Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona odskocznia

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona odskocznia

AniaDS 19:04, 11 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Duży ten platan, piękny
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Rench 19:05, 11 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Tak popieram KasięWB prostokątna rabata u Anuli jest fantastyczna.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
KasiaWB 20:25, 11 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Chciałam podać link do Anuli, ale widzę, że już masz

Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Hogata 10:06, 12 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985

Tess napisał(a)
Wklejam w swoim wątku inspirację - różanka z ogrodu Anuli_wn:

















____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 10:06, 12 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Skopiowałam sobie od Tess rabaty Anuli, tak żebym nie musiała szukać, bo nie jest łatwo przelecieć przez ponad 560 stron. Taka ławka mi się marzy.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 13:57, 12 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Skopiowałam z wątku:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1280-podjazd-parking-przy-domu-tez-wizytowka?page=2#reply
Bo tak myślę jak bym u siebie coś takiego zrobiła przy wjeździe.

Ten pas tak obsadzić. Co o tym myślicie?


gardenarium napisał(a)

...
Bordowe drzewka to Prunus cistena a pod spodem rośnie okrywowo Euonymus fortunei "Emerald Gaiety" plus żółte Ilex crenata "Golden Gem".

Trzmielinkę się docina ostro wiosną i drugi raz na początku lata. Przy krawężniku jest bardzo ważne dla efektownego wyglądu, aby także była docięta ładnie pod ukosem. Gdyby powyłaziła na podjazd byłoby brzydko, a tak estetycznie jest i elegancko. Grunt to dobre wykończenie.

____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 20:58, 12 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
A tak wygląda wszystko od strony bramy. Myślę, że wiśnie na pniu będą pasowały, zgubi się ta przestrzeń. W sumie dopiero na zdjęciach widać, że tu czegoś brakuje, bo wcześniej tego nie widziała. A może ogrodowisko mi otworzyło oczy.





Gorzej z tym pasem pod domem, kompletnie nie mam na niego pomysłu. Posadzone tam są cebule; krokusy, tulipany, hiacynty. Na wiosnę bardzo lubię to miejsce, ale już później to już nie mogę patrzeć. Rosną tam zazwyczaj aksamitki, nieraz petunie. Pas ten ma 50 cm szerokości i długi jest na 10 m.



Bardzo proszę o jakąś podpowiedź, może u kogoś widzieliście fajne nasadzenia w takim pasie. Jak coś zobaczę to mam od razu jakiś punkt zaczepienia i wtedy łatwiej mi już coś pokombinować.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
KasiaWB 00:09, 14 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
hmmm co do rabaty przy domu, tej z aksamitkami: widziałaś już może Ogród na piaskach? http://www.ogrodowisko.pl/watek/1669-ogrod-na-piaskach albo ,,,,,,,,,,,,,minimalistyczny? (jeden z moich faworytów ) http://www.ogrodowisko.pl/watek/504-ogrod-minimalistyczny
Zobacz bukszpany i cisy w żwirze ) oczywiście można dodać trawki lub żurawki, ale z umiarem im mniej tym lepiej, bez mieszania kilku kolorów czy gatunków będzie elegancko.

jak jeszcze coś przyjdzie mi do głowy to wpadnę i napiszę
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
agniecha973 01:06, 14 paź 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Kasia świetnie doradza. Brawo!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
beta 10:14, 14 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
z rewizytą wpadłam

masz spory teren do zagospodarowania, ale ładnie Ci to wszystko wychodzi

platan do pozazdroszczenia (ale pozytywnie)

pomocnicy rozbrajający, czarujący i uroczy

jeżeli mogę -to przy wjeździe brakuje wyższych akcentów -ale do tego już doszłaś

a rabata Anuli to obiekt westchnień wielu na tym forum marzenie

będę kibicowała bo widzę że doradców już masz i to bardzo zacnych
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies