Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem

aneta230972 01:08, 03 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Witam, witam
Zaczęłam już wczoraj wątek pt." Najlepsza thuja na 260 metrowy żywopłot" ale zapomniałam się przedstawić chociaż pewnie powinnam to zrobić w innym miejscu
Tutaj planujemy nasze siedlisko:






Czyli totalna pustynia. W tym momencie mieszkamy w moim rodzinnym domu otoczonym z każdej strony drzewami, z ogromnym ogrodem. Raj dla dzieci i ukochanej boksi. W zeszłym roku mąż zbudował dla nas piękny dwupoziomowy taras oraz duży domek na drzewie i juz wkrótce będziemy musieli się z nim rozstać



Na wiosnę planujemy rozpocząć budowę na naszej działce ale najpierw chcemy zasadzić drzewka, które po latach staną się pięknym, żywym, zielonym murem. W sumie będzie to ok. 260 metrów. Dzięki cennym info. zdecydowaliśmy się na posadzenie wzdłóż lewego ogrodzenia aż do końca świerków serbskich, natomiast wzdłóż prawego ogrodzenia będą thuje aerospicata. Decyzji co do tylnego ogrodzenia jeszcze nie podjęliśmy. Wszystko zależy jak będą wyglądały koszty. Może będzie to albo świerk albo thuja.Niestety nie mamy za "szęśliwego" sąsiedztwa więc zmuszeni jesteśmy otoczyć się murem. Przykre,że człowiek człowiekowi wilkiem ale sama świata nie zmienię.Na wiosnę również zakładam warzywniak. Ja jestem raczej z tych osób, które lubią spędzać czas w ogrodzie i ciągle coś zajadać. Chociaż na taką nie wyglądam Na jesień przesadziliśmy z ogrodu mojej mamy kilkadziesiąt krzaczków malin . Super odmiana owoce aż do zimy. Czyli dla takich głodomorków jak moja rodzinka w sam raz. Od pięknych kwiatów jest mój mąż. Śmieję się, że to zamiłowanie wyssał z mlekiem matki Przez wiele lat mieszkaliśmy w USA i pomimo tego, że dysponowaliśmy maleńkim skrawkiem ziemi mój mąż musiał mieć chociaż odrobinkę zieleni i koloru. A ja nie znając kompletnie sztuki ogrodniczej na 1.5m2 byłam w stanie zmieścić 8 krzaczków maleńkich pomidorków i kilka ogórków, które pięknie sobie radziły i dzielnie wdrapywały się po ogrodzeniu aż na dach garażu. Ku uciesze naszych amerykańskich sąsiadów, którzy zajadali się pomidorkami i ogórkami z organicznej uprawy. Wedle zasady co po stronie sąsiada to... sąsiada Tak było wtedy u nas:













Mam nadzieję, że nie popełniamy błedu przeprowadzjąc się. Część rodziny i znajomych stuka sie po głowach, że z pięknego, rekreacyjnego miasteczka przeprowadzamy się na wieś a my na przekór wszystkim trzymamy się naszego planu. Czy dobrze? Czas pokaże.

Bardzo sie cieszę, że trafiłam na ogrodowisko ponieważ dzięki niemu i opowieściom wielu osób zaczynam wierzyć, że może i nam się uda stworzyc swój kawałek raju na ziemi.


____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Zeta 01:12, 03 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Witam Cię i czekam na zdjęcia.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
aneta230972 01:38, 03 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Tylko, że mam jakiś chyba problem albo złe ustawienie w komp. ponieważ tak nie mogę ich wstawić . Próbowałam wiele razy. Wyskakuje info." program internet explorer przestał działać ".I nie jestem w stanie nic zrobić Czyli, że tych moich zdjęc nie ma? A tyle się napracowałam, żeby je wogóle odnależć Jak to możliwe, ze ja je widzę? Muszę to jakoś naprawić bo przez imageshack jest trochę kłopotliwe.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Gardenarium 01:48, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zobacz pobrałam z Image zdjęcie na pulpit, i weszło duże a u Ciebie małe


Skoro narazie działa tak to zobacz jaki link wklejasz.

Dawno tego nie robiłąm, nie wiem na pamięć. Zajrzyj do wątku technicznego http://www.ogrodowisko.pl/watek/10-jak-dodawac-zdjecia
a najlepiej jakby z komputerem coś zrobić, ale ja się nie znam. Czasem kosz ktoś wyczyścił i zaczęło działać.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 02:24, 03 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
cześć Aneta przejdź na Google Chrome, bo explorer ma klopoty czekam na zdjęcia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aneta230972 02:45, 03 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
2:44 rano skończyłam własnie poprawiać zdjęcia. Jak teraz też nie wyszły w porządku to.... to znaczy, że muszę chodzić wcześniej spać


____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
wronada 08:58, 03 sty 2013


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Witam krajankę piękne zdjęcia , wspaniałe rośliny. Możesz określić bliżej z jakich okolic Małopolski jesteś?pozdrawiam
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
Sebek 12:54, 03 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz widzę jak oooogromna ta Wasza pustynia Ale będzie pięknie - czuję to
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Urszulla 13:19, 03 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Witaj, takich osób jak Ty które uciekają na wieś jest więcej.....masz za to wspaniałą dużą działkę.....pomyśl ile osób tak chciałoby mieć.....
..każdy kto zaczyna to martwi się .....ale dasz radę......ja w zeszłym roku też ręce załamywałam jak uprzątnę po budowie......ale małymi krokami można.......jak masz duże fundusze weźmiesz do pomocy ciężki sprzęt i będzie łatwiej.........a jak nie to kawałek po kawałku.......
...mamy całe życie na to aby tworzyć swój raj na ziemi.....pomyśl czego byś pragnęła gdybyś miała wszystko już gotowe

Pozdrawiam serdecznie......z ogrodowiskiem dasz rady pokonać wszystkie trudności
a na dobry optymistyczny początek kwiatek dla Ciebie z moich początków tegorocznych
hortensja Sillver Dollar

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
aneta230972 15:33, 03 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
wronada napisał(a)
Witam krajankę piękne zdjęcia , wspaniałe rośliny. Możesz określić bliżej z jakich okolic Małopolski jesteś?

Również witam Teraz mieszkamy w Myślenicach a działkę mamy w Posądzy ( na trasie Kraków- Proszowice). A krajanka gdzie ma swoje miejsce na ziemi?


Urszulla napisał(a)
....pomyśl czego byś pragnęła gdybyś miała wszystko już gotowe

Święta prawda. Piękny kwiat.Dziekuję. Miło nacieszyć oczo szczególnie, że pogoda u nas dzisiaj nie nastraja optymistycznie

Sebek napisał(a)
Ale będzie pięknie - czuję to

Fajnie Sebek, ze ktoś to czuje
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies