Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na balkonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na balkonie

Marcin89 17:44, 20 lip 2016


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2367
Od poprzedniego wpisu wiele się zmieniło. Wstawię zdjecia w wolniejszej chwili. Ale powojniki urosły i kwitną (za wyjątkiem jednego). W czasie upału pojawił się problem z tym najmniejszym powojnikiem - był zwiędnięty w południe mimo wilgoci w ziemi. Ale potem zacieniałem doniczkę i dalej było to samo. Myślę, że to była wina ciepła odbitego od ściany.... a on jest jej najbliżej. Ale nie poddałem się. W nogi posadziłem mu nietypowo roślinę domową - tylko na czas lata, a potem usunę. Może wrzucę zdjęcie jak to wyszło.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
czeresniowap... 18:03, 20 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 205
wrzuć fotkę koniecznie
____________________
Ania Jestem sobie ogrodniczka hop sa, sa
Mysza 09:35, 05 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Hej Marcin.
Wrzuć fotkę z narcyzami
Twoje powojniki śliczne. A zabierasz je na zimę do domu?
Ja w tamtym roku kilka kupiłam i na razie były posadzone w donicach.Zostały na tarasie.Ciekawe czy przezimują i kiedy je ścinać.Muszę poszukać info.
Pozdrawiam.
____________________
Gosia
Marcin89 15:09, 05 mar 2018


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2367
Hej. Moje powojniki do tej pory jedną zimę przeżyły pod kopczykiem z ziemi. W tym roku doniczka obłożona trochę styropianem. Zobaczymy.

Powojniki są tak różne, że musisz odnieść się do konkretnej odmiany. Rok temu jakoś w marcu przyciąłem.

Narcyze i inne cebulowe na razie nadal przykryte. Zdjęć brak....
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 14:37, 18 mar 2018


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2367
Rośliny cebulowe powychylały łebki z doniczek, a tu spadł śnieg i przyszedł mróz. Oby nic im nie było. Dwie doniczki zabrałem do domu na parapet. Jeden tulipan i jakieś narcyzy. Jak podrosną wrzucę zdjęcia

Cięcie powojników wstrzymane!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mysza 16:31, 20 mar 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Robi się cieplej
Wstrzymałam się z cięciem wszystkiego.
U mnie tulipany i czosnki też już wystawiają łebki.
____________________
Gosia
Aurelllia 12:09, 27 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witaj Dzięki za odpowiedź w wątku o powojniku
Przeczytałam wstęp i mile mnie zaskoczył, bo wyobraź sobie, że ja też studiuję Ogrodnictwo
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Marcin89 14:28, 27 sty 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2367
Witaj i u mnie Studia ogrodnicze są ciekawe o czym się przekonasz. Ale tutaj to jest dopiero skarbnica wiedzy

Kilka stron wcześniej mam zdjęcia sadzonki 'Arabelli', którą miałem na balkonie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mysza 16:27, 12 mar 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A ja nie mam ręki do powojników((
Miałam ich kilka i wszystkie są tylko do zimy.
Zostawiam je w donicach na tarasie . Może tak marzną, że nie dają rady odbić na wiosnę. A każdego roku próbuję, co radzicie??

Czekam na zdjęcia ogrodu??
Założysz wątek?
____________________
Gosia
Marcin89 19:52, 12 mar 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2367
Co do powojników to pierwszą zimę przezimowały wszystkie. Drugą gorzej i potem marniały. Z pierwszego zestawu (3 powojniki) została tylko odmiana bylinowa 'Arabella'.

W sezonie 2018 dosadziłem różę pnącą i powojnik 'The President'. Wszystko ładnie już przycięte i puszcza.
Okrycie to styropian pod i wokół donicy, a wszystko razem włożone w worek materiałowy. Rok temu robiłem kopczyk z ziemi.

Może ten wątek zostanie. Można zmienić nazwę?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies