Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Rabaty angielskie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty angielskie

Gardenarium 13:57, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj ostatni art. na stronie głównej, prawie szkielet rabaty masz. I to w kilku wersjach. Tylko się zdecydować na kolorystykę.

Moim zdaniem tuje nie całkiem pasują jako tło, bo nie będzie tak całkiem "angielsko". lepszy byłby cis, grab, buk lub mur, ale trudno są tuje. Najwyżej je utniesz poziomo potem, jak się zagęszczą. Próbuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wietrzyk 21:35, 11 lis 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Danka,
tekst artykułu znam już prawie na pamięć Kolorystykę mam już wybraną: biel - róż - purpura - fiolet. Tuje są z czasów "przed ogrodowiskiem", ale tak właśnie sobie umyśliłam, że będę je ciąć. Zastanawiam się tylko, ile mogę dać krzewów, żeby nie zatracić "angielskiego" wyglądu rabaty? Wędruję po artykułach z angielskimi ogrodami i podglądam

Asiula, z Twojego ogrodu najbardziej znam... warzywnik. Teraz udaję się do Ciebie, w poszukiwaniu angielskiej rabaty
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
asica 18:09, 12 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Asiu, w wolnej chwili znajdę zdjęcia jak mi to wychodziło mniej lub bardziej.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardenarium 19:53, 16 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dodaj co najwyżej dwa gatunki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wietrzyk 19:41, 22 lis 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dzięki Danusiu, ja się już rozpędziłam i wynotowałam dużo więcej, ale zmieniam pracowicie na moich projektowych planach:
dwa gatunki
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
zabaewa 22:10, 03 sty 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Dla mnie ten wątek jest super !
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
karol1a 22:46, 24 mar 2014

Dołączył: 24 mar 2014
Posty: 32
To mój pierwszy wpis na Ogrodowisku. Jestem pod wielkim wrażeniem wielu tematów, ale ten jest mi jakoś wyjątkowo bliski.
Nie wiem jak to możliwe, ale jakimś dziwnym przypadkiem od kilku lat mam w głowie widok pewnej ukwieconej rabaty takiej prostej i kanciastej, co było jeszcze dodatkowo o tyle dziwne, że mieszkajac w bloku, nawet przez myśl mi nie przeszło, że ja mogę rabatkę taką miec. A tu proszę minął właśnie rok odkąd mieszkamy w domku i kolejnym zadaniem będzie właśnie stworzenie takiej właśnie (a właściwie trzech) kwietnej rabatki. Nie wiedziłam nawet, że nazywa się ona angielską.
Roślinki już zostały zasiane w doniczkach i po cichu liczę, że będzie co wysadzac. Na początku będzie to chyba niezły mętlik, ale no cóż gdzieś przecież trzeba cwiczyc.
Do znawców mam pytanie czy w taką rabatkę da się przemycic drzewka owocowe? Działka nie za duża, a marzeń wiele.
____________________
Kamila ogród na leśnej polanie
Pszczelarnia 23:17, 24 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj! Tak ale jak będziesz zbierała owoce do konsumpcji? A spady? A pielęgnacja (cięcie drzew)?

Może po prostu na rogu takiej prostokątnej rabaty, żeby dojście było bez deptania bylin.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
karol1a 08:58, 25 mar 2014

Dołączył: 24 mar 2014
Posty: 32
Ważne argumenty, dzięki.
____________________
Kamila ogród na leśnej polanie
mirabilum_aga 13:35, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 28
Super wątek! Sama coś takiego planuję, więc wezmę pod uwagę wszystkie wskazówki...
____________________
Fioletowy zawrot glowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies