Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Pokaż wątki Pokaż posty

Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

kokunia 22:46, 21 paź 2017


Dołączył: 19 lis 2016
Posty: 32
Witam serdecznie. Chciałabym prosić o radę. Chcę na wiosnę posadzić jakieś iglaki wzdłuż długiego wąskiego wjazdu. Muszą więc być smukłe i nie rozrastać się za bardzo wszerz.Żeby ta ściana nie była zbyt monotonna chcę pomiędzy iglakami wsadzić hortensje bukietowe. Poradźcie mi, proszę, jakie iglaki byłyby najlepsze? Czy tylko szmaragdy?
Iwcia 08:33, 23 paź 2017

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Szmaragdy lub cisy. Aczkolwiek te drugie wyjątkowe chuderlaczki za mlodu☺
____________________
Mój przyszły ogród
krufka 22:36, 11 kwi 2018


Dołączył: 15 mar 2017
Posty: 21



Dzień dobry. Skorzystam z wątku. U mnie taka dość nietypowa sytuacja. Malutki ogródek, poprzedni właściciel posadził tuje zbyt daleko od płotu, kosztem trawnika. Nam marzą się różnorodne rabaty, więc postanowiliśmy zrobic trochę miejsca nie usuwając zdrowych roślin. To wystawa południowa. Czy można prosić o podpowiedzi, co będzie dobrze rosło w takich warunkach? Myślałam hortensjach bukietowych, trawach. A może zostawić odsłonięte pnie i posadzić tylko niskie żurawki, hosty....

____________________
JustaSłoneczny przy Błękitnej
Gardenarium 10:48, 12 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najpierw wyrównać doskonale te tuje. Hortensje bym radziła a na płot także bluszcz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krufka 12:47, 12 kwi 2018


Dołączył: 15 mar 2017
Posty: 21
Dziękuję bardzo za podpowiedź. A czy hortensje dadzą radę w towarzystwie tui? Nie będą miały zbyt sucho? Bo tuje chyba "wypijają" wszystko w okolicy, a ja nie mam pożliwości codziennego podlewania. Nie chciałabym żeby roślinom było źle ... "Na płot" już przesadziłam hortensję pnącą "Mirranda", teraz będzie w pólcieniu, pełne słońce zdecydowanie jej nie służyło. Bluszcz tak, nie pomyślałam nim. Jeszcze raz dziękuję
____________________
JustaSłoneczny przy Błękitnej
Sylwia80 08:49, 17 maj 2018

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
Proszę o poradę na temat łączenia dwóch odmian thui smaragd i golden smaragd. W szkółce widziałam te thuje w pojemnikach 3 l i były idealnie równe jak od linijki. Po rozmowie z właścicielem okazało się,że sadzonki pochodzą z Holandii i rzeczywiście były one bardzo dobrej jakości inne niż te które sama mam w swojej małej szkółce. Po jednym odcinku Mai... spodobał mi się żywopłot strzyżony z thui smaragd, w którym pozostawiono nie strzyżone thuje jako wieżyczki o stożkowym pokroju po 2 3 5 szt. Zastanawiam się czy nie zrobić takiego żywopłotu, tylko jako wieżyczek użyć thui golden smaragd o lekko złocisto-żółtej barwie? Co sądzicie o takiej kompozycji żywopłotu? Jeżeli się na nią zdecyduję to czy te golden smaragdy sadzić w jednej linii z pozostałymi czy np 2 w żywopłocie, a trzecia przed nimi?
Gardenarium 20:00, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sadzić w jednej linii, tylko że żółty żywopłopt nie jest spokojny, "daje po oczach", więc się zastanów czy chcesz takie jakrawe tło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewilena 10:46, 30 wrz 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Gardenarium napisał(a)
Tutaj co jakiś czas jest żółta tuja 'Aurescens', a Smaragd po kilka sztuk Ogród z wrzosowiskiem

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem




Te jajowate iglaki to tuje aurea Nana? One nie powinny być żółte? Tu wyglądają na zielone
____________________
Ewelina
Gardenarium 18:39, 30 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Są żółte, złociste. Tak tylko wyglądają na tym zdjęciu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaMch 02:32, 12 mar 2019

Dołączył: 30 sty 2019
Posty: 4
Witam,

Czy system korzeniowy Tuji Smaragd bedzie konkurował o wodę i składniki odżywcze z rododendronami?

Mam fajne miejsce z tyłu ogrodu na parę sztuk rododendronow na tle żywopłotu z tuji.

Tuje maja korzenie dość płytko o ile się nie mylę, podobnie jak rododendron.

Posadzić? Oddzielić korzenie barierą czy zrezygnować z pomysłu?

Dziekuję


Aga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies