Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje krzewy są całoroczną ozdobą ogrodu.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje krzewy są całoroczną ozdobą ogrodu.

eliza3 15:10, 07 cze 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Jakie ładne białe iryski, a co to za kwiatki przed białymi irysami, chyba siódme zdjęcie?
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
maria_kalino... 17:37, 07 cze 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Witaj Elizo3, to jest dyptam jesionolistny zwany inaczej gorejącym krzewem Mojżesza. Przy słonecznej pogodzie kwiaty wydzielają dużo olejków eterycznych, które się zapalają maleńkimi ognikami i stąd nazwa " gorejący krzew Mojżesza ". Są jeszcze krzewy o różowych kwiatach. Pozdrawiam.
____________________
Maria - Moje krzewy
eliza3 19:55, 07 cze 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Bardzo mi się podoba, muszę pomyśleć o nabyciu. U nas takiego nie widziałam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Bogdzia 21:53, 07 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zajrzałam i ja do Ciebie Marysiu i widze że masz pieknie , kolorowo. Szczególnie podobają mi sie orliki i piwonie. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
maria_kalino... 19:32, 25 cze 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Kiedy najlepszy termin dzielenia żurawek? Może ktoś mi podpowie.







Takie kwiatostany ma moja jukka.

____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 18:57, 27 cze 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Może ktoś odwiedzi mój wątek i pomoże mi w ratowaniu żurawek. Tak wyglądają. Nie mam pojęcia czy to jakiś grzyb się przyczepił, czy plamy od słońca ? Takie objawy zaczyna mieć też hortensja.











____________________
Maria - Moje krzewy
hanka_andrus 19:12, 27 cze 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie jestem pewna,ale mogą to być objawy szarej pleśni.....U was mocno padało w przedostatnim tygodniu,a potem ciepło......może ktośbardziej doświadczony w ,,chorobach" zdiagnozuje.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
maria_kalino... 19:46, 27 cze 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Dziękuję Haneczko za podpowiedż , myślę, że jak opryskam preparatem na szarą pleśń to im nie zaszkodzi. Może jeszcze ktoś się odezwie..
____________________
Maria - Moje krzewy
bogumila 22:02, 27 cze 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
maria_kalinowska napisał(a)
Kiedy najlepszy termin dzielenia żurawek? Może ktoś mi podpowie.







Takie kwiatostany ma moja jukka.

Ja swoje już podzieliłam,teraz padało i było chłodno,mam nadzieję,że się rozrosną do jesieni i wtedy dobrze przezimują.Robiłam tak w ubiegłym roku i dobrze przezimowały.

Twoje może zaatakował jakiś grzyb,chociaż niektóre wyglądają na przypalone.Moje rosną w półcieniu,na pełnym słońcu tylko te,które mają mocne skórzaste ,twarde liście.Serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
maria_kalino... 10:51, 28 cze 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Dziękuję Hani i Bogusi za zainteresowanie sie moim problemem. Ja też myślę, że to będzie choroba grzybowa. U nas ostatnio duża wilgotnośc powietrza, opady i duże wahania temperatury. Już obcięłam wszystkie liście porażone, teraz czekam na poprawę pogody, bo dzisiaj znów pada i jest chłodno. Od jutra mają przyjść upały i znów będą doskonałe warunki dla rozwoju gzybów na roślinach.Opryskam preparatem Bravo, to im nie zaszkodzi, bo przecież można też profilaktycznie. Z dzieleniem żurawek się wstrzymam, bo rośliny są osłabione.
Bogusiu, zastosowałam się do Twoich rad odnośnie hoi różowej i czekam na efekty, może zakwitnie. Ostatni raz kwitła 10 lat temu. Pozdrawiam.
____________________
Maria - Moje krzewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies