Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródeczek jagody99

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródeczek jagody99

jagoda99 04:27, 17 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
jeszcze tylko pare







to chyba agawa zdjecie do bani ufufufu




tu liscie opadly prawie wszystkie
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 04:34, 17 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
ciag dalszy teraz bedzie pare pytan







chore liscie storczyka co to moze byc?


chyba jednak nikt mi nie pomoze zdjecia niewyraznie prawda?
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 04:43, 17 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
fotograf to juz ze mnie nie bedzie



zupelnie nie rozumiem dlaczego ratunku





no juz ostatnie



a to moje zdjecie nazywam ten kaktus swoim imieniem ha ha ha
moj kaktus i ja wygladamy jednakowo zmeczeni i bardzo starzy ha ha ha ha

pozdrawiam wszystkich
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
jagoda99 04:48, 17 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
U mnie juz 22:44 to u Was poniedzialek 5 rano zycze milego dnia
Wszystkim bardzo ale to bardzo spokojnych wesolych Swiat Bozego Narodzenia
xoxoxoxo
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
hanka_andrus 09:18, 17 gru 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jaguś,storczyk albo przelany,albo zmarzł.One nie lubią też ani za gorąco,ani za zimno,przeciągi też odgrywają rolę.Te czarne odetnij, chyba,że czarny jest i środek rośliny.Wtedy nic już nie pomoże.
Jeżeli stożek wzrostu jest ok,da się uratować,trzeba porażone poobcinać i nie podlewać przez jakiś czas.
Mnie to wygląda,że woda na liściu została ....ja staram się po liściach nie pryskać, tylko co jakiś czas przecieram szmatką mokrą/ maczam w roztworze wody z piwem/ raczej przesuszam./
Co do cytryny,to chyba musi wyżywić owoc,i dlatego liście opadły.Podlej jakimś nawozem,byle umiarkowanie.Ale pisałaś chyba,że do piwnicy wstawiłaś?Wstaw na światło.
Kaktusy super!Ja się nie bawię.
Pozdrawiam świątecznie!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Magda70 12:12, 17 gru 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj, kwiatków doniczkowych masz faktycznie sporo zarówno tych przed domem jak i w domu

Myślę, że dzięki ogrodowisku uda ci się poznać ich nazwy - to troszkę jak u mnie - sadziłam coś kiedyś bo mi się pododbało ale nazw nie pamietałam a potem u innych forumowiczów odnajdowałam roślinki i nazwy przy okazji a Twój ogródek będzie piękniał z dnia na dzień dzięki temu forum

Mam nadzieję, że dzięki forum będziesz tez bliżej Polski
A my poznamy z innej strony Amerykę
Pozdrawiam świątecznie )
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Rench 16:05, 21 gru 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Życzenia Świąteczne
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mala_Mi 16:29, 21 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jagoda99 napisał(a)
To takie rozne zdjecia taki balagan ale to nic popatrzcie





bardzo lubie te krzaki nazywam je plonacymi krzakami niestety nie znam ich nazwy



Mi to wygląda na iteę wirginijską.... jak mia białe kwiatki to napewno.. ale jak jest młoda to może jeszcze nie kwitła...

Masz jakeigoś linka do stronki.. popatrz w necie...
http://www.funkie.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=75&product_id=326&option=com_virtuemart&Itemid=85
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:31, 21 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jagoda99 napisał(a)

tak to wyglada z bliska



a to tez nie wiem co to jest holli czy jakos tak tez bardzo sie rozrasta czy moge ciac?


To wygląda na ostrokrzew

A choinkę przesadź puki młoda..... iglaki dość dobrze to znoszą... jak największa bryła korzeniowa i fruuu na nowe miejsce....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 16:46, 21 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jagoda99 napisał(a)
fotograf to juz ze mnie nie bedzie




Sorki, że dopiero dziś tu trafiłam... moje diagnozy są diagnozami postawionymi przez samouka..
Po pierwsze chore storczyki postaw w oddali od zdrowych, bo storczyki zapadają na choroby zakaźne... Diagnoza chorób u storczyków jest trudna, bo różne plamy na liściach mogą powstać z powodu złego oświetlenia, złego podlewania....... Jeżeli nie jest żal to chore najlepiej wyrzucić na wszelki wypadek...
Ten storczyk mi wygląda na cierpiącego na fytoflorozę... to groźna choroba.
Jeżeli nie dotarło do głównego pędu i wierzchołka, a chory jest tylko liść..to urwij go lub odetnij (narzędzia którym cięłaś musisz odkazić!!!!) Miejsce cięcia posmaruj sypkim cynamonem (ja mam amerykański od brata, gotowac nie gotuję ,ale cynamon używam do storczyków) lub węglem drzewnym (jest np w tabletkach np na sraczkę). Dobrze byłoby opryskać i podlać go co tydzień minimum 2-3 razy Sandofan Manco 64WP - 0,2% (najlepiej różnymi środkami), Previcur Energy 0,15% zmieszany z Sarfunem 0,07%. Jeżeli zaatakowany masz środek rośliny niestety musisz go wyrzucić.... przykro mi.. mam też dużo storczyków i wiem jak to boli....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies