Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro :)

gierczusia 15:07, 02 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
ele2001 napisał





Witaj Elu ten wiaz jeszcze bardzo młodziutki, jesli juz chcesz go formować przymocuj do niego solidny palik krate możesz przywiazać lub przybic właśnie do niego.
[url
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=271533[/url]
Formowac najlepiej wiosną kiedy rusza soki,gałązki muszą być elastyczne inaczej sie połamią, przy formowaniu żwróć uwage na paki moga poodpadać- tak zazwyczaj formujemy klony, platany,tulipnowce jeśli chodzi o ten wiąz on jest dośc rozłożysty zbiegiem czasu pod nim robi sie dość sporo miejsca w jednym z ogrodow które znam rosna dwa 12 letnie i bez formowania jest tam dużo przestrzeni jak zrobie foto to Ci pokaze


Przemku wielkie dzięki... Nigdzie nie widziałam tego palika , do którego mam zamocować kratę...a teraz już wreszcie wiem ... Ufff dzięki poza tym czasem jestem nadgorliwa , więc miałam ochotę zakuć wiąz w ta kratę już teraz... Czyli uratowałeś go od śmierci z połamania ... Poczekam tez z chęcią na fotkę z tym miejscem pod korona wiązu... Dzięki raz jeszcze pozdro
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:48, 02 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Zaraziłam się chorobą zwaną bukszpan . pewnie znacie.. zauroczyły mnie te półkule na gap-ie ... Czy ktoś ma może pojęcie ile bukszpanów trzeba posadzić na taką jedną, czy też to zaleźy od średnicy półkuli ??Danusia pisała zdaje się o 5 szt...hmmm Help http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=58502 jutro wrzucę zdjęcie rabaty , na której bym widziała te cacuszka i będę czekać na Wasze opinie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ozz 22:26, 02 sty 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
=ele2001 napisał
Witaj Elu ten wiaz jeszcze bardzo młodziutki, jesli juz chcesz go formować przymocuj do niego solidny palik krate możesz przywiazać lub przybic właśnie do niego.
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=271533
Formowac najlepiej wiosną kiedy rusza soki,gałązki muszą być elastyczne inaczej sie połamią, przy formowaniu żwróć uwage na paki moga poodpadać- tak zazwyczaj formujemy klony, platany,tulipnowce jeśli chodzi o ten wiąz on jest dośc rozłożysty zbiegiem czasu pod nim robi sie dość sporo miejsca w jednym z ogrodow które znam rosna dwa 12 letnie i bez formowania jest tam dużo przestrzeni jak zrobie foto to Ci pokaze


Ja bym tu uściśliła, bo z tego co pamiętam to niektóre drzewa lepiej ciąć przed ruszeniem soków, gdyż inaczej ,,płaczą" m.in. należą do nich wiązy, klony, brzozy nie pamiętam czy też nie tulipanowiec...
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
gierczusia 22:56, 02 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ozz witaj teraz mi klina zabiłaś... Muszę to sprawdzić , wielkie dzięki kocham tego mojego wiąza ... Przywiozłam go spory kawałek od Kapiasów w mojej osobówce z mężem w zestawie a sam pień ma 2,5 m plus donicach i korona.... Aaaa był to wyczyn pewnego rodzaju
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ele2001 23:15, 02 sty 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Ciać owszem tniemy na przedwiośniu dzrewa i krzewy (a w szczególnosci te które kwitna na pedach tegorocznych) ale wszelakie formowanie w sensie rozkładać po stelażu itd. trzeba PO ruszeniu soków..pedy są wtedy bardziej elastyczne i łatwiej daja sie formowac i wiginać tego typu zabiegi w szkółce wykonywalismy dodatkowo podczas dzdzystego wilgotnego dnia wtedy gałezie były dobrze nasiakniete woda../nawet jeśli jakąś gałązke będziesz musiała wyciąć nic mu nie będzie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
gierczusia 08:59, 03 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
ele2001 napisał(a)
Ciać owszem tniemy na przedwiośniu dzrewa i krzewy (a w szczególnosci te które kwitna na pedach tegorocznych) ale wszelakie formowanie w sensie rozkładać po stelażu itd. trzeba PO ruszeniu soków..pedy są wtedy bardziej elastyczne i łatwiej daja sie formowac i wiginać tego typu zabiegi w szkółce wykonywalismy dodatkowo podczas dzdzystego wilgotnego dnia wtedy gałezie były dobrze nasiakniete woda../nawet jeśli jakąś gałązke będziesz musiała wyciąć nic mu nie będzie
no i teraz wszystko już chyba jasne dzięki raz jeszcze Przemku ... Jeszcze zapomniałem zapytać o ten magiczny szmurek , o którym pisałeś .. Co to w drzewo nie wrasta... Ma toto jakąś szczególną nazwę ?? Bo mnie się kojarzy z izolacją drutu ( ale bez wkładu oczywiście ) ale nie mam sumienia nadużywać po raz kolejny cierpliwości tych miłych Panów z Casto
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ele2001 11:26, 03 sty 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
To jest (wężyk) linka szkółkarska,jeśli nie znajdziesz w swojej okolicy zobacz tutaj
http://www.euroflora.pl/SKLEPEshop/tabid/448/Type/ProductsList/Mode/Normal/CategoryID/196/CategoryName/Pozostale/Sort/Abc/PageNr/2/Default.aspx- ja sie tu zaopatruje..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
gregx 13:24, 03 sty 2013


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Witam Sąsiadkę

Pytanie tylko którą? - po pracy buszuję od tyłu wypatrzeć tego wiąza

To już mamy dwa ogrody na Ogrodowisku
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
Enya73 13:32, 03 sty 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
gregx napisał(a)
Witam Sąsiadkę

Pytanie tylko którą? - po pracy buszuję od tyłu wypatrzeć tego wiąza

To już mamy dwa ogrody na Ogrodowisku


Ha, to moje czujne oko wypatrzyło Cię na Ogrodowisku Greg Od razu wiedziałam, żeś sąsiad Gierczusi
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Enya73 13:34, 03 sty 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
ele2001 napisał(a)
To jest (wężyk) linka szkółkarska,jeśli nie znajdziesz w swojej okolicy zobacz tutaj
http://www.euroflora.pl/SKLEPEshop/tabid/448/Type/ProductsList/Mode/Normal/CategoryID/196/CategoryName/Pozostale/Sort/Abc/PageNr/2/Default.aspx- ja sie tu zaopatruje..


Ja sobie też pozwolę ściągnąć pomysł, bo też mam zamiar zrobić z wiąza parasol
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies