Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Pokaż wątki Pokaż posty

Z czym posadzić tuje 'Smaragd'

Gardenarium 11:06, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie na zawsze, tylko sprawdź żeby pętla się nie zacisnęła.

Za dwa lata zobacz czy są stabilne i wtedy odwiąż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiraR 18:50, 06 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Nie wiem dlaczego sporo osób tutaj uważa,że tuje Szmaragdy są "passe" jako żywopłot.Dlaczego tak są oceniane?Chcę właśnie kupić do ogrodu te iglaki i nie wiem skąd taka ich ocena? Czy coś z nimi nie tak?
____________________
Gardenarium 20:49, 08 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja ich tak nie oceniam, sadzę w ogrodach jako tańsze rozwiązanie do małych ogrodów, bo zajmują mało miejsca i nie szyszkują, Są po prostu w każdym ogrodzie i mogą się znudzić. to popularne rośliny iglaste na zywopłoty.

Wolę inne gatunki na żywopłoty, ale czasem nie ma lepszego wyjścia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiraR 21:15, 08 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Ok,bo już się wystraszyłam,że coś z nimi nie tak
____________________
Lilawrzos 11:12, 16 mar 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 6

Czasami takie tuje to konieczność.
____________________
Lilawrzos
Lilawrzos 11:30, 16 mar 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 6
Sąsiad rozebrał drewutnię, która tyłem przylegała do naszej działki, nic do niego nie mam ale niekoniecznie chcę wiedzieć co jada na obiad na tarasie. Trzeba było poszukać szybkiego rozwiązania i właśnie zasadziliśmy z mężem cały róg działki tujami szmaragdowymi. Są duże ok. 2,5 m i wąskie. Pozostało nam czekać aż się trochę zagęszczą bo z wysokości to już trochę sprawę załatwiły. Wcześniej w tym rogu miałam spontaniczną rabatę. Wszystko pięknie rosło mimo, że sadzone jak popadło, co kto mi dał albo co mi się w sklepie podobało. Trzeba teraz tę rabatę zaplanować od nowa i może już mniej spontanicznie. Nie chcę kupować nowych roślinek bo swoich mam sporo i mi ich szkoda. Dokupię tylko niezbędne. Czy mogę liczyć na pomoc??? pleassse?
Wygląda to tak: róg działki kąt prosty, boki po 6 m - obsadzony tujami. Mam 3 kalmie wąskolistne, 4 kiścień /wawrzynowy/, 3 duże tawuły japońskie /szerokie i spore/, 4 pięciorniki, 7 żurawek, mam też gdzieś ze 2 berberysy zielone i 3 czerwone, forsycję zieloną i jakiegoś szczepionego klona /zielonego o drobnych listkach/. Podpowiecie coś? Są bidy wykopane i czekają na miejsce /dobrze że deszcz pada/.
____________________
Lilawrzos
polinka 16:35, 16 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Zastanawiam się czy dobrze będzie wyglądać żywopłot posadzony w takiej kolejności: 10 smaragdów, 10 aureospicat, 10 smaragdów? Smaragdy już rosną u mnie w ogrodzie, mają ok 1,6 cm. Ze względów finansowych poszukuję coś tańszego niż smaragdy ale tej samej wysokości.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gardenarium 21:50, 16 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A dlaczego akurat po 10? Może warto to jakoś "zrejonizować" jako konkretne tło dla konkretnych roślin z przodu przed nimi?
Takie równe kawałki nie wiem czy będą dobrze wyglądały, może dla konkretnego ogrodu i nasadzeń trzeba dopasować, a nie planować po 10 szt.

Może zamiast Aureospicata tyję Aurescens? Będzie bardziej żółta i da dobre tło dla roślin o mocno fioletowym zabarwieniu lub bordowym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Etka 18:26, 16 sie 2014

Dołączył: 24 lip 2014
Posty: 37
Chciałabym zrobić rabatę podobną do tej którą Danusia pokazała z realizacji z ogrodu z wrzosowiskiem. Jest prosta i elegancka. Mam pytanie odnośnie odległości szmaragdów. Pół metra od płotu i pół metra od siebie. A w jakiej odległości przed tujami mogę zacząć sadzić rośliny. Też 50cm? Jaką mniej więcej szerokość może mieć ta rabata?
____________________
U Etki w ogrodzie --- --- Moj projekt rabaty frontowej
Gardenarium 19:02, 16 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zależy jakie rośliny, jeśli silne miskanty to nawet metr, bo tuje wyłysieją. ja jednak mam tendencje do upychania roślin, jak za gęsto kiedyś będzie, to się przesadzi.

Jesli wrzosowisko od razu pod tujami to pod same tuje prawie możesz wcisnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies