Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat..

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat..

danka1971d 22:15, 27 wrz 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Nikt nie ma pomysłu???
____________________
-Danka- Mój zielony świat
Sebek 23:16, 27 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie między cudne kule powinny iść hortensje limelight - 4 sztuki.


Z tej z korą wywaliłbym te białe kamienie

Wywalił to żółte i czerwone i inne byliny.

Nie wiem co jest pod płotem - bonsai?
Jeśli tak to bym podciął gałęzie temu świerkowi i wyznaczył koło ze żwiru - i w nim to bonsai posadził. Wtedy dodać tam czarny konwalnik i ułożyć ze trzy kamyczki w żwirze.

Kosodrzewinę dałbym w najbardziej wypukłą część, a trzmielinę przesunął trochę w prawo.

Jeśli chcesz całą obwódkę z citronelli nie widzę przeszkód
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mysza 07:17, 28 wrz 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
Zamiast magnolii kompozycja z traw , od wyższej przy ogrodzeniu do co raz niższej w stronę najbardziej wysuniętej części przy podjeździe .Między trawami a miłorzębem z kosodrzewiną mógłby rosnąć berberys Maria , a dalej do furtki żurawki Citronella .A jeśli zbyt mało kolorowe , to można dać bordowy berberys i żurawki Marmalade lub inne . To na razie tyle co nasunęło mi się na pierwszy rzut oka , może cosik trafiłam z kompozycją Pozdrawiam Cię Danusiu serdecznie .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
Gardenarium 07:42, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym dała pod Marikenem duże kule różniste, największą w pobliżu pnia, tak na oko około 5-7 sztuk i "rozlała" dwie plamy pomiędzy nimi. Jedna żółta z Citronelli a druga inny kolor - może być konwalnik, a może być pachysandra lub inna żurawka kontrastująca z Citronellą.

Albo zamiast magnolii duży stożek i pod nim dwie kulki różnej wielkości.

Inna propozycja: obwódka z bukszpanu nieco oddalona od krawężnika i w środku Citronelle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 01:56, 29 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nie wywalaj magnolii podetnij od dołu gałęzie a potem zrób obwódkę z Citronelii lub Elektric Lime, albo na przemiennie z inna żurawką, hortensja Phantom by się przydała i trawa może zebrinus ten niższy
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
danka1971d 10:41, 30 wrz 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Kochani bardzo dziękuję za wasze rady.Trochę mi się rozjaśniło w głowie i na pewno wybiorę złoty środek.Jak tylko coś stworzę ,zaraz wkleję zdjęcia...


____________________
-Danka- Mój zielony świat
danka1971d 10:45, 30 wrz 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Danusiu,a czy przy tej pierwszej opcji brałaś pod uwagę wyrzucenie magnolii?


____________________
-Danka- Mój zielony świat
kaisog1 11:21, 30 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...chyba tak, bo jak tam między tą magnolią a miłorzębem miało by się zmieścić 5-7 kul??

Magnolii szkoda "wywalać". Ja bym ją przesadziła bo cudna jest
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 23:15, 25 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzięki Danusiu za spotkanie na Gardenii. Relacja tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/1375-spotkanie-ogrodowiska-gardenia-2012?page=8
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danka1971d 23:57, 25 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Ja również dziękuję za miłe spotkanie na Gardenii i myślę,że jeszcze to kiedyś powtórzymy.
Zdjęcia z wystawy super !
____________________
-Danka- Mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies