Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródeczek jagody99

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródeczek jagody99

jagoda99 05:11, 10 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
bociek napisał(a)
Witaj Jagodko.

W ktorym stanie lub czesci USA mieszkasz??? Jesli mozesz to napisz, pytam z ciekawosci.
Twoj ogrod nie przypomina ogrodow amerykanskich, ktore znam. Jest taki nasz, pelen kwiatow, barw i zycia.

Masz racje, ogrody w Stanach sa zupelnie inne, roslin jest malo, wszystko przyciete pod linijke... Przy domach, przy centrach handlowych, nawet przy autostradach trawka przycieta.

A Polska bardzo sie zmienila. 14 lat to kawal czasu, mysle, ze nie poznalabys kraju Zmiany sa i pozytywne i negatywne. Mentalnosc niby stara, ale pogon za pieniadzem zatacza coraz szersze kregi. I to chyba ta najsmutniejsza ze zmian. A komercja Swiat dotarla i do nas, oj dotarla.

Ale jak piszesz wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma. Wierze, ze Ci ciezko, niby nalezysz juz tam, ale wciaz jeszcze tutaj. Dzieci i tu i tam, jestes rozdarta... A moze zapros wnuczke na wakacje?

Ja bardzo lubie Ameryke, ale jako miejsce na urlop, odwiedziny.

Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie i nie zamartwiaj sie.



Witam
Mieszkam blisko Bostonu stan Massachusetts.
To przez te swieta mam dola dlatego nie lubie swiat ha ha
Pozdrawiam Cibie rowniz
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 05:19, 10 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
ana_art napisał(a)
Witaj dotarłam do Ciebie. Moja teściowa też Jagódka Jestem zaskoczona tym Bostonem patrząc na foty nigdy bym nie poyślała bo amerykanskie ogrody jakieś inne , gdzie w nich bzy, bratki, aksamitki... fajnie że trafiłas na ogrodowisko, tutaj rozmowy kręcą się wokół zieleniny choć nie tylko. Forum jest wyjątkowe zupełnie 'niedzisiejsze' w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wnuki masz przesłodkie!


Bardzo dziekuje .
Bo ja mam taki malutki polski ogrodeczek a wszystkie kwiaty wszystko co sadze to dla mojej mamy.
Tak jak w Polsce na wsi w przydomowych ogrodkach ha ha
Pewnie nie teraz ale co tam ja tak lubie .
caluski
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 05:32, 10 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
asc napisał(a)

Witam Aniu i bardzo serdecznie pozdrawiam.
Wiidze ze nie masz zbyt pozytywnego nastawienia do kraju w ktorym mieszkam.
Sciskam siateczni

Jagódko..do żadnego kraju nic nie mam... ani do ludzi.. ludzie wszędzie są podobni Ja tylko krytykuję politykę możliwości wjazdu do Ameryki..... to są dramaty rodzin...... Kiedyś polowa Polaków by uciekła za chlebem, ale teraz już nie.... wiec nie ma potrzeby takich restrykcji wjazdowych i wizowych...
Sama mam ochotę kiedy się wybrać...ale turystycznie i towarzysko.... ale jak pomyślę o tych zabiegach i stresie..to nie mam najmniejszej ochoty ..

U mnie brat w Ameryce uprawia ogródek Bratowa nie przepada za grzebaniem w ziemi.. ale on zawsze jakieś kwiatuszki posadzi
Ja też nie miałam ochoty na ogród i zabawę w ogrodnika... i jakiś dziki zwierz się we mnie przebudził i teraz tylko bym grzebałą jak ta kura na grządkach Chyba mamy to w genach... po babciach
Podziwiam Twoją liczbę doniczek,. bo jakoś do tego nie mam cierpliwości


Witam
Ja wiem moje dziecko ze nie masz nic do kraju doskonale wiem .
No a na te cale uklady nic nie poradzimy.
Ty moj uparty osiolku bo tak Cie nazywam ha ha hi hi
Widzisz mam tyle doniczek bo moj ogrodek jest bardzo maly ale juz od jesieni wkradlam sie trche w trawnik.
Domownicy za te doniczki to chca mnie odstrzelic bo nie mozna nigdzie przejsc swobodnie.
caluski
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 05:44, 10 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Oj troche sie zasiedzialam juz 23:40 a rano o 5:00 trzeba wstac
U Was juz prawie 6 rano poniedzialek.
No wiec dobranoc i dzien dobry wszystkim
Zycze milego dnia
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Milka 14:08, 10 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jagoda, przybiegłam z rewizytą
obejrzałam wątek od początku, więc wiem, ze jesteś z okolic Bostonu...a jednak pokazujesz nam nasz polski klimat w swoim ogrodzie jest świetnie, domownicy powinni docenić, jakie piękno wokół stwarzasz zachwyciły mnie kordyliny z aksamitką, naprawdę świetne połączenie
pozdrawiam, będę zaglądać, pokazuj tez przy okazji typowe ogrody USA
miło, ze jesteś z nami, pozdrawiam
p.s. wnusie prześliczne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Welka 16:11, 10 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
jagoda99 napisał(a)

Witam!
W końcu mam chwilkę na nadrabianie zaległości i trafiłam do Ciebie. W tym zakochałam się wliliach, kupiłam kilka cebul, ale chyba ściągnę od Ciebie pomysł wsadzenia ich do doniczek, bo super wygladają i można je postawić gdzie się chce
Pozdrawiam



Witam Ciebie bardzo serdecznie.
Tak lubie miec moje liljie na oku czesto sa atakowane przez robactwo.
Dlatego lubie je miec na tarasie gdzie codziennie przechodze i widze co sie z nimi dzieje.
pozdrawiam



To od razu powiedz mi jakiego robactwa się można na nich spodziewać i jak z nim walczyć - nie zebym je zapraszała do siebie do ogrodu, ale wolę wiedzieć kto mi może zniszczyc kwiaty oprócz moich dzieci
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
jagoda99 04:40, 12 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
irena_milek napisał(a)
Jagoda, przybiegłam z rewizytą
obejrzałam wątek od początku, więc wiem, ze jesteś z okolic Bostonu...a jednak pokazujesz nam nasz polski klimat w swoim ogrodzie jest świetnie, domownicy powinni docenić, jakie piękno wokół stwarzasz zachwyciły mnie kordyliny z aksamitką, naprawdę świetne połączenie
pozdrawiam, będę zaglądać, pokazuj tez przy okazji typowe ogrody USA
miło, ze jesteś z nami, pozdrawiam
p.s. wnusie prześliczne


Milo ze wpadlas bardzo dziekuje.
Mysle ze dopiero na wiosne zmienie duzo w moim bardzo malym ogrodeczku.
Juz sobie pozwolilam na jesien wgrysc w trawe moi domownicy nie byli zadowoleni ale co tam mam w nosie czy sie komu podoba czy nie ha ha.
Amerykanie nie maja ogrodow trawa ze trzy cztery krzaki to wszystko.
To potrzeba wysilku i czasu a tu wszyscy pracuja po dwie roboty ciagle w biegu no a po pracy kanapa telewizor i wielkie lenistwo.
Napewno na drugi rok pojezdze po okolicy i zrobie pare zdjec.
Ja bardzo dziekuje ze moge byc z Wami w pracy sobie poczytam ale nie moge pisac bo zablokowany system nie moge sie zalogowac.
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 05:01, 12 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Ewelinka231281 napisał(a)


Witam!
W końcu mam chwilkę na nadrabianie zaległości i trafiłam do Ciebie. W tym zakochałam się wliliach, kupiłam kilka cebul, ale chyba ściągnę od Ciebie pomysł wsadzenia ich do doniczek, bo super wygladają i można je postawić gdzie się chce
Pozdrawiam



Witam Ciebie bardzo serdecznie.
Tak lubie miec moje liljie na oku czesto sa atakowane przez robactwo.
Dlatego lubie je miec na tarasie gdzie codziennie przechodze i widze co sie z nimi dzieje.
pozdrawiam



To od razu powiedz mi jakiego robactwa się można na nich spodziewać i jak z nim walczyć - nie zebym je zapraszała do siebie do ogrodu, ale wolę wiedzieć kto mi może zniszczyc kwiaty oprócz moich dzieci

Pozdrawiam



Witam

Przepraszam ze pisze dopiero teraz ale nigdy nie mam dla siebie zbyt wiele czasu.
Jesli chodzi o to robactwo to mam na mysli oczywiscie Japanese Red Lily Beetle.
Mysle ze to Poskrzypka liliowa,.
Takie czerwone paskudy jak tylko lilie zaczynaja kwitnac potrafia ogolocic zupelnie tylko badyle stercza.
Pewnie bez oprysku sie nie da ja kupie zawsze gotowy srodek uniwersalny i juz.
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 05:25, 12 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Piekne te Wasze zimowe ogrody pokryte sniegiem.
U nas ciplo roze jeszcze kwitna.
Probowalam zrobic jakies wianki ale smiechu warte i na dodatek taki ze mnie fotograf tylko boki zrywc.
No ale co tam oto one:



taki tam sobie ha ha





____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 05:36, 12 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
No a ten to juz mial byc typowo swiateczny



powinnam zrobic zdjecie na innym tle no ale haha







wlsciwie to ladniejszy w zeczywistosci no ale sie staralam hi hi
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies