Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowe rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowe rabaty

Pszczelarnia 16:18, 20 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Martku, jesteś? Potrzebuję jakiś namiar na nocleg w Łęcznej. Więcej na PW.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
barbara_kraj... 18:36, 20 kwi 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Martek napisał(a)
Ogromna prośba do Danusi czy innych osób ,które znajdą chwilę i powiedzą jak tego dziwoląga strzyc i czy w ogóle ?
Złapałam byle jak,żeby się skupił ,mocniej nie chciałam ,żeby w środku nie zrobił się czarny.
I nie wiem czy go jakoś mocno podciąć czy zostawić w spokoju do zagęszczenia ?
On był za długo na słońcu w sklepie i w donicy musi się jeszcze zregenerować i zaadoptować na nowym miejscu
Ma być z niego stożek
Dziękuję za wszelkie sugestie z góry




Jeśli przesadziłaś go wprost z donicy, to nie powinien mieć uszkodzonych korzeni. Zdejmij te sznurki i podwiąż go tak, aby ich widać nie było, zbliżając główne pędy do zasadniczego. Poza tym ścieśnij nieco gałązki, aby uzyskać przybliżony kształt stożka. Sczernienie im nie grozi. W/g mnie możesz przyciąć te, które będą zbyt wystawały. Akurat teraz cisy zaczynają mieć pączki nowych przyrostów. Trzeba to wykorzystać, niech tworzy pączki na przyciętych gałązkach
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 19:42, 20 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Duży ten Twój cis możesz miec z niego ładny stożek. Basia dobrze Ci radzi zeby te gałązki tak przywiązac do pnia żeby tworzyły stożek.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
marzena 20:55, 20 kwi 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marta, posłuchaj doswiadczonych ogrodniczek
____________________
marzena O....!
Martek 23:29, 20 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Basiu dziękuję ślicznie.Mam nadzieję ,że uda mi się to wykonać starannie .Tylko jaki ten sznurek ma być ,żeby było niewidocznie ?Danusia stosuje czarne

Bogdziu ,Marzenko właśnie na takie mistrzostwo czekałam ,żeby brać nauki od najlepszych
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:47, 20 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
boguslaw_r_ napisał(a)
Marcia daj roślince trochę czasu niech się dobrze przyjmie, cięcie to dla niej duży wysiłek, ponieważ przy przesadzaniu mogą się uszkodzić drobne korzonki które dostarczają pokarm nie zasilaj niczym tylko lej dużo dużo wody min. 1 wiadro dziennie jesienią możesz działać, a najlepiej na następną wiosnę. pozdrawki.

Bogusławie dziś sama nie wiem jak ja tego ciska wsadziłam do dołka z tak wielkiej donicy.Nic mu nie uszkodziłam bo korzeń był zwarty.
I proszę ile doświadczonych osób tyle zaleceń .O ja biedna nieszczęśliwa ))))))
Dziękuję Boguś
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
bociek 07:03, 21 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Martek, bedziesz miala sliczny stozek
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Martek 10:23, 21 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
bociek napisał(a)
Martek, bedziesz miala sliczny stozek

Witam i dziękuję jak go dobrze uformuje )))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Milka 10:26, 21 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
barbara_krajewska napisał(a)

Ogromna prośba do Danusi czy innych osób ,które znajdą chwilę i powiedzą jak tego dziwoląga strzyc i czy w ogóle ?
Złapałam byle jak,żeby się skupił ,mocniej nie chciałam ,żeby w środku nie zrobił się czarny.
I nie wiem czy go jakoś mocno podciąć czy zostawić w spokoju do zagęszczenia ?
On był za długo na słońcu w sklepie i w donicy musi się jeszcze zregenerować i zaadoptować na nowym miejscu
Ma być z niego stożek
Dziękuję za wszelkie sugestie z góry




Jeśli przesadziłaś go wprost z donicy, to nie powinien mieć uszkodzonych korzeni. Zdejmij te sznurki i podwiąż go tak, aby ich widać nie było, zbliżając główne pędy do zasadniczego. Poza tym ścieśnij nieco gałązki, aby uzyskać przybliżony kształt stożka. Sczernienie im nie grozi. W/g mnie możesz przyciąć te, które będą zbyt wystawały. Akurat teraz cisy zaczynają mieć pączki nowych przyrostów. Trzeba to wykorzystać, niech tworzy pączki na przyciętych gałązkach


Ale duży! piękny stożek z niego powstanie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martek 10:29, 21 kwi 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Miła jak sobie wystrugam ))))))))A to nie takie proste,żeby nie zepsuć potencjału
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies