się podobają)
Pod tujami wydarłam trawę zrobiłam kaciki i obsypałam trotami żeby trawa nie rosła zanim kupię korę.


____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 10:02, 04 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Tutaj jeszcze zdjęcia przed zmianami. Teraz trawy nie ma już pod drzewkami wszystko wydarte i obsypane trotami

Karol bardzo lubi wskakiwać mi przed obiektyw. Jeszcze niedawno za nim była wysypana przyczepa ziemi, którą rowoziłam 3 dni myślałam że ręce do kolan mi się ponaciągały, wzięłam urlop i do łopaty. Ale za to jaka zrelakowana wróciłam do pracy. Mój M nie może mi pomóc bo wyjechał za morze do pracy. Mówił zostaw to ja wrócę to ci wszystko zrobię. Ale ja już nie mogłam wytrzymać. Bardzo lubię pracę z ziemią.



Z tyłu w samym rogu rosną 3 klony takie polne i 5 sumaków (masakra). To taki parasol bo na słupie który jest obrośnięty winobluszczem mam gniazdo bocianów i osłona musi być , bo inaczej lepiej nie wchodzić w to miejsce. Sumaków już nie ma dzięki mojemu M ja bym nie dała rady. Przyczepa korzeni była i tak na wiosnę walka z sumakami pewnie będzie jeszcze trwała. Tak się zastanawiałam usuwać te sumaki czy nie, ale w końcu decyzja usuwamy.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Joaska 11:28, 04 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Karolek super się prezentuje na zdjęciach Widać że uśmiechnięty dzieciak pomaga mamusi.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
elf 15:13, 04 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Fajnie u ciebie. Piękne tło już masz wiec pozostało dodać parę efekciarskich rabatem i ogród jak z katalogu. Masz Hogato całą zimę na to aby stworzyć plany. Pozdrawiam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
JulkAd 17:13, 04 paź 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Witaj Agato, już tło masz teraz tylko planować i wprowadzić trochę kolorków do ogrodu. Pozdrawiam
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Hogata 21:11, 04 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Dzisiaj porobiłam parę fotek pogoda była ładna.
Po sumakach nie ma juz śladu, ziemia nawieziona i nawet coś posadzone. Chciałam miec tutaj zakatek brzozowy cos jak w Ogrodzie z lustrem, ale będzie zakątek klonowy, bo muszę mieć parasol od boćków. Za hostami maja byc posadzone jeszcze dwa kolnu jeden z czerwonymi liśćmi, już go mam tylko muszę przesadzić, a drugi klon drummondii. Jeszcze jakieś trawki.

Widok z góry
Plamy na trawie to po przyczepie ziemi
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 21:55, 04 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
A tak było
Teraz jest tak
Posadzone mam tu tuje szmaragd, miskanta zerbinus, morning light i variegatus. Docelowo zostanie tam tylko miskant variegatus. Rabate planuję powiększyć, płotek zostanie tak jak jest, reszta nasadzeń ma byc przed płotkiem. Na pewno będą tam róże i lawęda jest to miejsce nasłonecznione przez cały dzień.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
andziulka 22:12, 04 paź 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Witaj Agatko w rodzinie Ogrodomaniaków Masz wspaniałych synów Widzę, że masz już swoje plany nasadzeń. To dobry początek. Teraz musisz zaprzyjaźnić się z aparatem i pokazywać nam realizację swoich planów.Mozesz o wszystko śmiało pytać. Lepiej uczyć się na cudzych błędach
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Hogata 22:27, 04 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
po przeciwnej stronie mam miejsce zacienione. Słońce zagląda tu tylko z rana, a później cień daje dom.
Jest tu teraz chwilowa przechowalnia. Ja to mam przechowalnie praktycznie wszędzie. Są tu moje żurawki Lime Marmalade i Citronelle, trochę sadzonek bukszpanu, trzmielina, 4 hortensje limelight i 4 róże do przesadzenia na drugą stronę (na słoneczko). Kupiłam 2 sadzonki runianki i zrobiłam z nich 5 szt. Zuraweki też kupowałam po jednej, a teraz już jest parę szt. wiecej.
Chciałabym tu taka kompozycję, która widziałam na Ogrodowisku i nawet sobie skopowałam tylko gdzieś mi przepadła. Od lewej stożek, albo dwa obsadzony trzmieliną. Dalej hortensje limelight może 5 szt. (nie wiem ile doładnie wejdzie) obsadzone żurawkami. ana końcu po prawej stonie 3 trzmieliny na pniu. Jak ktoś ma ta kompozycję to proszę o podesłanie do podglądu.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 22:39, 04 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
O mam znalazłam Ogród zmyślony zdjecie myszorka , nie wiem czy tak można zamieszczać czyjeś zdjęcia?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/670-ogrod-zmyslony?page=49
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies