Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

aneta230972 21:28, 13 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Toszka napisał(a)
Anetko przeczytałam ( w innym watku) o problemach z twoja sąsiadką. Nie chcę krakać ale radzę zastosować profilaktykę. Znam ten ból. I od razu radzę pomyśleć nad chociaż kawałkiem lepszego płotu zwłaszcza tak by osłonić dom i ew. taras. Ja nie chcę się rozwodzić nad tym typem "bezinteresownych" ludzi, ale zazwyczaj problemem dla nich jest sam fakt, że ktoś za płotem jest i mieszka. Dużo mogłabym opowiedzieć ile to weekendowo wakacyjna sąsiadka może życia zatruć. Dlatego z własnego doświadczenia podpowiadam, że nr.1 to szczelny parawan od pani sąsiadki. Będziesz szczęśliwsza.


Tak tak Toszka. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka Na wiosnę kupujemy drzewka. Od strony kochanej sąsiadki posadzimy tuje aerospicata takie ok. 1.20-1.30 m . Wiadomo, że na początku za dużo to nie da ale z czasem będzie dobrze. Te tuje podobno szybko rosną
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Toszka 00:36, 14 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To radzę od razu po bokach je strzyc by się zagęściły jak najbardziej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Magda70 17:33, 14 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj Anetko, czytam o warzywniaczku i deseczkach, które się malują
Ja właśnie w tym roku mam zamiar mój warzywniak przenieść do skrzyń...Jestem na etapie szukania materialu bo zastanawialam się z czego je zrobic i chyba na drewno postawię. Napisz proszę czym te deski malujecie??
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Urszulla 17:39, 14 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
aneta230972 napisał(a)

No niewiedzialam że masz takie zacięcie warzywne....a nawiasem mówiąc nie widzę tego piasku ??

Deseczki na płotek do warzywniaka już się malują. Już się nie mogę doczekać: truskawki, poziomki, ogórki, pomidorki, sałaty,zioła..... no i mój najukochanszy lubczyk. Bo ja zboczona na lubczyk jestem



lubczyk to coś fantastycznego w zupce...i od razu miłośnie się robi

a ja postanowiłam szpinak posadzić......wspaniały w sałatce ...jadłam na Andrzejkach ..lepszy od sałaty bo się nie gniecie...i smakuje wybornie. Ciekawe czy się uda
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magda70 17:44, 14 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Urszulla napisał(a)


No niewiedzialam że masz takie zacięcie warzywne....a nawiasem mówiąc nie widzę tego piasku ??

Deseczki na płotek do warzywniaka już się malują. Już się nie mogę doczekać: truskawki, poziomki, ogórki, pomidorki, sałaty,zioła..... no i mój najukochanszy lubczyk. Bo ja zboczona na lubczyk jestem



lubczyk to coś fantastycznego w zupce...i od razu miłośnie się robi

a ja postanowiłam szpinak posadzić......wspaniały w sałatce ...jadłam na Andrzejkach ..lepszy od sałaty bo się nie gniecie...i smakuje wybornie. Ciekawe czy się uda


Powinien się udać...ja mialam któregoś razu
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
aneta230972 17:45, 14 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Urszulla napisał(a)



a ja postanowiłam szpinak posadzić......wspaniały w sałatce ...jadłam na Andrzejkach ..lepszy od sałaty bo się nie gniecie...i smakuje wybornie. Ciekawe czy się uda


Wiesz to mnie zaciekawiłaś bo ja zawsze szpinak to tylko na ciepło i tak mi sie zawsze wydawało, że ja jakaś nie szpinakowa jestem
Koniecznie muszę przetestować w sałatce Ale to był sam szpinak czy mix sałat plus coś tam? Ulka jak masz przepis to dawaj.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
aneta230972 18:25, 14 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Magda70 napisał(a)
Witaj Anetko, czytam o warzywniaczku i deseczkach, które się malują
Ja właśnie w tym roku mam zamiar mój warzywniak przenieść do skrzyń...Jestem na etapie szukania materialu bo zastanawialam się z czego je zrobic i chyba na drewno postawię. Napisz proszę czym te deski malujecie??


Juz odpisuję. Mój warzywniak (20x12m) będzie nie w skrzyniach tylko zwyczajnie w gruncie. Bedzie podzielony na 4 lub 6 sekcji przedzielonych ścieżkami/trawniczkiem. Te deseczki/sztachetki ( 420szt.-1 m wys.) są na ogrodzenie/płotek. Każdą deseczkę m. maluje najpierw lakiero-bejcą a potem jak dokładnie wyschną kładzie jeszcze jedną warstwę takiego spec. lakieru ochronnego do yachtów firmy:Sadolin. Ten lakier jest drogi ale naprawdę super.Chroni drewno przed działaniem wody, promieni UV i grzybami pleśniowymi. Można też tylko jest droższa opcja najpierw pomalować dwa razy impregnatem do drewna a potem po wysuszeniu tym lakierem do yachtów. Taką metodą m. maluje dla bardziej wymagających klientów, którzy nie tyle patrzą na koszt co na trwałość. U nas m. tak malował: domek na drzewie, taras, domek/składzik na działce i wiatę.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Magda70 20:23, 14 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Aha,
myslałam, że skrzynie takie robisz i dlatego pytam czym malujesz...bo ja wlaśnie je mam zamiar zrobić i powinnam malowac czyms bez chemii więc szukam i pytam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Urszulla 20:30, 14 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
A widzisz ...lakier do jachtów....człowiek się całe życie uczy......szkoda że latem nie wiedziałam

Ścieszki w warzywniaku możesz wysypać odpadami drewnianymi z tartaku lub zrębkami. to z rad ogrodowiskowych.....trawa między grządkami to paskudztwo....przerabiałam w zeszłym roku.....nawet potem przekopać trudno warzywniak gdzie trawa rosła.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
monteverde 21:00, 14 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Anetko musisz kupić ziemię do wysiewów lub dać ziemię z ogrodu z kompostem, ja najpierw wysiewam pomidory w takie brązowe doniczki szerokie jak od chryzantem, potem jak wykiełkują i mają 3 listki pikuję je do małych chyba P9 doniczek, a potem wysadzam pod folię, a ogórki wysiewam do tulejek po papierze toaletowym , wkładam tam ziemię i ustawiam na palecie a potem do gruntu aha dobrze przed wysianiem pomidorów zamoczyć je w preparacie przeciwko grzybowi i już
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies