Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje krzewy są całoroczną ozdobą ogrodu.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje krzewy są całoroczną ozdobą ogrodu.

maria_kalino... 16:33, 19 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
U nas tj. w Iwoniczu dzisiaj od rana zawieja śnieżna, więc uzupełniłam ptakom karmę i siedziałam przy oknie. Lubię bardzo obserwować co przylatuje do stołówki.Zauważyłam, że nie przylatują wróble. Kiedyś to przylatywały stadami i toczyły boje z sikorkami.Dziękuję za odzew, pozdrawiam Marzenkę i Bogdzię.
____________________
Maria - Moje krzewy
Dzidka 18:29, 19 sty 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
maria_kalinowska napisał(a)
Dzięki Bogdzi już wiem, że sprowadził się kwiczoł na owoce ognika. Cały dzięń pilnuje krzewu i odstrasza kosy.





W ubiegłym roku złościłam się na pana kosa, który ptasią stołówkę uznał za swoje terytorium i przeganiał nie tylko kwiczoły, ale i inne ptaki.
Nawet nie pomagało wieszanie jabłuszek na sąsiednim krzewie. Siedział napuszony i pilnował.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
maria_kalino... 13:50, 31 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808


Zimowy zachód słońca.



Sikorka wygląda wiosny.



Sople na wierzbie japońskiej.



Sikorki przyglądają się co robi dzięcioł.



Nie mam pojęcia co to za ptak usiadł na orzechu.



Może ktoś tutaj zaglądnie i pomoże w identyfikacji tego ptaka.

____________________
Maria - Moje krzewy
Sebek 19:25, 02 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wysyłam info Bogdzi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 19:39, 02 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marysiu to kwiczoł. Już u Ciebie kiedyś był ale wtedy patrzyłaś na niego z góry a dziś on patrzy na Ciebie z góry. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
maria_kalino... 10:30, 03 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Dziękuję Bogdzi i Sebkowi za wypad na mój wątek.Mróz okrutny - 31C, było rano o 5.00.
____________________
Maria - Moje krzewy
Bogdzia 10:38, 03 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
maria_kalinowska napisał(a)
Dziękuję Bogdzi i Sebkowi za wypad na mój wątek.Mróz okrutny - 31C, było rano o 5.00.


A jest chociaż śnieg żeby chronic rośliny?, bo u mnie niestety bardzo malutko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
maria_kalino... 10:50, 03 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Bogdziu, śnieg jest, nawet rabatki z cebulowymi są przykryte kilku centymetrową warstwą sniegu. Na gałęziach krzewów jednak śniegu brak. Pozdrawiam i dziękuję za tego kwiczoła. Myślałam, że to jakiś większy drapieznik z rodziny jastrzębi.
____________________
Maria - Moje krzewy
an_tre 13:44, 05 lut 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Marysiu pokazujesz wiele ptasich gości, bażant wśród nich prezentuje się dostojnie dbasz o nie to Cię odwiedzają
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
maria_kalino... 20:42, 05 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Aniu, ja bym nie przełknęła kęsa gdy widzę głodne zwierzęta. Teraz mrozy, śnieg, gdzie te ptaszki mają znależć pożywienie, sa zdane na nas ludzi. Zawsze odwdzięczają mi się wiosną jak siadają na moim swierku i pieknie śpiewaja, odbieram to jako zapłatę za zimowe jedzonko.



Na tym świerku od wiosny słyszę ptasie trele.
____________________
Maria - Moje krzewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies