Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Pokaż wątki Pokaż posty

Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Czarownica 20:12, 25 cze 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 47
Sosny drobnokwiatowe 'Tempelhof, Blauer Engel - co sądzicie?
____________________
Ogródek Czarownicy
ewellinka 20:06, 26 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Widziałam fajne połączenie tuj Smaragd z jakimiś srebrnymi, chyba jalowcami. Posadzone były raz Smaragd raz srebrny.
____________________
Gardenarium 10:37, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lidia,

Nie lubię sosen i jak najmniej ich w ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Czarownica 15:39, 08 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 47


Sądziłam że zrobię żywopłot -tło ze Smaragdów dla tego typu sosen. Na działce mam sąsiadujące budynki gospodarcze bardzo brzydkie.Sąsiad nigdy się nie zgodzi na obsadzenie murów bluszczem. Poza tym tam jest większy półcień a zimą w większości cień. Smaragd chyba nie jest dobrym wyborem. Można jakąś podpowiedź?

Chciałabym zrobić zasłonę z buków sadzonych co pół metra .
Poza tym na granicy działki rośnie olbrzymi orzech włoski, który zdaje mi się nie pozwoli rosnąć innym drzewom. Czy w jego sąsiedztwie mogą rosnąć buki i serby?

Dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Ogródek Czarownicy
Gardenarium 09:15, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wymienione odmiany to sosny tzw. kolekcjonerskie, jako solitery np. w skalniaku, gdzie np. niebieska sosna będzie w towarzystwie czegoś żółtego, bylin skalnych tak kwitnących, lub innych iglaków o żółtym zabarwieniu czy trzmieliny o żółtych listkach. Sadzenie ich przed zielonymi tujami - nie popieram, będzie sino, szaro-buro i smutno.

Sosna w półcieniu? Czarno to widzę, nie wybarwi się ładnie i będzie zamierać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:17, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żywopłot do półcienia - cis i choina kanadyjska, ewentualnie grab i buk, ale purpurowy buk będzie zieleniał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Czarownica 15:48, 09 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 47
Dziękuję Pani za odpowiedź .Jest Pani dla mnie autorytetem.

Tak też myślałam ale upodobałam sobie sosnę aurea i Blauer Angel - lecz wezmę sobie Pani uwagi do serca i w tym punkcie ogrodu z nich zrezygnuję…Może gdy wykarczuję i ogrodzę południową część to wtedy będzie miejsce dla tych sosen.
Niestety kupiliśmy działkę "używaną" i wiele jest na niej do zrobienia i wykarczowania oraz do tego kamienista gleba….

Buk atropurpurea już sobie rośnie - na pewno doczekam gdy przerośnie budynek i przestanie zieleniec
Posadzę buki i choiny a do tego będę strzyc formy z bukszpanów - bodobają mi się pstre np Elegans, Variegata, Latifolia Maculata.

Jeszcze raz dziękuję i wszystkim polecam ten portal.
____________________
Ogródek Czarownicy
mp_krk 11:51, 19 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Co sądzicie o żurawkach przed tym pasem smaragdów?

Od pnia thuji jest jakieś 55 cm miejsca..
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Gardenarium 07:32, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żurawki w plastiku będą miały źle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
violau 15:16, 11 kwi 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 11
dzień dobry
chciała bym się podłączyć do tematu i moze ktoś poleci mi coś sensownego co posadzić przed tujami, jest tam około 1,50 metra miejsca miedzy tujami szmaragd a krzewami (rododendron, hibiskus, magnolia i azalia), myślałam o berberysach ale tam jest zacienienie przez tuje strona płd-zach. strona prosze o radę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies