Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe marzenia...

Edi00 07:39, 12 lut 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Aga, dużo pracy juz włożyłaś w swój ogród, ale sie opłacało - jest widoczny efekt bardzo mi sie podoba rabata z trawami, i kot oczywiście Będe zagladać - pozdrawiam cię już prawie wiosennie
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
anna_g 09:42, 12 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
adom1206 napisał(a)


Witam cieplutko w zimowy dzień Zaczęłam czytać o Twoich zmaganiach - trzymam kciuki, żeby marzenia ogrodowe się spełniały Oczywiście doczytam do końca. Chciałam jednak zapytać co to za drzewko masz w tej donicy między kamieniami (laik pyta ). Bardzo mi się podoba jego pokrój. I z tego co widziałam to ono tak ci zimę przeżyło tak?
Pozdrawiam, na pewno będę zaglądać i kibicować Twoim poczynaniom.
Troszkę wiosny na dzisiaj posyłam

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
adom1206 10:38, 12 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Renatko rabatke mam typowo trawkową.wykaz roślin zaraz ci opiszę razem z cenkami.Trawki mam kupione malutkie.Dla przykładu mogę ci powiedzieć,że w szkółce''Alterman''do której jeżdzę zawsze ze dwa razy w roku za te same ceny kupuję dużo większe rośliny i na fachowości właścicieli nigdy się nie zawiodłam.Wiem,że p.Piotr prowadzi stronę na internecie ale nie wiem czy możliwa jest wysyłka.Moje zestawienie roślin na rabacie:
pysznogłówka-10*10
imperata-8*8
liliowiec-6szt*20
calamagrosis avalanche-4*10
calamagrosis karl foerster-19*8
sesleria-72*5
hakonechloa aureola-15*9
molinia edith dudszus-48*5
panicum virgatum-1*10
andropogon-6*10
ogrom tego było do wsadzenia.W tym roku czekam na efekt.Mam nadzieję,że wydana kasa nie poszła na marne bo inaczej mój M mnie kilim .
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 10:53, 12 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216


Witam cieplutko w zimowy dzień Zaczęłam czytać o Twoich zmaganiach - trzymam kciuki, żeby marzenia ogrodowe się spełniały Oczywiście doczytam do końca. Chciałam jednak zapytać co to za drzewko masz w tej donicy między kamieniami (laik pyta ). Bardzo mi się podoba jego pokrój. I z tego co widziałam to ono tak ci zimę przeżyło tak?
Pozdrawiam, na pewno będę zaglądać i kibicować Twoim poczynaniom.


Drzewko o które pytasz to buk taki krzywy,podobał mi się bo pierwsza myśl to było zrobienie rabatki japońskiej z bonsai jakimś.Drzewko kupiłam a później pomysł szlag trafił.Rośnie w donicy i powinnam zacząć go formować w tym krzywym kształcie ale fachowej wiedzy i czasu brak.Jeżeli wsadzę go do gruntu to zacznie rosnąć jak duże drzewo a nie jestem chyba gotowa żeby się z nim rozstać Podczas poprzedniej zimy rośliny miały bardzo ciężko i myślałam,że szlag go trafił.Rośnie w donicy niczym nie okryty,ale jakoś tak w czerwcu się obudził ku mojej ogromnej radości.Oby ten zimowy czas był łagodniejszy dla naszych roślinek.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 11:03, 12 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Renia ale zapomniałam ci napisać,że na jesieni kupowałam.we wrześniu albo w październiku
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
anna_g 11:09, 12 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dzięki Agnieszko za informację - fajny ten buk sobie wynalazłaś... no i z dużą "wolą życia"
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gabrysia_ 11:20, 12 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Agnieszko...już masz fajne,a będzie jeszcze lepiej.
Rabata z trawkami bardzo mi się podoba
Tylko oglądając niektóre zdjęcia z pierwszych stron,można kark skręcić,bo nie obracałaś zdjęć
Pozdrawiam
____________________
adom1206 11:28, 12 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Przez ogrodowisko moja lista chciejstw jest ogromna.Przed kupnem następnych powstrzymuje mnie wyobraźnia a w niej nasza Danusia grożąca paluchem.Teraz chciałabym zrobić coś z głową a nie kupować na podoba mi się więc biorę.Efekt takiego myślenia był taki,że wracałam do domu i zachodziłam w głowę gdzie to teraz wsadzę.
Moj pomysł jest następujący,przed domem w związku z cieniem będzie rabata do cienia a w podwórku zrobię chyba coś w stylu ogrodu rustykalnego,wiejskiego bo tylko to u mnie pasuje.Co dalej nie wiem...i jak się do tego zabrać też nie wiem...
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 11:29, 12 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Gabrysiu bo jeszcze się sierotka nie naumiała
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Gabrysia_ 11:32, 12 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
adom1206 napisał(a)
Gabrysiu bo jeszcze się sierotka nie naumiała


Eee...no spoko
...tylko jak tu funkcjonować z przekrzywionym karkiem..hi..hi

A lista chciejst to chyba u wszystkich ma rozmiar tasiemca
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies