Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

grazyna 13:41, 27 lut 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281


"Starsi od węgla" nie hasają po górach jak kozice



____________________
Grażyna Tu odpoczywam
bogumila 13:45, 27 lut 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Oglądam i podglądam...piękna pasja.Mój największy wyczyn to wejście na Piramidę Słońca w Teotihuacanie...aż 63 m !!!Wyżej nie wchodzę...Chciałam wkleić mój wyczyn,ale nie będę zaśmiecać...takie ciekawe fotki pokazujesz...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
ZbigniewG 14:01, 27 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
Bogusia wklejaj śmiało, czy 10m, 100 czy 1000 m to spadającemu i tak wszystko jedno (odpukać)

Grażyna
tam było tylko męczące podejście i dużo kilometrów do przejścia , w tym roku planuję przy tym słupku skręcić w lewo żółtym szlakiem na Czerwoną Ławkę (Priečne sedlo) chyba najtrudniejszy szlak turystyczny w Tatrach Słowackich

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
grazyna 15:37, 27 lut 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Jakie wyzwania !
Pasjonat z Ciebie ! Na czerwoną ławkę - będzie zdjęcie ?
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
GosiaJoanna 15:48, 27 lut 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
ZbigniewG napisał(a)

w tym roku planuję przy tym słupku skręcić w lewo żółtym szlakiem na Czerwoną Ławkę (Priečne sedlo) chyba najtrudniejszy szlak turystyczny w Tatrach Słowackich



Przy Orlej Perci Czerwona ławeczka to jakaś kpina jak po niej się wspinałam to jakiś Kolo tak naciągnął łańcuch a później go puścił że prawie dostałam nim w głowę ...więc opuściłam te łańcuchy i pokonałam ją bez łańcuchów, fajna prosta trasa bardziej bałam się jak pierwszy raz wchodziłam na Zawrat.
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gosiniak 18:41, 27 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Hej, przyszłam zapytać, czy masz jakąś sosnę wydmową już, bo nie pamiętam, tak mnie zachęciłeś że już szykuję w myślach miejsce, nie mogę się zdecydować Chief Joseph czy Taylor's Sunburst.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ZbigniewG 18:56, 27 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
Grażyna oczywiście że będą, do Doliny Staroleśnej -(schr.. Zbójnicka Chata) wchodziłem już od dwóch stron to jest trzecia możliwa droga dojścia

Gosia Orlą robię prawie co roku -taki test czy jeszcze mogę w tym rok planuję też Rochacze niektórzy mówią że coś w stylu naszej Orlej Perci zobaczymy
Gosia jak tak śmigasz to proponuje taką pętlę Zamkowskiego Chata -Śląski Dom- Rohatka - Zbójnicka Chata Zamkowskiego Ch. tam nocowałem
a jak jest samochód to jeszcze łatwiej z Hrebienoka

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 19:02, 27 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
Gosia miałem w łapkach ale wybór padł na "Jopii" w tym roku na liście jest wydmowa i cedr Glauca Pendula i może jeszcze coś

mam sosnę Banksa -gatunki bardzo zbliżone(z wydmową)

kupiona okazyjnie do formowania



ciekawostka -jej szyszki utrzymują nasiona przez wiele lat -uwalniane są pod wpływem wysokiej temperatury - pożar lasu - dla odbudowy drzewostanu
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
GosiaJoanna 19:09, 27 lut 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Ja ogólnie to mieszkam zawsze u mojej znajomej w Popradzie a później "elektryćką" podjeżdżam do gór i pomykam po górach. Faktem jest to,że na Słowacji są bardzo długie szlaki ale bardzo łagodne...trzeba się nachodzić Jak byłam na I roku studiów to z Zakopanego na pieszko przez Kasprowy poszłam z moim exChłopakiem nad Strbske Pleso sama już nie wiem jak tam dotarlismy ja szłam (zakochana) a On prowadził heheh . Zaliczyliśmy chyba ze trzy burze a moje buty tak przemokły że stopy miałam jak ręce praczki ale warto BYŁO

Muszę zeskanować parę fotek, nie mam ich na nośniku cyfrowym tylko na papierze
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
ZbigniewG 19:27, 27 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8909
GosiaJoanna napisał(a)
.. On prowadził heheh . Zaliczyliśmy chyba ze trzy burze a moje buty tak przemokły że stopy miałam jak ręce praczki ale warto BYŁO

dla uściślenia - w temacie "widoki" , "śliwowicy z tymiankiem" na kwaterze, czy też samej kwatery...
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies