Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek raju

Matka 10:29, 02 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No proszę, jak odnajdywanie siebie zmobilizowało do zakładania nowych, ogrodowych wątkówhihi....

Anek, pokaż więcej...nie wsytdzaj()się
____________________
U Matki
Gardenarium 11:20, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zjawiskowe zdjęcie na namiot foliowy, a raczej jego konstrukcję. Czy zdejmujesz folię na zimę, czy już się zużyła?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 11:27, 02 lut 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Aniu, i jak najwięcej owocków - coby jakieś urozmaicenie było - bo my głównie "drzewiasto-krzewiasto-kwiatowi"
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 12:24, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ania jest trendy, bo wszak dąży do łączenia kwiatów z warzywami i owocami i uprawy ekologicznej.
Napisz Aniu o uprawach warzywnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 14:03, 02 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Namiot foliowy postawiłam w tamtym roku, ponieważ szklarenka, która mam okazała się za mała, a ja uwielbiam pomidory, więc kupiłam namiot, żeby się wszystkie zmieściły) razem w folii wyszło 7 odmian do szklarenki poszły 2- krakowska i malinówka,w folii posadzilam:Green Zebra, Carbon, Opałka, Ananasowy, Aunt Giny's, Striped Cavern, wszystkie oprócz Zebry i Opałki typu befsztyk o malej zawartości pestek,bardzo mięsiste i dużeeeeeeeee,niektóre nie mieściły sie na kromkę chleba.Opałka jest fantastyczną odmiana na przeciery,ma bardzo dużo suchej masy(potoczna nazwa"bycze rogi") i nie trzeba przecierów dosładzać.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
anna_lastowska 14:13, 02 lut 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Aniu i przy pomidorach obywasz się bez chemii?
Ja na razie miałam tylko koktajlowe w donicy i bardzo ładnie owocowały bez "wspomagaczy",
ale sąsiedzi, żeby im "grzyby" nie zjadły, swoje pomidory w gruncie pryskali co 2 tyg.
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
monteverde 14:21, 02 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
w foli rosła jeszcze papryka "Oleńka"-pomidorowa i papryczka Piri-Piri, folię na zimę zdjęłam, jest w dobrym stanie, na wiosnę założę ją z powrotem na stelaż
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 14:39, 02 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przy pomidorach i innych warzywach nie stosuję żadnej chemii,co najwyżej robię z pokrzywy i mleczu



taką zupkę rozcieńczam to potem z wodą w proporcji 1:10 i podlewam lub pryskam(np. na mszycę),kiedyś sadziłam kapustę i kalafior, które u mnie bez chemii nie urosły, więc przestałam, po co mam się



męczyć jak plony są byle jakie,wolę kupić, nie potrzebuje tego aż tyle,kiszoną kapustkę mam super od sąsiadów i ile potrzeba zawsze dostaję)Mam z palet zrobione dwa kompostowniki,do których idą wszystkie odpadki z domu(obierki,ogryzki itp), jak i tzw chwasty z pielenia ogrodu oprócz perzu



w jednej komorze to wszystko fermentuje posypane specjalnym środkiem do przyśpieszenia rozkładu a w drugim mam śliczniutki kompost ,który



podsypuję kwiatom i warzywom w zależności od potrzeb
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jotka 14:44, 02 lut 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Aniu, ale apetyczny ten Twój wątek

Postaram się zapamiętać nazwy pomidorów, które zachwalasz - jeśli mi się uda, to kupię sobie rozsady.
Już od kilku lat nie sieję sama, ale może czas to tego wrócić (chyba nadeszła własnie pora podjęcia decyzji a w moim sklepie z nasionami ciągle inwentaryzacja)

Powiedz proszę, kiedy owocują Twoje brzoskwinie, bo moja dopiero w drugiej połowie września (nazwy odmiany niestety nie pamiętam)

Jak wszyscy czekam na ciąg dalszy i pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 14:47, 02 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kiedyś sadziłam dużo rożnych warzyw,ale w tej chwili nie świruję i sadzę to co na pewno zjemy i w rozsądnych ilościach,mam niedobra piwnicę na przechowywanie okopowych , więc albo w słoiki, albo zamrażam.Sadzę marchew,cebulę,czosnek(na jesieni),buraczki,fasolkę,cukinię(robię dużo lecza) ogórki,seler,por wszystko co potrzebne do kuchni) Na zdjęciu owoce papierówki "Oliwki", i truskawki chyba Senga -Sengana,ale nie jestem pewna ,bo mam kilka odmian i wrześniowe jabłuszka, przepyszne, nazwy nie pamiętam((
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies