Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Rench 09:56, 14 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Aniu,u mnie jest +15°C mogę popryskać róże na mszyce ?
Miłego dnia
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Kindzia 10:40, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jak znajdziesz chwilkę, to zajrzyj jeszcze do mnie Aniu.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Maria667 10:44, 14 maj 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
asc napisał(a)





Aniu!
To co wystaje ponad powierzchnię to wywłócznik? Jak go sadzisz? Zimuje? A masz filtr, czy oczko samo się oczyszcza?
Sorry, zasypałam Cię pytaniami. Oczko mam od dobrych kilku lat, ale dotąd nie szczędzi mi problemów z utrzymaniem czystości wody.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Mala_Mi 12:59, 14 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rench napisał(a)
Aniu,u mnie jest +15°C mogę popryskać róże na mszyce ?
Miłego dnia


Pryskaj.. dobra temperatura.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:00, 14 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Konstancja30 napisał(a)
Ania 9 setek !!! ... stronki to waszmościanka też rozmnaża mimo woli ... i baardzo dobrze ... przecież gdzieś te kfiatki podziwiać muszę ... ostatnio koleżanaka na fejsie "nie doczytała" i mi nawet pieknego ogrodu gratulowała ... a co ... przez chwilę pozwoliłam sobie na dumę ... potem sprowadziłam siebie na ziemię a ją w realia ... pyta czy można zwiedzać jak w Młódzawach ???... można ??? ... buziak


Ale masz tu swoją Alejkę... wiec prawie Twój ogród Gratulacje się należą
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:01, 14 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
Aniu kiedy rewolucję z kulami bukszpanowymi planujesz?Bo ja juź czekam z niecierpliwością i tradycyjnie z popcornem i colą....
Buziam słonecznie


Nie wiem... bo jeszcze nie wiem gdzie pójdą i co z nich zrobię, ale ładne, cena też ładna to wzięłam.. jak chomik
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:11, 14 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Maria667 napisał(a)


Aniu!
To co wystaje ponad powierzchnię to wywłócznik? Jak go sadzisz? Zimuje? A masz filtr, czy oczko samo się oczyszcza?
Sorry, zasypałam Cię pytaniami. Oczko mam od dobrych kilku lat, ale dotąd nie szczędzi mi problemów z utrzymaniem czystości wody.


Marysiu... nie mam pojęcia jak się to wystające nad wodę nazywa... ale Mariusz będzie wiedział.... muszę go zapytać

Kałużę robiłam dopiero w zeszłym roku, wiec moje doświadczenie jest niewielkie, tę zimę przetrwał.. i to na płyciźnie, część ich jest podsadzona w doniczkach, a cześć sobie się pławi dociśnięta kamieniami, bo nie było kiedy posadzić...

Utrzymanie czystości wody to faktycznie jest problem... mam na środku zanurzoną pompę, a filtr jest na górze skalniaka przy ujściu strumyka, który natlenia wodę. Właśnie muszę go wyczyścić... brrrr ochyda .. ale czekam, aż będzie cieplej. Kupiliśmy odkurzacz ..ale zebrałam tylko szlam ze środka czyli gdzie najgłębiej, bo mam kijanki i mi ich szkoda, niech zrobią się żabki, to wtedy odkurzę resztę. Sama woda jest czysta, tylko zbiera się różne dobro na spodzie i te glony nitkowate.. zapodaliśmy jakiś ekologiczny środek i je trochę wytępiło. w oczku jeszcze mało roślin, wiec woda też oczyszcza się powoli.. a ryb się namnożyło ho, ho, ho.... Rzeszów odezwać się.. kto chce rybki..oddam.

Teraz sypią się pyłki z drzew, wiec wieczorem powierzchnia wody wygląda jakby ktoś rozsypał coś po powierzchni i zalał to olejem... mam siatkę i co wieczór w ramach relaksu odławiam trochę tego dobra.. dzięki czemu wszytkie rośliny na rabatach mam żółte

Ale woda jako tako jest czysta i przezroczysta....... jak żabki sobie pójdą to zrobię zamiatanie dna by cały syf poleciał do środka .. wrzucę odkurzacz z pompą i odłowię to co się zbierze.. i myślę, że to zda egzamin... na razie kijanki czyszczą mi wszytko systematycznie.. i nawet dobrze im to idzie.. tam gdzie grasowały to nie ma glonów.. czyściutko..

Ot teraz ja się rozpisałam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 14:43, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Aniu nawet nie wiedziałam, że tak dużo roślin jest, które dadzą radę
Dziękuję bardzo!!!!!!!!

A liatry? Mam białe i różowe sadzonki w doniczkach.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:46, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Trudno, muszę


____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 14:49, 14 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kilka fotek i bateryjka w aparacie zdechła... i dobrze, bo mam pracować, a nie ganiać z aparatem.. wystarczyło, że rano ganiałam z podlewaniem.. łapy do ziemi wiszą od konewek, a w oczku wody dużo ubyło ...... a to kropla w morzu potrzeb.. pochmurno, zimno i nie pada....... sucho jak ..grrr

No, nie , nie da się robić fotek większościowych bo wszytko się zlewa...




Zbliżenie na azalię


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies