Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Pokaż wątki Pokaż posty

Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Kasia73 10:50, 19 mar 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
MagdaK napisał(a)
Mam pytanie odnośnie łączenia Żywotników Szmaragd z odmianą żółtą, np 5 Szmaragdów, 5 żółtych, i które z tych żółtych byłaby lepsza? Która najbardziej pasowałaby do Szmaragdów? Jantar czy Yellow Ribbon? a może Europe gold?

Może ktoś podpowiedzieć?



Też jestem ciekawa. Czy ktoś ma może u siebie takie tuje?
Hortensja 23:14, 21 mar 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
hmm a jeśli mamy do dyspozycji zaledwie 6m??
chciałabym posadzić świerk serbski 'Nana" 1szt, Tuje 'Smaragd' 2 szt i żółtą tuję 'Aurescens'2 sztuki - pomieszczą się??
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Fama 22:56, 01 kwi 2015

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witam, powiedzcie mi proszę , jaka tuja szmaragd jest lepsza- jedno czy wieloprzewodnikowa?

____________________
Ciasny ale własny
KasiaBawaria 18:48, 02 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gardenarium napisał(a)
Tutaj są opisy iglaków





Jakiej mniej wiecej szerokosci jest ta rabata?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 11:11, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
2,5 - 3 metry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 22:38, 12 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witajcie

1. Czy ma ktoś doświadczenie z żywotnikiem Golden Smaragd? Czy w pokroju sa podobne do Smaragdów tylko różnią się kolorem?

2. Jak myślicie, czy ognista rabata będzie dobrze wyglądać na tle żywopłotu z żółtych żywotników? Będą na niej rośliny o czerwonych, pomarańczowych i żółtych kwiatach (żółte tylko jako drobny dodatek nie na tle żywopłotu). Będzie tam róża na pniu, kanna o czerwonych liściach, dalie, liliowce.
____________________
Ogród na glinie
Sebek 19:42, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
1. Nie mam z nich żadnych doświadczeń, ale może Google coś pomoże?
2. W mojej opinii będzie zbyt pstrokato, ja bym posadził tam zielone tło, żeby to kwiaty grały tam główną rolę.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
PDKPOL 09:12, 22 maj 2015

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 3
Witam, w naszym nowym ogrodzie poprzedni własciciele mieli żywopłot z wielkich, puszczonych na dziko (chyba nigdy nieprześwietlanych, ok 4 m) jaśminowców. Latem dobrze odgardzają od sasiadów, którzy mają płot obsadzony czarnym bzem, ale od jesieni ogród straszy nagimi krzakami. Czy można obciąć jaśminowce (latem) do ok. 120 cm, żeby sie zagęściły i były pachnącymi krzakami, a za nimi, bezpośrednio pod płotem (ok. 40 - 50 cm szeroki pas ziemi) wcisnąć thuje? Bardzo prosze o radę, żebyśmy nie zmarnowali tego co jest.
____________________
epiwonia 23:16, 23 maj 2015


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
Ja odpiszę, ponieważ miałam podobne doświadczenia z jaśminowcami. Takie właśnie ogromne i rozrośnięte krzaki obcięłam wiosną do wysokości ok. 120 cm. Odrosły bardzo szybko i z nawiązką(tego samego lata), ale tego roku już nie kwitły. Już następnego roku rozrosły się do poprzedniej wielkości, ponieważ dla mnie były za szerokie, to obcinałam je ponownie tworząc żywopłot, ale to niestety skutkowało brakiem kwiatów w następnym roku. Kiedy chciałam utrzymać je w ryzach musiałam je obcinać kilka razy w ciągu lata, bo odrastały niemiłosiernie i w gorę i w szerz. Po kilku latach walki z ich wielkością, a przez to brakiem kwiatów - poddałam się, wykarczowałam wszystkie i wsadziłam w to miejsce szmaragdy.
____________________
Ewa R.
PDKPOL 07:33, 24 maj 2015

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź.Pewnie wykarczujemy krzewy na jednej ścianie ogrodzenia, zasadzimy thuje, a weźmiemy się za wypielegnowanie kilku jasminowcow na bocznej scianie. A jak wygląda samo karczowanie.? Obawiam się, że stare korzenie są ogromne i bez fachowego sprzętu ani rusz... pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies