Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na balkonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na balkonie

Marcin89 11:19, 26 kwi 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
Malgosik napisał(a)
Zakupy to musisz rychło do ziemi wstawić. Długo w doniczce nie wytrzymają. Ładnie się zakwiatkowałeś. Ładne kompozycję w tych szarych donicach. I bratki polne? Co to znaczy? Gdzie coś takiego rośnie?
Świetne energetyczne połączenie powojnika i róży. Masz potencjał!


Roślinki posadzę chyba jutro, a we wtorek i środę ma być chłodniej i padać, więc będzie podlewanie z chmurki. Oby tylko popadało

Dzięki za pochwały. Większość zdjęć z zeszłego roku.

Bratki wzięte z tej mojej działki, same się wysiewają. W doniczkach fajne, grube się zrobiły. Wydaje mi się, że to jest fiołek jednobarwny, jakiś kuzyn fiołka trójbarwnego, który jest chwastem, każdy go gdzieś w polu widział.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 14:16, 26 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Oczywiście przeczytałam które kompozycje są z ubiegłego sezonu. Wydaje mi się, że to jednak nasiany bratek. Te polne są drobne.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 18:57, 26 kwi 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
Malgosik napisał(a)
Oczywiście przeczytałam które kompozycje są z ubiegłego sezonu. Wydaje mi się, że to jednak nasiany bratek. Te polne są drobne.
Ale one są drobne, myślę do 2-3 cm średnicy. Większe niż te dzikie, polne, ale dużo mniejsze od sklepowych.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 15:43, 27 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
Ale one są drobne, myślę do 2-3 cm średnicy. Większe niż te dzikie, polne, ale dużo mniejsze od sklepowych.


No to może faktycznie są dzikie.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 10:13, 10 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
Mszyca polubiła moje hebe, bratki obok czyste. Coś czuję w tym roku mszyca da nam popalić...
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 18:09, 10 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
Mszyca polubiła moje hebe, bratki obok czyste. Coś czuję w tym roku mszyca da nam popalić...

Można ją ręcznie pozdejmować, albo wodą spłukać. Mrówki trzeba zlikwidować, bo one z mszycą współpracują.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 18:41, 10 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
Malgosik napisał(a)

Można ją ręcznie pozdejmować, albo wodą spłukać. Mrówki trzeba zlikwidować, bo one z mszycą współpracują.
Na pewno spróbuję, nie znoszę mszycy. Masz sprawdzony sposób na mrówki? W warzywniku mi się pojawiły.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 21:46, 10 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
Na pewno spróbuję, nie znoszę mszycy. Masz sprawdzony sposób na mrówki? W warzywniku mi się pojawiły.

Niestety nieekologiczny. Sypię proszek kupowany w sklepie. Zanoszą go do gniazda i wynoszą się z niego w ciągu doby gdzie indziej.
Ale mi do skrzynek raczej nie włażą. Są na trawie, bruku i na miskanty i turzyce lubią. Na irysach też mi kopczyk usypały. L
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 22:30, 10 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2362
Malgosik napisał(a)

Niestety nieekologiczny. Sypię proszek kupowany w sklepie. Zanoszą go do gniazda i wynoszą się z niego w ciągu doby gdzie indziej.
Ale mi do skrzynek raczej nie włażą. Są na trawie, bruku i na miskanty i turzyce lubią. Na irysach też mi kopczyk usypały. L
Ok, dzięki. Będę musiał kupić.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 08:29, 18 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin możesz skrzyneczke od gazu wkleić do tematu "pojedyncze pytania na temat projektowania rabat" . Może tam ktos coś Ci jeszcze podpowie.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies